Yardım Rampada Kalkış Yapamıyorum ?

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Aracım 2003 1,9 jtd normal kalkışlar da çok hissetmiyorum fakat rampa da durup kalkış yapmaya çalıştığımda çok zorlanıyor gazı köklemem gerekiyor. Neden Kaynaklanır Bilgisi Olan ya da Başına Böyle Bir Olay Gelen Varmı _?

Ahmet Berkay

Onursal Üye
Doblo
Adı
Ahmet Berkay Demir
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Kurşun Gri
Ben sana biraz daha kolayını söyleyeyim bide onu dene rampada durduğunda el frenini çek gaza bas devir saati biraz çıksın araba yukarı doğru gitmeye zorlarken el frenini indir ve gazı kökle

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
Ustana bi göster bence

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
baskı balata olabilir.

ayrıca konuyu taşıdım. lütfen konu açarken ilgili kategoriye açalım her zaman. teşekkürler

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
Abi benim görüşüm de baskı balata olabilir motor büyük olduğundan düz de fazla hissettirmiyo olabilir ustaya bi gitsen daha iyi olur daha çok zarara yol açmadan

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@mygokhan
Abi Aynı şekilde bizdede öyle ancak hill holder devreden çıkarken gazı kesiyormuş gibi hissediyorum o yüzden biraz fazla gaz verince herhangi bi stop etme durumu falan olmadı hiç bende hatta geçenlerde köyde kiraz ağacı yan yatmış Tı kesmek zorunda kaldık yaklaşık ağacı dal hariç komple yükledim ve yinede rampada dur kalkta bana göre gayet başarılı geldi

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
cevaplar için çok teşekkürler.ben de ilk baskı balata olarak düşündüm hatta yan sanayi takıldığını düşünüyorum çünkü debriyaj pedalı aşırı sert ama el frenini çekip deniyorum sıkıntı yok gibi geliyor. başka deneme yöntemi var mı ?

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
@mrdemir
Sorun kalkış yapmada değil rampayı yarım debriyaj yapıp patınajla da çıkarım ama kışın rampa da bu şekilde yapamayız malum kar buz.

Koçaklı

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hakan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Bu olay hill holder olan 2016 Doblo da bile sorun. Hafif gaz versen de araç kalkmıyor hemen. Tamam hill holder var ama iyice gaz vermen gerekiyor. Bugün iyi yük varken denedim , stop etti araç
Aynı sorun bende var araba yerınden kalkmıyor sankı bıri gerıden cekıyor arabayı.duz yolda sorun yok.1.6 premıo Araç .cok usta gezdım bulamıyorlar.stres yaptı artık.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
1.9 Jtd olmayıp ; 1.3 multijet olsa tamam derim ama 1.9 Jtd gaz vermesen dahi debriyajı yavaş bırakınca her yerde kalkıyor. Rampa düz yol farketmeksizin ben kalkışından çok memnunum. Lakin febriyaj çok sert gerçekten köyde yarım debriyaj kmlerce gitmek zorunda kalıyorum , traktör arkasından mecburen ve gerçekten ayağımı ağrıtıyor. Ancak 250000 km orjinal balatada normal diye düşünüyorum.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Volant dan mı şanzuman oranından mı bilemedigim garip bir durum. Şirket aracımız 1.5 dci kangoo 2.vites te dar sokaklarda çok sallamadan gidiyorum yalnız benim araçta hafif rampalı yerlerde 2de sallıyor sanki volandan yada motor tork oranından, sanzumandan yanı aracin yapısından ötürü bir anormallik var sanki
Düzde sorun yok gaza basmadan yürür kullanılır kalkar 2 ye atarim.. ama hafif rampali dar yerlerde 1liyorsun

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Aracım 2003 1,9 jtd normal kalkışlar da çok hissetmiyorum fakat rampa da durup kalkış yapmaya çalıştığımda çok zorlanıyor gazı köklemem gerekiyor. Neden Kaynaklanır Bilgisi Olan ya da Başına Böyle Bir Olay Gelen Varmı _?
El frenini çekip vitese takıp debriyajdan ayağını kaldırdığında stop ediyorsa baskı balata görevini yapıyordur.Veya debriyajdan ayağınızı kaldırdığınızda birkaç saniye sonra hareket ediyorsa baskı balata zayıflamıştır yakın zamanda yolda bırakacaktır.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Debriyaj pedalı sertleştiği zaman baskı balata bitmek üzeredir daha önce marea 1.6 16V aracımda başıma geldi.