ön tampondan sarkan lastik?

kral_37

Aktif Üye
ön tamponun altından dogru içten bi lastik sarkıyo yere sürtüyo bu ne lastiğidir acaba bilgisi olan warmı bi zararı varmıdır ne yapabiliriz?

genc_guc

Daimi Üye
benim bildigim o parça sadece ön tanponu koruma amaçlı ama benim eski aracımda tamponu boyatırken onu söktürmüştüm

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ya o lastiğin ne işe yaradığını bilmiyorum ama yeni nesil bütün araçlarda var hemen hemen....

koruyuculuğu nedir bilmiyorum ama ben o lastiği korumak için özel gayret sarfediyorum...

kurt

Daimi Üye
ön tamponun altından dogru içten bi lastik sarkıyo yere sürtüyo bu ne lastiğidir acaba bilgisi olan warmı bi zararı varmıdır ne yapabiliriz?

Bana sanki aracın altını kısmen de olsa çamur veya sudan korumak için monte edilmiş gibi geliyor.Ama gerçekten çok sürtüyor.Ben de hoşlanmıyorum.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ben o parçayı,karlı yollarda ilerlerken kar aracın altına temas edip karterin plastik korumasını kartere yapıştırmasın diye koyulmuş şeklinde değerlendirdim ama tabi yinede bilemiyorum...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
aslında oparça sadece tamponu korumak için çünkü çamurdan koruyamaz önden arabaya çamur gelmez bizdekide sürtüyordu baktım yarısı kopmuş bende diğer yarısınıda çıkardım şimdi hiçbir yere sürtmüyor çok dikkat ediyordum ama çıktı yerinden

FireExit

Onursal Üye
Karda çok işe yarıyor.... Bende adını o yüzden karlık taktım... Ama gerçekte de öyle imiş...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Karda çok işe yarıyor.... Bende adını o yüzden karlık taktım... Ama gerçekte de öyle imiş...

ne işe yaradı ki o parça yumuşak bişey karda kıvrılır biz nee işe yaradığını anlayamadan koptu

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

ne işe yaradı ki o parça yumuşak bişey karda kıvrılır biz nee işe yaradığını anlayamadan koptu

yok çok yumuşak değil,basılmamış karı sıyırıp alarak karter korumasının karetere yapışmasının önüne geçiyor sanırım...malum korumalar plastik,kartere yapıştımı eriyecek büyük ihtimal..çok etkili değildir...yani öyle grayder kepçesi gibi görev yapmasınıda bekleyemezsin tabi ama yinede bir miktar faydası olur diye düşünüyorum..

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
benim degisen aracimin da ucu kopmustu tamamini cekip aldim...bana sorarsan sadece sekil...bir caciga yaramiyor.....

kral_37

Aktif Üye
karda işe yarama olayı banada mantıklı geldi çünkü karlı havada Küçükçekmeceden şirinevlere gittik geldik o lastik yere sürtmeye başladı :/

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
benim degisen aracimin da ucu kopmustu tamamini cekip aldim...bana sorarsan sadece sekil...bir caciga yaramiyor.....

Öyle deme abi... Taze karda çok işe yarıyor...

ne ise yariyor anlat bakim kardesim ..o bir kere alt ruzgari airodinomisi icin bir lastik kar kureme paleti degil..sadece alt tan giren ruzgarin sagdan ve soldan cikisini saglar....baska bir esvabi mucizesi yok hepsi bu bilginize......

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
karda işe yarama olayı banada mantıklı geldi çünkü karlı havada Küçükçekmeceden şirinevlere gittik geldik o lastik yere sürtmeye başladı :/

yere surtmeyededigin kara surtmeye basladi.uc cm kar yuksek olsa tampona surterdi ne olacak ki..

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız