Sis farı uygulamam...

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Bizimki biraz erken doğum olmuş sanırım... Bazı organlarını sonradan tamamladık....*haha**haha2*

ahhhh canıııım seninki prematüre mi doğdu.......yazıııkkk..*friend*

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Bizimki biraz erken doğum olmuş sanırım... Bazı organlarını sonradan tamamladık....*haha**haha2*

ahhhh canıııım seninki prematüre mi doğdu.......yazıııkkk..*friend*

abi eski muhabbetleri hatırlattın sağolasın...*flower*

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Sen soğol siz sağolun kardeşim

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Arkadaşlar bu gün sis farlarını taktırdım aracıma... ustam bir role kullanarak bağlantıyı arka sis lambası butonuna yaptı... ustanın dediği bu role; aynı zamanda uzun hüzme açılınca sisleri otomatik devreye girmesini, ve birde sellektör yapınca yine sislerin de yanmasını sağlıyor... arka sisin botonunun kulalnılması iyi oldu ön panelde uyarı ışığını da görmüş oluyorum sisler açıkken...

maliyet............... :

dış çerçeveler :40 tl

orjinal opar-mako sis farları : 70 tl

tesisat kabloları ve role : 30 tl

aracın renginde metalik boya : 7 tl

boyama işçiliği (ustaya bir teşekkür) :D

oto elektrikçi işçilik : 20 tl
------------------------------------------------------------

toplam : 167 tl

ancak dış çerçeveyi gereksiz yere almışım kendi çerçevesi dekopajla kesilip içerdeki ayaklara monte edilebiliyormuş... sökünce gördüm orjinal çerçevenin içinde ayaklar varmış montaj için.. sağlık olsun... yaptırmayı düşünenler gereksiz yere çerçeve almasınlar...

Arkadaşlar sis farı uygulamamın yukardaki resimlerini paylaşmıştım... farların dış çerçevesini araç rengine boyatmışım.. boyayı direkt plastiği uyguladıkları için aracı yıkatırken yer yer boyaları attı (foto çekip ekleme şansım olmadı ama atacağım o halini ilk fırsatta)... Tabiri caizse ala bula oldu farların dış çerçeveleri... bir arkadaşım boyadan önce plastik üzerine bir astar uygulanmalıydı diyor...

şu halde bundan sonrası için sizce ne yapabilirim... bu boya bir şekilde temizlenip önce astar atılıp tekrar boyanabilir mi acaba... bu haliyle tekrar boyatsam o da atacak zamanla...

en son seçenek o çerçeve kısmını yeniden alıp astarlayıp boyatmak olacak sanırım...

fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
en son seçenek uygulanabilir.

ALpeR06

Daimi Üye
Arkadaşlar sis farı uygulamamın yukardaki resimlerini paylaşmıştım... farların dış çerçevesini araç rengine boyatmışım.. boyayı direkt plastiği uyguladıkları için aracı yıkatırken yer yer boyaları attı (foto çekip ekleme şansım olmadı ama atacağım o halini ilk fırsatta)... Tabiri caizse ala bula oldu farların dış çerçeveleri... bir arkadaşım boyadan önce plastik üzerine bir astar uygulanmalıydı diyor...

şu halde bundan sonrası için sizce ne yapabilirim... bu boya bir şekilde temizlenip önce astar atılıp tekrar boyanabilir mi acaba... bu haliyle tekrar boyatsam o da atacak zamanla...

en son seçenek o çerçeve kısmını yeniden alıp astarlayıp boyatmak olacak sanırım...

fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Bence yeniden çerçeve almanıza gerek yok.
Aklıma gelen en kolay yöntem şu ;

Araç yıkamalarda tazzikli suyu alıp çok yakından boyalı sis çerçevelerine tutarsanız boyayı çok rahat bir şekilde temizlersiniz. Ben eski aracımın tamponlarını geçici olarak boyamıştım ve sizinki gibi zamanla yıkamalarda boya attı.Bende nasıl tamamen temizlerim diye düşünürken tazzikli suyu çok yakın tutunca kağıt gibi boyayı parçalayarak 2 dakikada temizlemiştim.
Yeniden boyamadan önce sis çerçevelerini zımparalayıp bir güzel astar atın.Mümkünse iki kat astar atmanızı tavsiye ederim.Ondan sonra boyayıp isteğe bağlı olarak boyanın üzerine vernik atarak işi sağlama alabilirsiniz...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
M.alicim daha yeni bir üyemizin tampon boyama konusunda. Plastik aksammı boyarken boyanın dökülmemesi için özel astarının atılması konusunda uyarmıştım aynı şey senin içinde geçerli tabiki. Eğer tazyikli su ile çıkaramazsan kalan boyaları. Nalburlarda boya sökücü diye bir şey var. Onunla hayet rahat sökersin onu bulamazsan fren hidroliği olduğu gigi söker alır boyayı kardeşim. Hadi kolay gelsin

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Buda videosu seyret.

http://m.youtube.com/watch?v=8tLSkiPTKbs&feature=relmfu#/watch?v=8tLSkiPTKbs&feature=relmfu

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri

bu seçenek en son seçenek fethi.. Çünkü o çerçeveler 50 tl civarında... boşa vermeyelim şimdi 50 tl yi...:)

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Teşekkürler Alper ve Baki Abi.. önce tazyikli suyu olmaz ise kimyasalları deneyeceğim ilk fırsatta... Bunu yapmam lazım yoksa bizim doblo dalmaçyalılar gibi ala bula oldu...:D:D

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz

bu seçenek en son seçenek fethi.. Çünkü o çerçeveler 50 tl civarında... boşa vermeyelim şimdi 50 tl yi...:)

abilerin bahsettiği yoldan git mehmet ali abi. daha ucuza çıkar.

Mico16

Daimi Üye
bende bizim yeni dobloya sis farı açtırmayı düşünüyorum. Yetkili serviste fiyatı nedir acaba bilen varmı ?

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
profil bilgilerine aracının modelini de girersen daha doğru cevaplar gelecektir.

farukomer48

Aktif Üye
Bu sis farlarını temin edebileceğimiz uygun yerler varmıdır.. Çorum karakaşlar fiat bayisi 400 tl fiyat çekti iki tane sise orjinal veya yan sanayi daha uygun fiatla nereden temin edebiliriz

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
off one ya maşallah izmirde olsan çok var piyasada ayarlanabilir

geremy

Onursal Kurucu
http://www.bitenekadar.com/daytime-gunduz-fari-8-led-2-adet-37512-birlikte-alinanlar

bu ürün hoşuma gitti hesaplıda

Doblo55

Daimi Üye
Modeli
Renk
Gri (Çöl)
http://www.fiat.com.tr/modeller/Aksesuarlar/55176283.jpg

Bu yeni çıkmış heralde, ben yeni gördüm. 400 TL ymiş fiyatı.

Doblo_safeline

Daimi Üye
http://www.bitenekadar.com/daytime-gunduz-fari-8-led-2-adet-37512-birlikte-alinanlar

bu ürün hoşuma gitti hesaplıda
abi hiç tavsiye etmem gündüz hiç belli olmuyor aynısından alıp takmıştım sonra geri söküp attım

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
fiyatı çok uygun fazla birşey beklenmemeli