Sağ ön yolcu tarafından su kaçağı

fikretalgul92

Azimli Üye
Doblo
Adı
Fikret
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
2008 model 1.9 mjet Doblo sahibiyim. Aracımda son iki haftadır sağ ön yolcunun ayak kısmında nemlenme sorunu ortaya çıktı. Döşeme halısını kaldırdığımda siyah izolasyon malzemesinde ufak 3-4 tane çatlak oluşmuş ve elimle bastırdığımda hafif nem veriyor. Aracın kapı fitilleri sağlam. Su yukarı kısımlardan da (torpido altı) gelmiyor. Sadece ayak basılan bölgede var. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kalorifer peteğinden olabilir.

fikretalgul92

Azimli Üye
Doblo
Adı
Fikret
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Bu aklıma gedi ve ustama söylediğimde böyle bir sorun olsa şöför tarafından geleceğini söyledi. Ben tam olarak konumunu bilmediğim için yalanlayamadım. Ayrıca yedek su deposunda herhangi bir azalma ile karşılaşmadım. Yarın temiz peçete ile tekrar bastırıp akan suyun rengi antifiriz rengimle tutuyor mu bakacağım. Yorumunuz için teşekkürler.

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Eski aracım renaultta başıma gelmişti aracın su gideri pislikten tıkalıydı temizledik düzeldi. Belki yardımcı olur

fikretalgul92

Azimli Üye
Doblo
Adı
Fikret
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Ne tesadüf ki bu akşam silecek altında bulunan plastik kaplamanın altındaki su yolunda balçık yığını olduğunu fark ettim. En yakın zamanda temizleyeceğim. Dün yağan uzun süreli yağmur sonrası sağ ön taraf dışında bir de arka çamurluktan yağmur suyu girdiğini fark ederek ikinci kez yıkıldım. Döşeme ustaları, su kaçağının bulmanın çok pahalı olacağını söyleyip beni caydırmaya çalışıyor. Muhtemelen kendi ustalıklarına da güvenmiyorlar veya uğraşmak istemiyorlar. Döşeme keçeleri ıslanmış. Bakalitleri, halıyı ve koltukları söküp en sonunda kendim arayacağım. Vida ve dübelleri sökmek için bilim adamı olmaya gerek yok. Yorumunuz için teşekkür ederim.

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Orada su birikmesine sebep olan 2 şey biliyorum yazalım birinin işine yarayabilir .Tecrübeyle sabittir.
1-Klima tahliye borusunun tıkanması
2-Sunroof tahliye borusunun tıkanması-yerinden çıkması

fikretalgul92

Azimli Üye
Doblo
Adı
Fikret
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Efendim, klima borusunu da düşünmüştüm ancak bu borudan suyun klimayı kullanırsam geleceği söylendi. Gerçekliğini bilemediğim için ancak size duyduğumu aktarabiliyorum. Aslında bana bunu söyleyen ustanın da bilerek söylediğini sanmıyorum.

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Doğru klima tahliyesi klima kullanıldığında su kaçırır sorunluysa..Şimdi aklıma gelen bir şeyi söyleyim.Geçmişte bir aracımda aracı park ederken sağ lastikleri kaldırıma çıkartıp parkediyordum.Yağmurlu havalarda içeride su biriktiğini farkettim.Park ediş şeklimden kapının kasması ile içeriye su giriyordu.Bulana kadar göbeğim çatlamıştı

fikretalgul92

Azimli Üye
Doblo
Adı
Fikret
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Ben kafa aşağı bakacak şekilde eğim vererek park ediyorum. Tabi bu eğim en fazla 20 derecelik bir açıdır. Genelde düz yerlere park ediyorum. Bugün tahliye kanallarını temizledim. Umduğum gibi bir şey çıkmadı, bir kaç avuç pislik ve bu tahliye noktalarıyle alakasız yerler. Sağ aynamı yan sanayi bir markayla değiştirmiştim. Tabi bizim yan sanayi ürünlerimiz hiçbir yere tam oturmadığı gibi bende de oturmadı. Lastiği bağlantı noktasını tam kapatmıyor ve tırnak girecek kadar bir açıklık var orayı da su bandı ile kapatıp öyle deneyeceğim. Bugün muayeneye gittiğimde aracımın km sinin düşürülmüş olduğunu öğrendim. Artık bu yaşadığım sorunlar ve ettiğim masraflar gözümde değersiz. Hani bir şeyden illallah edersiniz ya o durumdayım.

Tolga1090

Azimli Üye
Dostlar bende bu konuyu okuduktan sonra kontrol etmeye başladım ve benimde aynı yerde nemlenme problemi var 1.6 mjet d3. Servise vericem aracı pazartesi günü bu konuyuda söyleyeyim bir baksınlar.

fikretalgul92

Azimli Üye
Doblo
Adı
Fikret
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Aldığınız sonucu bizimle paylaşırsanız sevinirim. Yoğun işler yüzünden ben su alan noktayı bulamadım. Şimdilik üstü kapalı bir yerde aracı muhafaza ediyorum.

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
Aynı sorunu gecen baharda d3 umde yaşadım sağ ön koltuğun ön tarafında ıslaklık vardı paspasın üstünde ilk etapta o hafta sonu taşıdığım damacanadan sızmış olabileceğini düşündüm. Ama daha sonra denedim yıkamacıdaki kalınca bir hortumdan akan su ile il başta su gelmedi daha sonra sanki kova ile boşalırcasına arabanın altından su aktı. içeriye baktığımda ise torpidonun altından su akıyordu. Motor kaputunu açarak ön camdan süzülen suyun tahliyesini el ile kontrol ettim ve balçık birikmiş bu sayede de acılmış oldu diğer taraf için el girmiyordu ilk bakımda o bölgeyi usta komple temizledi. şu anda bi sıkıntı yk çok şükür senelik bakımlarda bu konuyu ustaya hatırlatmak gerekiyor sanırım.

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
bu videoyuda hatılarsınız. bence maksatlı cekılmış o tazyik ve yoğunluktaki suyu bence her araç normal olarak kolay kolay tahliye edemez...