Yardım Orjinal teypte ki tetik kablosu bulamıyorum acil

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Öncelikle selamın aleyküm benim çok acil bir şekilde yardıma ihtiyacım var abilerim foruma biraz baktım ama aradıgım cevabı bulamadım acil olduğundan yeni konu açtım. Dün orjinal teyp üzerinden dönüştürücü kullanarak amfi ve mid bas bağladı arkadaşım bunlardan yana sıkıntı yok on numara tesisat çekti. Tek bir sıkıntımız "tetikleme" diye geçen yani teybi açınca amfiye işaret gönderip amfiyi açan kablo hangisi bulamadık bu hangi renk olan kablo amfinin tetiklemesini nereye bağlamamız lazım yardım edebilirmisiniz lütfen...

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Ekrem ustamız görünce yardımcı olacaktır inşaallah.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Bende mavi diye biliyorum. Tabi abilerimiz yardimci olucaktir

Dosyalar

• Screenshot_20200329-151655_YouTube.jpg
    Screenshot_20200329-151655_YouTube.jpg
    145 KB · Okunma: 26

Emrah53

Aktif Üye
Doblo
Adı
Emrah
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Öncelikle selamın aleyküm benim çok acil bir şekilde yardıma ihtiyacım var abilerim foruma biraz baktım ama aradıgım cevabı bulamadım acil olduğundan yeni konu açtım. Dün orjinal teyp üzerinden dönüştürücü kullanarak amfi ve mid bas bağladı arkadaşım bunlardan yana sıkıntı yok on numara tesisat çekti. Tek bir sıkıntımız "tetikleme" diye geçen yani teybi açınca amfiye işaret gönderip amfiyi açan kablo hangisi bulamadık bu hangi renk olan kablo amfinin tetiklemesini nereye bağlamamız lazım yardım edebilirmisiniz lütfen...
Dönüştürücü kullandıysanız o dönüştürücünün üzerinde var zaten o tetikleme kablosu amfiye onu başlayacaksınız tetikleme kablosu olmazki orijinal teypte

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Dönüştürücü kullandım abim evet ama o çoklu kablolardan birinden kesik yapıp tetik kablosunu ona bağlıyormuşuz bugün bir elektrikçiye gittim direksiyon altındaki sigorta kutusunda sağdan yukardan aşağıya doğru 3. Olan sigortayı çıkardı kablonun ucunu ona bağladı tetiği buna bağla şimdilik dedi bende bağladım kontak açınca açılıyor kapatınca kapanıyor ama biraz kara düzen bişey olduğu için kuşguda kaldım

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Dönüştürücü kullandım abim evet ama o çoklu kablolardan birinden kesik yapıp tetik kablosunu ona bağlıyormuşuz bugün bir elektrikçiye gittim direksiyon altındaki sigorta kutusunda sağdan yukardan aşağıya doğru 3. Olan sigortayı çıkardı kablonun ucunu ona bağladı tetiği buna bağla şimdilik dedi bende bağladım kontak açınca açılıyor kapatınca kapanıyor ama biraz kara düzen bişey olduğu için kuşguda kaldım

Iso soketi üzerinden mavi kablo uzerinde eğer teyp açıksa 12 volt aktif oluyor. Yanı onu kullanabilirsiniz. Diye biliyorum. Yada ordan 12 v alın bir yerden bir anahtar buton takin.

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Mavi veya beyaz kablo yazıyor heryerde ikisinide denedik amfiyi çalıştırmadı abim bugün o sigortadan kablo çıkartan elektrikçinin yaptığı sistem sizce zararlımıdır pek bilgim yokta hani tera bişey olurmu sizce? Sigorta şu resimdeki

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Resimi atamıyorum şuan programdan atıyor çok kasmaya başladı program benim telefonda en yakın zamanda güncelleme gelmesi lazım

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Yüklendi sonunda.. bu sigortanın dibinden kablo çıkardı amfiyi bundan gelen sinyalle açıp kapatıyorum yani herhangi bir sorun olurmu ?

Dosyalar

• 20200329_115829.jpg
    20200329_115829.jpg
    907,6 KB · Okunma: 25

Cemilertürk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Cemil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Kuyumcu
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Ben teybi değiştirdim direk akım kontrol kalemi ile tek tek bütün kabloları kontrol ettim teybi kontağa bağlamak için ancak bulamadım aküden direk gelen kablo var sadece buda sürekli amfiyi calistirir sonuç olarak bende sigorta kutusundan tetik aldım aynı şekil şuan teybim kontağa bağlı hiçbir sıkıntısı yok içiniz rahat olsun

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Sari ve kırmızı kablovar benim arabadan gelen teyp soketinde. Biri hafıza sürekli 12 volt. Diğeri kontak acilinca 12 oluyor. Eskiden kontaga bagliydi
Simdi teyp deki sarı ve kırmızı yin aracin soketindeki direk 12 ye bagladim. Istedigimde kontaksis dinliom

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Ben teybi değiştirdim direk akım kontrol kalemi ile tek tek bütün kabloları kontrol ettim teybi kontağa bağlamak için ancak bulamadım aküden direk gelen kablo var sadece buda sürekli amfiyi calistirir sonuç olarak bende sigorta kutusundan tetik aldım aynı şekil şuan teybim kontağa bağlı hiçbir sıkıntısı yok içiniz rahat olsun
evet normalde mavi kablo tetik kablosuymuş ama bi işe yaramadı bizde teybin arkasında bi kablo bulup bağladık oda kotak ve teyp kapalıyken bile amfiyi sürekli devrede tuttu mecburen sigorta panelinden bir sigortanın ağzına kablo çıkararak bağladık biraz kara düzen oldu halâ endişelerim var ama umarım sağlıklı bir yol olmuştur

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bulamıyorsanız direk + uçtan alın ve araya bir açıp kapama anahtarı yapın .
Ha olmadı ölçü aleti ile çıkış uçlarını tek tek ölçüp +12 voltu bulmanız gerekecek

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Bulamıyorsanız direk + uçtan alın ve araya bir açıp kapama anahtarı yapın .
Ha olmadı ölçü aleti ile çıkış uçlarını tek tek ölçüp +12 voltu bulmanız gerekecek
Abim şimdi sigortadan bi sigortaya kablo bağladı elektrikçi sigorta kutusundan güç verdi yani bu sıkıntı olurmu hangi sigorta olduğunun resmini attım yukarda

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız