Sigorta Çok pahalı değil mi?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
oğuzcum o işin oluru yok. otomobilleri bile her yıla düşürüyolar seneye. bizimkileri iki yıla çıkarmazlar.

aynen.hazır parayı devlet neden bıraksın?

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
dimi ama mehmet abi.
millet arabayı alıyo. 3 yıl muayene yok. vergiyi de ödemiyolar. muayene zamanı gelince hepsini birden kapatıp muayeneye giriyolar. devlet bu zamanında gelmeyen paralar yüzünden otomobilleri de her yıl muayene ettircek ki millet mtv sini zamanında ödesin. :)

ALpeR06

Daimi Üye
Arkadaşlar sonunda aracımın plakasını 34'den 10 plakaya değiştirebildim. Sigortacımı aradım ve trafik sigortam 750 liradan 450 liraya düştü. Yinede yüksek olduğunu söyledi sigortacı benim aklıma şöyle bir durum geldi aracımı alırken bilgisayar testine sokmuştum. Sadece sürgülü yan kapı orjinali ile değiştiği çıkmıştı. Onun haricinde arka sağ çamurlukta çizikten dolayı vernik vardı.
Aracımın hasar kaydına baktım aşağıdaki gibi bir rakam görünüyor. Benim anlamadığım eski sahibinin bu hasarı benim sigortamın yüksek çıkmasına nedenmidir?

img0563k.png

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
300 tl de iyi kar.onun kazası senin sigortanı artırmaması lazım aslında.bu ücret kasko değil değil mi.

ALpeR06

Daimi Üye
300 tl de iyi kar.onun kazası senin sigortanı artırmaması lazım aslında.bu ücret kasko değil değil mi.

;) Malesef kasko değil Zorunlu Trafik Sigortası bu bahsettiğim....

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
sigortacı bir şey demedi mi bu konuda.evet yine yüksek.ama kar kardır.

ALpeR06

Daimi Üye
Sigortacılarda şaşkın şaşkın yüzüme bakıyorlar. Çıkan rakam bu yapacak bişey yok demekten başka birşey bilmiyorlar...

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
gerçekten enteresan bir durum.farklı sigortalarada sorun bakalım sigortanız bitince.

hardcrss

Onursal Üye
dimi ama mehmet abi.
millet arabayı alıyo. 3 yıl muayene yok. vergiyi de ödemiyolar. muayene zamanı gelince hepsini birden kapatıp muayeneye giriyolar. devlet bu zamanında gelmeyen paralar yüzünden otomobilleri de her yıl muayene ettircek ki millet mtv sini zamanında ödesin. :)
msksat mtv ödetmek değil bence, cari açığı kapatmak.

zaten yılbaşından sonra vergi borcu bulunan araba görüldüğü yerde çekilecek. o yüzden her yıl muayeneye gerek yoktu bence.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
*tup*
gerçekten enteresan bir durum.farklı sigortalarada sorun bakalım sigortanız bitince.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
dimi ama mehmet abi.
msksat mtv ödetmek değil bence, cari açığı kapatmak.

zaten yılbaşından sonra vergi borcu bulunan araba görüldüğü yerde çekilecek. o yüzden her yıl muayeneye gerek yoktu bence.

tamam işte kardeşim. herkes zamanında ödemesi gereken her ne ise ödeyecek. devlette para suyunu çeti. hemen hemen her şeye zam geliyo. akşam aldığın bir ürünü saba farklı fiyata alıyosun. artık öyle ödeme ödeme sonra faiziyle öde gibi bir duruma dayanacak gücü yok. herkes ödeyecek diyo. gerçi senin söylediğin de doğru nasıl olsa trafikte bağlanacak araç ama sonuçlar böyle.