Silecek Motorunun Uçları

SamiSnmzlr

Aktif Üye
Tepki
0
Merhaba sevgili forum yöneticileri ve kullanıcıları. Daha önce aracımın sileceğindeki sıkıntı için bir konu açmıştım. Dün ustayla beraber söktük baktık inceledik sıkıntıyı çözdük, ne sileceğimiz yamuk, ne sileceğimiz eski. Sileceğin altından(görünmeyen kısmında) çıkan silecek moturunda sıkıntı. Daha önce gören arkadaşlar bilir silecek moturunun her iki ucundada fiber maddeden yapılmış plastikler var. Bu plastiklerden bir tanesi kırılmış. Normalde bu plastiklerin üstünde her arabada(yani en azından bugüne kadar kullandığım arabalarda) maddesi kod şeklinde yazar herhangi bir kırılma çatlama olduğunda o koddan yola çıkılarak aynı maddeyi bulup üstüne kaynatabilmek için. Fakat benimkinin üstünde yazmadı, saatlerce denedik binbir çeşit fiber kaynattık ama hepsi attı, tutmadı. Aranızda bu konuda bana yardımcı olacak bir abim, kardeşim çıkarsa sevinirim. İllaki bunla ilgili sıkıntı yaşayan vardır acaba o uçlardaki fiberin maddesi nedir ?

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
Merhaba sevgili forum yöneticileri ve kullanıcıları. Daha önce aracımın sileceğindeki sıkıntı için bir konu açmıştım. Dün ustayla beraber söktük baktık inceledik sıkıntıyı çözdük, ne sileceğimiz yamuk, ne sileceğimiz eski. Sileceğin altından(görünmeyen kısmında) çıkan silecek moturunda sıkıntı. Daha önce gören arkadaşlar bilir silecek moturunun her iki ucundada fiber maddeden yapılmış plastikler var. Bu plastiklerden bir tanesi kırılmış. Normalde bu plastiklerin üstünde her arabada(yani en azından bugüne kadar kullandığım arabalarda) maddesi kod şeklinde yazar herhangi bir kırılma çatlama olduğunda o koddan yola çıkılarak aynı maddeyi bulup üstüne kaynatabilmek için. Fakat benimkinin üstünde yazmadı, saatlerce denedik binbir çeşit fiber kaynattık ama hepsi attı, tutmadı. Aranızda bu konuda bana yardımcı olacak bir abim, kardeşim çıkarsa sevinirim. İllaki bunla ilgili sıkıntı yaşayan vardır acaba o uçlardaki fiberin maddesi nedir ?

silecek motoru çok fazla tamir tutmuyor.biz genelde arızalı silecek motorlarının orijinalleri ile değiştirilmesini öneriyoruz.mekanizmasıyla 95 TL

SamiSnmzlr

Aktif Üye
Tepki
0
Evet fiyatlarını az çok araştırdım fakat biraz pahalı 90la 120 tl arasında değişiyor benim motor sağlam olduğu için o kadar para vermek istemiyorum ancak çıkma düşerse elime alabilirim bildiğiniz varsa iletişime geçebilirim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
bildiğim çıkma parça yok.ancak sorunlu parçanın detaylı fotoğrafını (kırık/çatlak bölümü gözterecek eşkilde) çekerek paylaşırsanız size yardımcı olmaya çalışırım.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
iyide araban 2012 nasıl kırıldı o parça sizin önden bi kazası vardı galiba onla alakalı mı

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
garanti yapmıyor mu?

piton57

Yeni Üye
Tepki
2
aynı daha geçen hafta benim başıma geldi, kaynattırdım yine attı yeniside mekanızma ile mtor birlikte satılıyormuş ve fiyatına 390 tl dediler. kaynatma yoluna tekrar geri dönduk ( bu arada butun çıkmalar aynı yerden kırıktı bostancı-kartalda ) kızgın demiri iki taraflı geçirince oldu şuan sorun yok .