Ön cam Değiştirme

diamond

Saygın Üye
Zamanı geldi zaten bi pasta+cila uygulaması yapacağım o zaman çıkar onlar ama şuan her görüşümde deli ediyor beni açıkcası o manzarayı gördükçe bir daha cam felan değiştirirsem yanlarından kesinle ve kesinlikle ayrılmam zaten

bunyas288

Daimi Üye
diamond tarafından yazılan metin:
camı değiştirdiğin zaman camın üst tarafını koli bantı ile bantlıyorlar sakın koli bantı ile bantlattırma kağıt bant ile bantlasınlar. Ben geçen kaskodan değiştirttim doraglass a üstü koli bantı ile bantladılar o bant izlerini bir türlü geçiremedim.

Bu konuya dikkat ederim..*tup* Ama bant lekesi gaz veya benzinle çıkar diye düşünüyorum..Çünkü ben dobloyu aldığımda sol kızaklı camda ve kapıda sakız lekesi vardı erimiş baya eskiden kalma.. onu çıkardım biraz uğraştırdı *wait*ama çıktı temiz bir atlet parçası ile 2-3 ağızda çıktı..Boyaya da zararı olmayacağı kanaatindeyim..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bizimde ön cam çatlak bende değiştirice yağmurların bitmesini bekliyorum orjinal üstü renkli cam var fiyatı 160 lira bizde renkli taktıracağız ben görmmüştüm dobloda hoşuma gitti

Black Hawk

Saygın Üye
diamond tarafından yazılan metin:
Zamanı geldi zaten bi pasta+cila uygulaması yapacağım o zaman çıkar onlar ama şuan her görüşümde deli ediyor beni açıkcası o manzarayı gördükçe bir daha cam felan değiştirirsem yanlarından kesinle ve kesinlikle ayrılmam zaten

Kağıt bant olsa leke bile bırakmazdı. Koli bantının lekesini çıkarmak zor. Bi arkadaşım passatın arka camı değiştirdi..ona da koli bantı yapmışlar 2 gün güneş te görünce tam yapışmış. lekeleri çıkarmak için deterjanlarla sıcak sularla ova ova uğraştı çıkardı ama bu arada boyanın verniği de zedelenmiş. dikkatli olmak lazım

diamond

Saygın Üye
pasta ile çıkarttım başka türlü hiçbir şekilde çıkmadı dandirik bi firma olsa neyse diyecem ama

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Ben ön camı değiştirtiğimde beyaz bi bant kullanıldı, birgün bekle sök dediler, aynen yaptım, hiçbir sorunum yok.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Ben de bir kere 2007 de ön camı değiştrmiştim. Uğurlu glass'ın camını taktılar. Eski orjinal camın en altında 3-4 cm siyah film gibi şerit var tam silecek hizasına kadar geliyor. Yeni takılan camda ise o siyah şerit yok. ve kaputun altı içi görünüyordu ve göze hiç hoş gelmiyor. Başınıza gelirse dikkat edin :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kanyak tarafından yazılan metin:
Ben de bir kere 2007 de ön camı değiştrmiştim. Uğurlu glass'ın camını taktılar. Eski orjinal camın en altında 3-4 cm siyah film gibi şerit var tam silecek hizasına kadar geliyor. Yeni takılan camda ise o siyah şerit yok. ve kaputun altı içi görünüyordu ve göze hiç hoş gelmiyor. Başınıza gelirse dikkat edin :)

bunu b, kaç kişiden duymuştum en iyisi orjianal fiatın kendi camını taktırmak bizde öyle yapacağız zaten

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Bende orjinal taktırmıştım.

geremy

Onursal Kurucu
ne kadarda yerli olursa olsun orjinal ile yan sanayi parçalar arasında illaki fark oluyor.
ön cam gibi devamlı önünüzde duracak şeylere dikkat edin.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Yanı sıra sürekli yenilenebilecek olan şeyleri de düşünmek gerekiyor.

Bazı yerlerde inadına ön camı patlatıyorlar. Sürekli olan değiştiren tanıdıklarım var.

Kaskosuna göre 1 yada 2 tane değiştiriliyor. Sonrası için yıl doldurmak gerekiyor.

Bizim bu taraflarda çok başa geldiği bir gerçek. Gece özellikle tek başına seyir hâlindeki araçları durdurmak için, camı yumruk kadar taşla patlatıyorlar. Yabancı plaka olması kâfi.

geremy

Onursal Kurucu
benim kaskodada yılda bir değişim hakkı var.
şükür gerek olmadı.*clap*

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Koç allianz ve euroka için 2 kereymiş.

kokplot

Onursal Üye
beim kasko da fıat ın kendi kaskosu. yılda birden fazla puan kayıpsız zannedersem 3 defaya kadar deiğişiyor.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Fiat, Koç grubu ile anlaşmalı diye biliyorum.

kokplot

Onursal Üye
ewet koç ile anlaşmalı. fıat ın kendi kaskosu dedim ama onların tercihi onların kendilerini lanse ettirir. bu yüzden kestirme söyledim. bence gayet iyi.. ha bu arada ben aracımı 38.bin küsür fiyatı üzerinden 650 tl tutarında paraya kasko yaptırdım. 12 ay peşin fiyatına vadeli krd. kartına. :)

kokplot

Onursal Üye
yeni düzenlemeleri olan koç finasın bir uygulaması galiba yıllık 3 cam puansız değişiyorlar. umarım yanlış hatırlamıyorumdur.:)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Ben onu iki diye duymuştum değiştirirken, bende euroka var.

Söylenen bide şu var: "Koçallianz yada euroka varsa sorun yok".
Nasıl yani dedim, başka kasko varsa bir gün bekleyebilirsiniz dediler.

kokplot

Onursal Üye
kasko ismini düzelteyim yanlış olmasın eklamınıda yapmyorum ama for un kullandığıda koç fakat fıat inki başka koç.. ortalık koç doldu ...