PANDİZOT AYAKLARI FACİASI...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

arkadaşlar doblonun resimde görülen arka bagaj pandizot ayağı kırlıdı.bu müstesna parça tek satılmıyor.kırıldığında pandizotu komple değiştermeniz gerekiyor (3-4 tl lik ayak kırılınca 200 tl lik pandizot değişiyormuş.çok mantıklı...!?)

tofaş fiata bu konuda çok şey söylemek geliyo içimden ama konum bu değil...nasıl tamir edilebileceği....

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

sonuçta bu parçaya kızgın demir ile iki ince delik açıp iki uzun akıllı vida takarak sorunu halledebildim.ancak plastiğe dikkat etmek lazım.lakin ısıdan çok hızlı etkileniyor!aklınızda bulunsun!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yahu arkadaş anlamadığım bu parça pandizota 4 vida ile tutuyor.bu parça neki bunu ayrı satmıyorsun da 3 liralık ayak için koca pandizotu ayar ediyorsun?

ulan şeytan diyor bağla bombayı sırtına git servise isyan et!

bunyas288

Daimi Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:

arkadaşlar doblonun resimde görülen arka bagaj pandizot ayağı kırlıdı.bu müstesna parça tek satılmıyor.kırıldığında pandizotu komple değiştermeniz gerekiyor (3-4 tl lik ayak kırılınca 200 tl lik pandizot değişiyormuş.çok mantıklı...!?)

tofaş fiata bu konuda çok şey söylemek geliyo içimden ama konum bu değil...nasıl tamir edilebileceği....

Anaaa!!! ayak kırılınca komplemi değişiyor *pissed*bende bağajın dağınıklığı görünmesin diye yarım kapatıyordum bizim veledlerde arka koltuktan üzerine uzanıyorlardı. İlk binişimde hemen söküp tekrar koltuğun arkasına bırakıyorum..

ERCAN

Daimi Üye

geçen hafta benimde aynı parça kırıldı..sol taraftaki... 3 M hızlı yapıştırıcı almıştım fiatı 6,7 liraydı zannedersem..yapıştırmadan önce kırılan parçayı tazyikli hava ile temizledim..yapıştırmada fazla sıvı kullanmakta yapışma direncini yükseltmediği için ..az bir sıvı ile yapıştırdım..bir gün dışarıda bir kenarda durdu..sonra taktım..kesinlikle eskisinden yenive sağlam oldu..deneyin bakın aynı sonuca sizde ulaşacaksınız..

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
fiat ve parçadan kazanma mantığı

ERCAN

Daimi Üye
aynen servisçilik mantıkları böyle..ama kendi kayıpları..mecbur kalmadıkça servise uğramamak lazım..ama arada bir uğramak lazım..ipleri koparmamak lazım..en olmadık bir zaman ve yerde lazım oluyolar...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ERCAN tarafından yazılan metin:

geçen hafta benimde aynı parça kırıldı..sol taraftaki... 3 M hızlı yapıştırıcı almıştım fiatı 6,7 liraydı zannedersem..yapıştırmadan önce kırılan parçayı tazyikli hava ile temizledim..yapıştırmada fazla sıvı kullanmakta yapışma direncini yükseltmediği için ..az bir sıvı ile yapıştırdım..bir gün dışarıda bir kenarda durdu..sonra taktım..kesinlikle eskisinden yenive sağlam oldu..deneyin bakın aynı sonuca sizde ulaşacaksınız..

ben yapıştırıcıya güvenemedim ercan.bi koparsa bidaha düzgün tutmuyor.salladım iki tane 3 cm akıllı vida,top atsan yıkılmaz artık...!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yaw arkadaş...bunu madem montaj için üretiyorsun...fazla üret,yedek parça olarakda sür gelsin...servisinde yapacağı bişey yok..adamlar"abi hergün senin gibi 3-4 kişi geliyor ne yapalım elimizde yok,fabrika üretmiyor"diyor.

geremy

Onursal Kurucu
yahu arkadaş anlamadığım bu parça pandizota 4 vida ile tutuyor.bu parça neki bunu ayrı satmıyorsun da 3 liralık ayak için koca pandizotu ayar ediyorsun?

geçen birisi servis sonrası arabasını yaktı.

geremy

Onursal Kurucu
yeni dobloda bu parçayı sağlam yapmışlar 70kg civarı çekiyor.

doblocu25

Azimli Üye
geremy tarafından yazılan metin:

Arabasını yakan erzurumlu erzurumda oldu :) arabada megane

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
doblocu25 tarafından yazılan metin:
geremy tarafından yazılan metin:

Arabasını yakan erzurumlu erzurumda oldu :) arabada megane

evet servisten sonra yine bozulmuş aracı yakmış adam kopmle aracı *hilarious*

geremy

Onursal Kurucu
zaten bayiler satmakdan dah çok servisden çok para kazanıyor bu gerçek.aracı bir sefer satarsın.
garantisi bitene kadar en az 3 defa servise gelir.

DOBLO PREMIO

Yeni Üye
Mustafa konuyu yeni okudum,bu parcayı yedek parca satanlara veya döşemecilere sordunmu?,gerçi sorunu çözmüssün :)

kokplot

Onursal Üye
yeni lerde pandizot ayakları mıdır nedir şimdilik çözümlemişler durumu gözüküyor