Doblo Orta havalandırma menfezinden içeri düşen cisim

Ada 1200 karbüratörlü

A.Deniz
Doblo
Adı
Adana
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Makine mühendisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.2
Araç Yılı
2004
Renk
Beyaz
Selam arkadaşlar, öncelikle bu ilk günüm ve ilk paylaşımım, konuyu ısıtma soğutma bölümünün 16 sayfasında 300 başlıkta bulamadım ama muhakkak birinin başına gelmiştir diye çözüm arıyorum,
Bugün ıslanan 10x2x1cm ebatlarındaki bir elektronik cihazı hareket halindeyken yarısı menfezin içine gelecek şekilde kurutmaya çalıştım alacakken içine kaçtı ve direkt kayboldu, kalorifer Kazan’ının içine düştü yani. Sadece orta konsol sökülerek kazanı dağıbilir miyiz, yada daha kolay bir yöntem var mı? Plastik olduğu için mıknatıs iş görmeyecek, Kazanın iç yapısını bilen yada daha önce Söke’n var mı acaba...

Musa ATASEVEN

Onursal Çankırı Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Boruların sonunda petek ve fan olur sadece kaloriferde. Oraya da ulaşamamıştır muhtemelen. Peteği sökerseniz oraya ulaştıysa alırsınız. Hem de peteği temizlemiş olursunuz. Ön konsolu sökmeniz gerekebilir.

Ada 1200 karbüratörlü

A.Deniz
Doblo
Adı
Adana
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Makine mühendisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.2
Araç Yılı
2004
Renk
Beyaz
Selam arkadaşlar, öncelikle bu ilk günüm ve ilk paylaşımım, konuyu ısıtma soğutma bölümünün 16 sayfasında 300 başlıkta bulamadım ama muhakkak birinin başına gelmiştir diye çözüm arıyorum,
Bugün ıslanan 10x2x1cm ebatlarındaki bir elektronik cihazı hareket halindeyken yarısı menfezin içine gelecek şekilde kurutmaya çalıştım alacakken içine kaçtı ve direkt kayboldu, kalorifer Kazan’ının içine düştü yani. Sadece orta konsol sökülerek kazanı dağıbilir miyiz, yada daha kolay bir yöntem var mı? Plastik olduğu için mıknatıs iş görmeyecek, Kazanın iç yapısını bilen yada daha önce Söke’n var mı acaba...
Yuvarlak ızgarayı söktüm elimin ulaştığı ve gözümün gördüğü yerde değildi, mecburen Kumanda ve vites konsolunu söktüm ışık eşliğinde sıcak soğuk klapesini hareket ettirince radyatör göründü ikinci bir odacık gibi telle karıştırınca cihaz açığa çıktı, elektrik süpürgesine inçe spral boru uydurdum bolbol tespih tanesi toz çekti ama cisimi yakalayamadı yine kalın bir telle dik hale getirip soğuk konuma alınca direkt üstüne yani yakın olan ilk odacığa düştü ordan da elimle aldım, dağıtmışken temizlik ve sprey domestos ile dezenfeksiyon yaptım. Teyp çerçevesindeki soyulmalarda kötü görünüyor diye onarsa aseton döküp poşete koydum, tüm boyası kabarıp kalktı ham haliyle taktım yerine, kumanda panelinde patlak ampül çıktı onu da değiştim bu arada... DECE7370-A56F-44B4-AA61-ED08628BA00E.jpegD18126E0-3B1E-454E-8FF2-AF5BE655ECFA.jpeg547B2112-8130-4707-AE4A-3D193D7DA78C.jpegFC761574-61AC-4B0E-9ECA-4B39316BE921.jpeg