Park sensörü arıza yardım

halis

Aktif Üye
1.3 multijet d2 doblo un bir haftadır park sensörü çalışmıyor geri vitese takınca daha önce kışa bir bip sesinden sonra normal mesafeye göre birleyen park sensörü şimdi uzunca bir bilip deyip çalışmıyor sorun nerde aceba başına böyle bir şey gelen oldumu nasıl çözebilirim birde bu park sensörlerinin merkezi arabanın neresinde tşk.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Tamponu söküp çıkarıp tek tek deneyebilirsin sıkıntılı sensörü bulmak için bende de oldu zamanla deforme oluyor sildim hepsini güzelce taktım düzeldi bir süre sonra yine oldu daha da düzelmedi. Yenisi orjinal bir adedi ortalama 150tl

halis

Aktif Üye
Tamponu söküp çıkarıp tek tek deneyebilirsin sıkıntılı sensörü bulmak için bende de oldu zamanla deforme oluyor sildim hepsini güzelce taktım düzeldi bir süre sonra yine oldu daha da düzelmedi. Yenisi orjinal bir adedi ortalama 150tl
Ok tşk

halis

Aktif Üye
bu gün sorunu çözdüm sensörlerden biri bozuk oldudu ıçın sistem uzun biiiipliyormuş arızalı olan sensör ü bulmak ıçın you tube deki videolardan faydalandın sensölerin üzerine parmak bastığında normal çalışan sensör parmağına hafif hafif vuruyor arızalı olan vurmuyor bende biri böyleydi arızalı olanı bulunca yukarda arkadaşın dediği gibi tamponun orta kısmını söktüm arızalı sensörü söktüm parçacıdan orjinale 700 tl dedi yan sanayine 100 tl dediler bende yan sanayi aldım değiştirdim şuan sıkıntısız çalışıyor

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
bu gün sorunu çözdüm sensörlerden biri bozuk oldudu ıçın sistem uzun biiiipliyormuş arızalı olan sensör ü bulmak ıçın you tube deki videolardan faydalandın sensölerin üzerine parmak bastığında normal çalışan sensör parmağına hafif hafif vuruyor arızalı olan vurmuyor bende biri böyleydi arızalı olanı bulunca yukarda arkadaşın dediği gibi tamponun orta kısmını söktüm arızalı sensörü söktüm parçacıdan orjinale 700 tl dedi yan sanayine 100 tl dediler bende yan sanayi aldım değiştirdim şuan sıkıntısız çalışıyor

Elinize sağlık. Park sensoru set halinde 50 100 liraydı piyasada. Herşey dahil. Bu hayvanlar 700 lira yi bir tane gözüne mi istiyor.?

Sabri Dilsizoğlu

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sabri
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Beyin bz

Sabri Dilsizoğlu

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sabri
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet