Orjinal OPAR Yedek Parça Alırken Dikkat...

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
2012 model d3 kasa araçım var. araçın 40 bin km bakımı geldi sanayiye götürsem karbon temizleme dahil 400 tl servise götürsem 500 tl . yakından tanıdığım fiat yetkili servisinden çalışmıs bi ustam var dedim ona yaptırayım ve başladım bakım filtrelerini araştırmaya. bizim kasalarda hava yağ ve polen filtresi pek pahalı değil en pahali olan mazot filtresi onunda fiyatı 90-100 tl arasında orjinal opar olanlar. hesabımı yaptım neredeyse aynı hemen hemen sanayi ile arada 50 lira oynuyor oynamıyor. bu süre zarfında çok yer gezdim çok dükkan gezdim. en son bursa beşyol da bi yedek parçaçıya girdim dedim bana bunlar bunlar lazım adam fiyatları yazdı ve verdi yaklaşık 200 tl dedim çok para abi yokmu başka bi yolu bana iki tane mazot filtresi getirdi ikiside opar kutusunda abi dedi bu 90 lira bu 40 lira dedim abi nasıl olur ikiside opar ikiside opar kutusunda filtrenin üzerinde opar yazıyor birebir aynı dedim adam bu orjinal bu çakma dedi adamlar yapmış üretmiş deyince ben şok oldum.

sonra başladı aklımda deli sorular her zaman sanayide yaptırdıgım tamirciyi bile zan altında bıraktım kendimce çünkü ne zaman bakım yaptırsam abi mazot filtresini orjinal kullanıyorum gerisi pek önemli değil deyip takıyordu opar marka filitre fiyatada 100 tl yazıyordu sadece mazot filtresine şimdi diyorum acaba çakma opar takıpda bize orjinal diye yutturuyormuydu.

vesselam aldık malzemeleri sponsorumuz ünlü otadan şu an mazot filtresi yanımda ve internette araştırma yapıyorum orjinal opar nasıl anlaşılır diye ama hiç bir bilgi yok ünlü otodan aldık ama aklımızda gene deli sorular...

o yüzden arkadaşlar siz siz olun opar alırken dikkat edin

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Anllattiginiz gibi bir durumsa benim gibi siradan bir tüketici olayi çözemez.

Yapacak birşey yok insanlar para karsiligi gunahlarimizi satin aliyor.Zaten kendi yaptiklarimizla cenneti göreceğimiz yok. Belki boyle kurtuluruz :)

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
başkanım hayırlı olsun kurumsal firmslardan asla şaşma ünlü oto herzaman iyidir.bende maxinin bakımlarını serviste yaptırdım 438tl ödedim ve hep opar taktırdım sıkıntı yok özelikle serviste yanlış olamaz

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Aynen başkanım yetkili servislerde sıkıntı yok zaten

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
ucuz iş yaptıracak kadar sende bende zengin değiliz başkanım.20160504_143819.jpg 20160504_143841.jpg 20160504_144132.jpg

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
ama şunu söyleyim balatada opar iyi değil ben ya Lancia yada trw alacam başkanım

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@cihatbayir
valla bende tavsiye üzerine almayı düşünüyorum @Sezgin Tok Başkanımız anlatsın

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
lancia 1.6 maxi aracımıza servis parça fiyatı 245tl dedi 2yıl garantili dışardada aynı parça 210tl

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Ankara iskitler ünlü otonun yıllardır sattığı oparlar çakma mesela bunu kimse bilmiyor yağ filtresi yağ kaçırıyor kaç tane usta normal değil dedi bir araştırma yaptım ve çakma olduğunu öğrendim artık yağ filtresi purflux marka alıyorum kaçırma yapmıyor

Mazot filtresi orjinali ufi markadır şu an 70 tlye düştü

Euro 5 dışarda en pahalı bakım maliyeti 70 mazot 10 hava 15 polen 20 yağ filtreleri 65 mobil yağ fren balatası 55 tl işçilik 40 TL toplam 275 tl servisin istediği rakam 700 tl

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@ali0635
iskitler ünlü otoyu bilmiyorum lakin bizim sponsorumuz olan Şaşmaz Ünlü Oto da böyle bir durumlar karşılaşmadım tüm yedek parçalarımı buradan alırım. En son Bursa yöneticimize gönderim yapılmış filtre de aradım hatta yine de orjinal dediler..

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
en son şaşmaz ünlü otodan aldım bakımı yapan usta fiat yetkili servisinden çalışan bir abim ve bizzat ve özellikle mazot filtresini sordum orjinalmi diye usta bütün malzemeler orjinal aldığın yağda çok kaliteli dedi için rahat olsun dedi

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
hatta ustam şöyle bir bilgide verdi

mazot filitresini eline alarak gösterdi üzerindeki numaranın sonunda E yazıyor bak dedi bu E harfi burada yazarsa oparın orjinalidir diye özelliikle belirtti bilginize

şaşmaz ünlü otoya çok teşekür ediyorum ilgi ve alakalarından dolayı

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@kardelenkurt
fil filtrenin logosu olması gerekiyormuş olmayanlar yani sadece opar yazanlar çakmaymış,tabi çoğu kişi anlamıyor bilmiyor ama özellikle yağ filtresi en ufak ir kaçırma yapıyorsa filtrenin kalitesiz oluşu yani orijinal olmayışından kaynaklı demektir.ben sponsor v.s ayırt etmeden alırken ürünü incelemenizi tavsiye ederim veya riske girmeyip benim gibi purflux alın kafanız rahat etsin

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
şimdi fil filtre ayrı opar ayrı bir markadır diye biliyorum opar fiat ın orjinal olarak kullanıldığı yedek parçalardır siz opar yazanları çakma demişsınız ve orjinal mazot filresinede ufi demişsiniz bu işte bi yanlışlık var yetkili servislerde butun kutularda opar yazar filitrelerde de opar yazar hiç birinde ufi yada fil yazmaz