Seyir halinde iken dalgalanma

Alpaslan

Azimli Üye
Doblo
Tepki
14
Adı
Ali
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
CÜMLETEN SELAM ALEYKÜM ARKADAŞLAR ARACIM BOŞTAYKEN VE İLK ÇALIŞTIRMALARDA HİÇ BİR SORUN OLMADAN RÖLANTİ DALGALANMASI OLMADAN ÇALIŞIYOR FAKAT SEYİR HALİNDEYKEN 2 VE 3 . VİTESTE 2000 İLE 2500 DEVİR ARASI ALIP VERİYOR DALGALANIYOR BİLGİSİ OLAN VARMIDIR ARAÇ 2011 D3 1.3 MULİTJET ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER .

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Tepki
141
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Ben bu sorunla alakalı 2 şeyle karşılaştım. 1.cisi fren müşürü, sensördeki arıza sanırım araç beynine fren basıyormuş gibi tepkime veriyor. 2.cisi ise turbo wastagate ayarı. Fiat, yetkili ve özel servislerle görüştüm sadece bu 2 sonuca ulaşabildim. Bana turbo daha mantıklı geldi. Sanırım bu 3 kasa 1.3 motorun kronik bir sorunu.

Baronnn

Sahte tüfeği kafama dayamış korkmamı bekliyorsun
Doblo
Tepki
13
Adı
Barış
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Beyaz Eşya Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz
2010doblo vardı bende arac 235000 de iken aynı sorunu yaptı debriyaj balatisindan çıkmıştı balatayi değiştirdik sorun kalmamıştı...

Alpaslan

Azimli Üye
Doblo
Tepki
14
Adı
Ali
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
2010doblo vardı bende arac 235000 de iken aynı sorunu yaptı debriyaj balatisindan çıkmıştı balatayi değiştirdik sorun kalmamıştı...
Benmkide 230 binde reis ve debriyaj balatası biraz sert denemekte fayda var saol. Birşey daha sorayım sana her zaman yapmıyor ama benmki seninkide öylemydi

Alpaslan

Azimli Üye
Doblo
Tepki
14
Adı
Ali
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Ben bu sorunla alakalı 2 şeyle karşılaştım. 1.cisi fren müşürü, sensördeki arıza sanırım araç beynine fren basıyormuş gibi tepkime veriyor. 2.cisi ise turbo wastagate ayarı. Fiat, yetkili ve özel servislerle görüştüm sadece bu 2 sonuca ulaşabildim. Bana turbo daha mantıklı geldi. Sanırım bu 3 kasa 1.3 motorun kronik bir sorunu.
Turbo filan cok güzel çalışıyor ama frene bakayım reis eyvallah

Alpaslan

Azimli Üye
Doblo
Tepki
14
Adı
Ali
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
merhaba arkadaşlar ilgilenen varsa sorunu çözdüm anlatayım.. maf sensörü ve akışmetreyi balata temizleyici ile temizledim ve aküyü söküp cihazı sıfırlamış oldum daha sonra bu arızayı vermedi belki yardımcı olmuşuzdur teşeküürler...

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Tepki
790
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Geçmiş olsun
Masrafsız halletmiş oldun. Geri bildirim için teşekkürler.

Alpaslan

Azimli Üye
Doblo
Tepki
14
Adı
Ali
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Aynı arıza devam ediyor arkadaşlar malesef akü sökülüp takılnca bir süre düzeliyor