Saplandımda kaldım, aman bir yardım edin :-)

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Dün mıcırlı bi yere aracı park ettim, önümdeki araç çıkmak isteyince çıkıp geri geri park ettim /*geri geri park ettmeyi çok severim, elden geldiğince de yaparım*/.
Ama biraz daha açığa park edince, sabh ki aşırı yağmurdan balçığa dönmüş yere sokmuşum aracı, arac nerdeyse toprağa oturdu.
Arac kımıldamıyor, asr'yi kapadım olmadı, açtım olmadı iyice çöktü araç, balata kokusu gelmeye de başladı.
Allah'tan kazma kürek bulduk,önünü kazıdık, araçta yola bakıyordu da kurtarabildik.

Araç bi çıktıki sormayın gitsin, 4 lastik de janta kadar çamur içinde, araka lastikler bi parmak çamur ile kaplanmış , harfiyat kamyonu gibi yola çıkmak zorunda kaldım, yolda temizledi kendini biraz.

Şu nu öğrendim ki, çamura saplanınca araç, çıkarmaya yürek, önce de kürek gerek.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
geçmiş olsun.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
evet saplanınca asr msr boş.direk kürek ve arabayı itecek adam lazım. geçmiş olsun.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olasun

doblonuz baya çamura saplanmış ozaman çünkü ben çamurda asrnin faydasını gördüm baya işe yaradı ama karda sr hiç bi işe yaramadı kar lastiği olmadan

be o yağmurdan sonra arabayı götürüp tazlikli su ile yıkattım çünkü baya bi derin sulardan geçtik arabanın altından simsiyah su aktı ama arabanın altı yağmurda yıkanmış

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
geçmiş olasun

doblonuz baya çamura saplanmış ozaman çünkü ben çamurda asrnin faydasını gördüm baya işe yaradı ama karda sr hiç bi işe yaramadı kar lastiği olmadan

be o yağmurdan sonra arabayı götürüp tazlikli su ile yıkattım çünkü baya bi derin sulardan geçtik arabanın altından simsiyah su aktı ama arabanın altı yağmurda yıkanmış
İlk patinajda ön sol oturdu yere,jantı geçecek kadar saplandı, sonrasında sağda oturdu, arkalar zaten çamura batmıştı, çamurda öyle yumuşak ki, 50 kiloluk eşim bile yürümedi üstünde, kilo almışsın diye de takıldık biraz.:korsan:
ittirme felanda işe yaramadı.

Tampona kadar oturdu araç, cidden kazma kürek ile kazıdık da , ittire ittire çıkardık aracı.
Kazma kürek takımı alıp da koymayı ciddi düşünür oldum.

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olasun

İlk patinajda ön sol oturdu yere,jantı geçecek kadar saplandı, sonrasında sağda oturdu, arkalar zaten çamura batmıştı, çamurda öyle yumuşak ki, 50 kiloluk eşim bile yürümedi üstünde, kilo almışsın diye de takıldık biraz.:korsan:
ittirme felanda işe yaramadı.

Tampona kadar oturdu araç, cidden kazma kürek ile kazıdık da , ittire ittire çıkardık aracı.
Kazma kürek takımı alıp da koymayı ciddi düşünür oldum.

sağ sol yapma şansınız var mıydı belki kurtarılabilirsi öyle ama tampona kadar oturd ise kaz ma kürek ittirme en başarılı sonuç:korsan:

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
geçmiş olsun

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
altını benzin istasyonlarının bazılarında yıkatabilirsiniz

bu yağan yağmurda doblomuzun altıda yıkanmış alına baktım harbiden temizlenmiş birde üstüne yıkamacıda altınada su tuturdum ama bende şu yağmurlar bitsin altını yıkatacam

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Tepki
994
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Öncelikle Geçmiş Olsun Diyelim :)

Orda Fiat Fiorino Trekkingi Denemek İsterdim :)

1.3 Multijet 95 HP Euro5 Start&Stop :)

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Öncelikle Geçmiş Olsun Diyelim :)

Orda Fiat Fiorino Trekkingi Denemek İsterdim :)

1.3 Multijet 95 HP Euro5 Start&Stop :)

Benim de aklıma gelen ilk şey o olmuştu.

Trekking sistemi doblo'da olsa çıkabilir miydim diye.

Ama lastiklerin hareket etmesine imkan vermeyen balçık ta o da bi işe yaramaz dı sanırım.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
fiorino treeking kullanan biri ile konuştum serviste arazide beni şaşırttı demişti hiç okadar beklemiyormuş çMUD FALAN BAYA İYİYMİŞ

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
geçmiş olsun bizde kalmıştık bi sefer önde renoult trafic arkada bizdik yokuş aşağıya park etmiştik arabayı yolda çamurdu bi de karda vardı yerde az çok geri geri çıkmak istedik patinaj falan çektik sonra ittirdik arabayı bu aradada öndeki arabanın arakasoda çamur olmuştu