Yardım Ruhsatta Değişiklik Yapmak

EnesAyr

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Ayrancı
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Renk
Şampanya
Merhaba. Yaklaşık 5 hafta önce 2. el olarak 2016 Doblo Combi 1.6 Multijet Premio Plus aldım. Aracım yarı otomatik. Ehliyetimi alalı 2 sene oluyor ancak bu benim ilk arabam. Bu aracıda dayım yakında baba olacak , araçta yeterli yer olması için tercih ettim.

Üniversitede derslere ve akşam işe gidip eve gelmekte kullanıyorum.

ASIL KONU: Ruhsatta araç Kapalı Kasa Kamyonet olarak yazıyor. Ama aracın ilk sahibi de bunu aile aracı olarak hususi kullanmış. Bende hususi araç olarak kullanıyorum. İnternetten baktığım kadarıyla kamyonet olarak gözüktüğünden hız sınırı sıkıntısı oluyormuş. Ve muayenelerde 5 koltuktan dolayı sıkıntılar çıkıyormuş. Bu benim ilk arabam ve ruhsat gibi işlerde çok bilgim yok.

Bu düzeltilebilir mi? Ruhsata hususi işletebilir miyim? Ruhsatta değişiklik için neler yapmam gerek ?

Cevaplarınızı bekliyorum. Bir gün yolda bir sıkıntı olur yada ceza falan gelir diye çok endişeliyim

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Merhaba, cogumuzda öyle yazar sıkıntı yapmayin.

Kapali kasa kamyonet , hususi yük nakli , 4+1 koltuk ve ek bilgilerde ve arac durumuna gore cift sira camli ve koltuklu yaziyorsa sorun yok.

Yukarıdakilerde hem fikir sek muayene de sorun cikmaz. Ruhsat degisikligine gerek yok.

Hiz siniri otomobil gibi değil dikkat edin.

G tipi panelvan gecer bunlar. Oyle hiz sinirini kontrol edin. Yani kamyonet den az yukarda.

Hayirli olsun. Kazasiz belasiz.

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Sadece panorama adında geçenler otomobil ruhsatlı oluyor. Bununla alakalı değişim yapamazsınız ve 4+1 koltuk ve taşıma hususi ise bir problem yok. Hız sınırı normal otomobilden düşük buna mecburen uymak durumundasınız.