Doblo Premio ile Trekking arasındaki fark ne?

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaşlar D3 kasa doblo aracım vardı onu sattım şimdi D4 kasa almayı düşünüyorum.
Premio yada Trekking modelinden alacağım fakat kafama takılan bu ikisi arasındaki fark nedir anlayamadım?
Çünkü ikiside 1.6 multijet 105bg 6 ileri, ikisinde de hız sabitleyici var görünüm olarakta aynılar.
Tam olarak ne farkları var çözemedim.

Mesela şu iki ilandaki araç dikkatimi çekti biri premio diğeri trekking.

Fiat / Doblo Combi / 1.6 Multijet Premio / 2015//FİAT DOBLO//1,6 PREMİO// 85,000KM // FULL AKSESUARLI sahibinden.comda - 833531413

Fiat / Doblo Combi / 1.6 Multijet Trekking / Acil 2016 treking ful paket bu fiyata bulamazsın sahibinden.comda - 832549162

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Arkadaşlar D3 kasa doblo aracım vardı onu sattım şimdi D4 kasa almayı düşünüyorum.
Premio yada Trekking modelinden alacağım fakat kafama takılan bu ikisi arasındaki fark nedir anlayamadım?
Çünkü ikiside 1.6 multijet 105bg 6 ileri, ikisinde de hız sabitleyici var görünüm olarakta aynılar.
Tam olarak ne farkları var çözemedim.

Mesela şu iki ilandaki araç dikkatimi çekti biri premio diğeri trekking.

Fiat / Doblo Combi / 1.6 Multijet Premio / 2015//FİAT DOBLO//1,6 PREMİO// 85,000KM // FULL AKSESUARLI sahibinden.comda - 833531413

Fiat / Doblo Combi / 1.6 Multijet Trekking / Acil 2016 treking ful paket bu fiyata bulamazsın sahibinden.comda - 832549162
Dağ köy yoluna gider trekking.

onurrr41

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ÖĞRENCİ
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
KURŞUN GRİ
Trekking paketin en büyük artısı traction plus özelliği, 2017 model ve altıysa; Trekking paketin şöför koltuğunda koltuk ısıtma var. Premioda yok. Trekking 4 mevsim Goodyear Vector lastikle gelir. Premio’nun iç döşeme bej trekking’in kahverengidir. Trekkingde tampon altlarında ve yan çıtalarda trekkinge özel logo ve aliminyum eklentiler bulunur, fakat premio plusta da aracın içindeki bazı detaylar piano black (vites konsolu, iç kapı açma paneli trimleri, dış kapı kolları ve çıtalar) bulunur. Bu piano black detaylar Trekking pakette bulunmuyor. Son olarak özetle; Traction plus (Difrensiyel kilidi gibi düşünebilirsiniz) / 4 mevsim lastikle her arazi koşuluna hazır olmak sizi engebeli yollarda mutlu edecektir. Onun dışındaki farklar ufak tefek görsel ve konfor odaklı.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Eğer aracınız 4 çeker değilse , traction plus yani sınırlı diferansiyel kilidi en büyük yardımcınız olacaktır.
Eski tek çeker traktörler tarlada çamurda vs kaldıkları zaman diferansiyel kilidini kitlemeden oradan çıkamazlardı. Bu da aynı sistem . Amaç kayan tekeri frenlemek gücü diğerine aktarıp oradan çıkmaktır