Otomatik doblo alınırmı?

Eren58034

Daimi Üye
Tepki
316
Adı
Eren
arkadaşlar rahatsızlık nedeni ile manuel araçtan otomatige gecmem gerekiyor aramızda otomatik doblo yada fiorino kulanam varmı ? Bilgi verirseniz sevinirim
Baktıgım tüm otomobillerin koltuk yüksekligi doblo kadar degil doblo d3 almaya niyetlendim tekrar

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Tepki
26.018
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Tavsiye etmem abi kullanan kullanır o ayrı konu. Doblodaki otomatikleştirilmiş manuel şanzumandır aslında şanzumandaki sistem içeride senin yaptığın gibi debriyaja basıp vites değiştirmek.
Piyasada artık geçiş hızı manuelden 0.2sn daha hızlı ıslak kuru tip çift kavramalar çok çok iyi pürüzsüz geçiş sağlayan çift kavrama tork konvertörlü ıslak kavrama şanzumanlar var.
Bu şanzumanları kullanan 2 tane ticari var biri caddy 7 dsg kuru tip 6 dsg ıslak tip bir connect 6 powershift kuru tip şanzuman direksiyon arkası f1 kulakçık kullandıktan sonra diğer ticariler geçtim otomobillerde bile bu geçiş hızı ve konforu bulamazsın.
En akıllı en hızlı en tepkili vites geçişleri giderken anlık güç taleblerinde sollamalarda gerekirse ms içinde 2-3 vites birden düşürüp aracı ileriye fırlatır.
Dobloya iyi bir şanzuman gelsin otomatik vitesi bende düşünürüm.
Fiat Egea ya eylülde tam otomatik gelecek. Fiat 500x de ZF 9 ileri güzel bir şanzuman geldi gelecek belki gelmiştir.

Eren58034

Daimi Üye
Tepki
316
Adı
Eren
Ford otomatik dizel işini cok sonralarda yaptı ama mondeo da başarılı oldu benzin otomatiginde sıkıntı yok fiat tahminimce alfa romeoyu satın aldıktan sonrakı robot sistemini geliştirdi etrafım da yok bu araçtan
2 sene sonra tekrar dobloya dönüş yaparım otomatik araba hep rahatsız etti beni bakalım hakkımızda hatırlısı

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Tepki
26.018
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@Eren58034
Alacağın hangi marka hangi model olursa olsun minimum tam otomatik tercih etmen en mantıklı seçim olur.

onuroran

Onursal Üye
Tepki
4.409
Adı
onur
Zevk meselesi ama benim tercihim manuel hissetmem lazim :)

cihatbayir

Onursal Üye
Tepki
861
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
çok kullanışlı değil motor sesi biraz fazla vites geçişleri kötü ama ben performans istemiyorum ve rahatsızlıktan dolayı otomatiğe geçicem dersen alabilirsin tabikide :harika:

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
otomatikten kastın uğraşmadan seyahatse otomatik doblo al, ama vites yokmuşcasına vites geçişi istiyorsan alma. Ben uğraşmak istemediğim için aldım çok memnunum 2 yıldır kullanıyorum.

Onbirali

Yeni Üye
Tepki
5
Adı
Kelami
@mustafa2002954
Mustafa hocam güle güle kullanın, yakıt tüketimi manuel vitese göre nasıl? Şehir içi - dışı...

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
bende fark etmedi düz vites 1,3 le de bununlada aynı 100km de 9 lt ş.içi ş.arası 6,5lt

bende yaz kış klima hep açıktır. keyifli kullanırım yeri gelir basarım yeri gelir sakin giderim ama bu rakamlardan aşağı hiç düşmedim.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Tepki
26.018
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Ben ne yaptıysam daha 1.3 le 9 litreyi görmedim.