Paspas ıslanması

Bazgan07

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaşlar iyi günler d3 kasa doblo sağ yolcu tarafındaki paspasta ıslaklık oluyordu ama arabanın su aldığı yok çünkü başka yerde ıslaklık yok biraz araştırdım klima borularından fln gelebilir demişler neyse bende sol sürücü paspasıyla yerini değiştirdim sol daki paspas hep kuru kalıyordu ama bu sefer sağ tarafa koyduğum paspas kuruydu hala ama öncrde ıslak olan paspas daha da nemlenmiş acaba paspasu yıkayınca suyu emdi o yüzden mi nemleniyor sormakistedim paspas havuzlu paspas bu arada

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Biraz daha bekleyin bakalım.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
O şekilde bakmanız bir şey göstermez sağ tarafta konsolun altına bakın ve ya zemindeki halıya ıslak mı araçta su kaçağı varsa az bir şeydir zemindeki halının altındaki 1cm kalınlığındaki keçenin suyu çeker üzerine bastınız mı nem anlaşılır hiç kontrol etmediniz mi paspastan ziyade döşemeleri?Islak paspası ayağınızın altına koymuşsunuz çok su çekince haliyle suyu dışarı verir.Paspasları önce bir kurutun arabayıda açın havalandırın diğer türlü anlayamazsınız.Islaklık devam ederse sağ tarafta döşeme sökülüp bakılması lazım.

Son düzenleme:

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Aracınızda antifriz varsa halıda ki ıslaklık şekerliyse kalorifer peteği veya borularında kaçak olabilir.Burada sorun yoksa cam altında ki su gider kanallarını kontrol edin.Motor su seviyesine de bakın eksilme var mı?

Bazgan07

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Paspasların yerini değiştiriyorum yime aynı paspas ıslanıyor kuru yine kuru kalıyor kaçak olsa değiştirdiğiöde kurı olan da ıslanır herhalde demi

Bazgan07

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
O şekilde bakmanız bir şey göstermez sağ tarafta konsolun altına bakın ve ya zemindeki halıya ıslak mı araçta su kaçağı varsa az bir şeydir zemindeki halının altındaki 1cm kalınlığındaki keçenin suyu çeker üzerine bastınız mı nem anlaşılır hiç kontrol etmediniz mi paspastan ziyade döşemeleri?Islak paspası ayağınızın altına koymuşsunuz çok su çekince haliyle suyu dışarı verir.Paspasları önce bir kurutun arabayıda açın havalandırın diğer türlü anlayamazsınız.Islaklık devam ederse sağ tarafta döşeme sökülüp bakılması lazım.
Zemimdeki halıda ve konsolun altında hiç bi şekilde nem yok kapı dan mı giriyor diye su tuttum baya bi kapıdan da değil benim merak ettiğim paspas içine suyu çeker mi ve sonrasında böyle nemlenir mi

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio