rolantide titreme

volkanarz

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar 2003 1.9 jtd doblom var.benim sormak istediğim şu.bazı zamanlarda aracım rölantide çalışırken titreme yapıyor.debriyaja basıncada ilginç bir ses geliyor.(lık lık şeklinde )servise götürdüm.araçta bir şey yok diyorlar.bu sorunu yaşamış olan ve çözümünü bilen varsa yazarmı
teşşekürler.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
sn. volkanarz

benzer şikayetle geçen hafta başka bir üyemiz özel mesaj yoluyla bildirim yaptı.

daha öncede benzer şikayetle gelen bir üyemiz daha olmuştu bu 3. vaka

bizim bu konudaki görüşümüz büyük ihtimalle debriyaj rulmanının arızalı olduğudur.debriyaja bastığınızda titreme devam ediyorsa bu durumda volanla ilgili bir sorun olmasıda muhtemeldir.

tozcan949

Azimli Üye
Adı
ahmet
aynı sorun 1.2 lpg li doblomda var yeni tamir ettirdim sorun devam ediyor lpg de biraz fazla bıjiler buji kabloları yeni değişti ama sorun hala aynı birde egzoz emisyon değerleri yüksek çıkıyor debriyaj setini de değiştim arkadaşında bahsettiği gibi lık lık sese devam ediyor bu konuda yardımcı olurmusunuz

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@tozcan949 hoşgeldiniz öncelik profil avatar fotosunu oluşturmanızı rica eder keyifli forumlar dileriz gerekli açıklamaları arkadaşlarımız yapacaktır takipte kalın.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@tozcan949 aileye hoşgeldin keyifli ve aktif paylaşımlar

ynscnr55

Aktif Üye
Adı
Yunus çınar
@volkanarz Peki araç motoru ısınınca aynı sesi yapmaya devam ediyor mu ? Genelde dizeller soğuk motorda 3-4 dk ses yapar diye düşünüyorum.

oguzala

Azimli Üye
Adı
Oğuzhan
merhaba kardeşim benim araçta da aynı sorun oluyordu usta tamir ederken farketmiş motor kulakçıklarından birri kopmuş değiştirdi ve titreme azaldı bir ustaya sor istersen

tozcan949

Azimli Üye
Adı
ahmet
kardeşlerim cevap için hepinize tşk kulakçılar motor takozu debriyaj seti değişti ama sorun devam ediyor benzinde az lpg de çok titrreme var bide egzoz emisyon değerleri yüksek

Srkn688

Aktif Üye
Adı
Serkan Koç
2014 1.3 soğuk ken titriyor rolantide bazen kendi kendine gaz verir gibi oluyo ısınınca sıkıntı yok sorun nedir bilen var mı acaba??

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Dizel Araç Pompa ve Enjektör Bakım
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Soğukta ister istemez aracın sesinde hafif bir değişiklik olur normal

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
sebebi " soğuk hava " eksi derecede çalışan bir motor titreme yüksek devirde çalışma ve gürültülü çalışma gibi durumlar normal