Ön cam Değiştirme

bunyas288

Daimi Üye
Arkadaşlar benim ön camda aldığımdan beri 2 tane darbe izi var 1 kuruş büyüklüğünde benden önceki sahibi kaskodan parasını almış ama camı değiştirmemiş.Görüşe engel değil ama gözüme takılıp duruyor.Kaskoyu da delmediği için değiştirsemmi değiştirmesemmi diyorum ayrıca bu ön camların orjinalinden üst kısmı renkli olanları varmıdır değiştiren varsa uyumsuzluk gibi durum oluyormu? görüşlerinizi bekliyorum..

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
benimde ön cam taş geldi çatladı. Çizdireyim mi? Büyür mü acaba? Kaskoda yok...*no*

ERCAN

Daimi Üye
Çizdirmezsen kesin çatlak durmaz yürür..en olmadık yerde mağdur edebilir..

ERCAN

Daimi Üye
bunyas288 tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar benim ön camda aldığımdan beri 2 tane darbe izi var 1 kuruş büyüklüğünde benden önceki sahibi kaskodan parasını almış ama camı değiştirmemiş.Görüşe engel değil ama gözüme takılıp duruyor.Kaskoyu da delmediği için değiştirsemmi değiştirmesemmi diyorum ayrıca bu ön camların orjinalinden üst kısmı renkli olanları varmıdır değiştiren varsa uyumsuzluk gibi durum oluyormu? görüşlerinizi bekliyorum..
Orjinal üst tarafı renklisi yok..ancak filim yapıtırılabilinir..eğr cam değiştirirsen TSE,li olmasına dikkat et..TUV,dan geçmez..

vice

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese selam. Bu salı Doblo'mu aldım ve aranıza katıldım çok mutluyum.

Benim ön cam feci çatlaktı ve yürüyordu, bugün gittim değiştirdim sanayide - yeşil renkli 150 TL tuttu montaj dahil

ERCAN

Daimi Üye
Alaykümselam...aramıza hoşgeldiniz..orjinal açık yeşilmi..TSE,li ise sorun olmaz..

geremy

Onursal Kurucu
çatlak olursa eğer değiştirmeyecekseniz mutlaka çizdirin çünkü 3-5 ay içinde inanılmaz yürüyüp gidiyor.değişmeyecek cam değişecek hale geliyor.

geremy

Onursal Kurucu
bunyas288 tarafından yazılan metin:

eski amerikan arablaında orjinal vardı ama şimdiki araçlarda yok film çektirebilirsiniz.

geremy

Onursal Kurucu
ERCAN tarafından yazılan metin:
Alaykümselam...aramıza hoşgeldiniz..orjinal açık yeşilmi..TSE,li ise sorun olmaz..

benim doblodaki camlarda çok hafif renk var.zor anlaşılıyor.

selcukan43

Daimi Üye
Film yasak renkli camın'da tse belgesi yok.. geçen muayeneye gittiğimde bi polis arabası geldi yanaştım yanına sordum abi camların filmli mi senin ne ya dedim bağıra bağıra tüv elemanı duysun diye yooo renkli cam dedi, eeee renkli cam'sa tse belgesi yok bunların dedim polis bişey diyemedi eleman bi duraksadı baktı tabi sonuçta polis arabası film bile olsa geçiyo yani..

cheef28

Yeni Üye
Adı
Levent
Modeli
Renk
Derin Bordo
Şimdi polis arabalarının filmli olması bence şart şikayet için veya ifade vermek için karakola veya emniyete götürüyorlar etraftaki tanıdıklar bak bak neviinden seni süzüyorlar ama bence çok hafif renkli film çektirmekte fayda var öte yandan film çektirmek araç muayenesine engel değil önceden hafif kusurdu geçiyordu ama polis açısından araç içi görülmediği çin söktürüyorlar *helpless*

geremy

Onursal Kurucu
hafif koyu rengin zararı olmaz aslında ama milletimiz abartıyor tüm camları simsiyah yaptırıyor buda dikkat çekiyor ve yasaklanıyor.abartmamak lazım.

selcukan43

Daimi Üye
Bence renkli cam yaw :) arkadaşım golf'e 200 TL verip full film çektirmişti dedim naptın yaw :) 450 TL tutuyordu renkli cam ile değiştirseydi sonradan o da pişman oldu fakat yaptırdı artık.. Bu mor görünen koyu renkli camlara bitiyorum.. ama ne hikmetse TSE belgesi yok diyolar. aslında nasıl olmaz anlamadım.. olması gereken bişey.. ben olsa da olmasada yaptırırdım ama benim car'da perde var :D en güzel çözüm ayarlanabilir olması :D açtın mı apaçık kapattın mı kop koyu :D

bunyas288

Daimi Üye
Servise gidip bir konuşayım bakalım film çekme işini yaparız derlerse camı taktırmadan filmi çektirip öyle taktırırız. daha düzgün olur..

selcukan43

Daimi Üye
Kesinlikle öyle yaptır zaten bünyamin abi.. film'in de 1. kalite olsun hatta yaptıracağın camları da söktür.. yoksa ileride sorun yaşarsın.. kabarma yanlardan atma çirkin görünmesi gibi..

diamond

Saygın Üye
camı değiştirdiğin zaman camın üst tarafını koli bantı ile bantlıyorlar sakın koli bantı ile bantlattırma kağıt bant ile bantlasınlar. Ben geçen kaskodan değiştirttim doraglass a üstü koli bantı ile bantladılar o bant izlerini bir türlü geçiremedim.

geremy

Onursal Kurucu
benim gördüğüm cam değişikliklerinde kağıt bant kullanılıyordu hep.neden koli bantı yaptılarki

geremy

Onursal Kurucu
ön camı aracı kullanmayacağınız zaman değiştirin.
yani değişsin eve gelin araba yatsın biraz havada kru olursa daha iyi olur.
ayrıca ilk saatlerde kapıları kapamadan önce camın birini açık tutun içerde hava sıkışması olmasın.

diamond

Saygın Üye
geremy tarafından yazılan metin:
benim gördüğüm cam değişikliklerinde kağıt bant kullanılıyordu hep.neden koli bantı yaptılarki

Bilmiyorum ben farkına varmadım o sırada hava sisli ve birazda yağmur yağacak bir hava vardı evimin önünde değiştirdiler o sırada eve çıkmıştım bende daha sonrasından farkına vardım

geremy

Onursal Kurucu
keşke hemen geri götürseydim temizleyin bunu diye.
böyle şeye deli oluyorum ya.insanı gıcık ediyorlar.
gerçi gitsen alır eline spatula bantla birlikde boyayıda sıyırır.