önemli lütfen uygulayın.

kokplot

Onursal Üye
2005 yıllarında 1996 model sonderece temiz ve gerçekten tam orjinal bir kum grisi renginde eski göğüs DOĞAN SLX im vardı. İzmire gezmek için gittiğimde bir anda ve gitgide motor bölümünden uğultu yükselmeye başladı, iyice çoğaldı ve aracın içinde durulacak hal kalmadı. bende motorun durumuna baktım son derece normal gedi. bir kaç arkadaşa sordum ve direksiyon hidroliğinden geldiğini ve pompanın artık ömrünün bittiğini söylediler. bende sırf bu işle uğraşan yerler vardır izmirde onlardan birine gittim. sıfırına o tarihte yani 2005 yılında 234 MİLYON TÜRK LİRASI bayılacan dediler. aklım tavana vurdu !! yaw mazda 323 üm vardı parçaları bunun kadar pahalı değildi dedim. Yinede mecburen pompa değişecekti. çıkmacılar eskilerini tamir ediyorlarmış bende 30 türk milyon lirasına benim pompayı söküp verdim onlardan tamir edilmiş ama yep yeni gibi duran bir pompa aldım. birdahada sorun yaratmadığı gibi eskisinden sağlam ve yumuşak oldu.

Not 1: Pompa içi basınç dayanıklı oval lastikleri değişiyorlar ve en az iki yıl garanti gider diyorlar. ama daha fazla gidiyor.

2.ci Not: ogün son derece düzgün olan DOĞAN SLX imin bilmem kaçıncı teknik boş boğaz arızasından dolayı arabayı satma kakarı aldım ve 9.600.00 TL ye sattım. o oldu...:) :mad:

3. Not: dünyanın en iyi direksiyon pompa ve sisteminin Mazda da olduğunu söylerler..

bunyas288

Daimi Üye
diamond tarafından yazılan metin:
Öneri : :) Başınıza gelebilir belki benim başıma geldi connect aracımla direksiyonu sola tam çevirip ani bir hareketle kaldırıma çarptım aracın direksiyon kilitlendi dönmez oldu meğerse pompa yı patlatmışız 600 tl masraf açmıştı direksiyon tam dönükken bankete kaldırıma çarpmamaya dikkat ediniz

Evet *tup* ben kullanma kılavuzunda okumuştum direksiyonu sola veya sağa tam kırdığınızda 15 saniyeden fazla tutmayın diye yazıyordu. Direksiyon pompası zarar görüyormuş..Ama manevra yaparken bazen unutuyorum..

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bilgi için teşekkürler :D valla bizde bazen sonuna kadar çeviriyoz rampalarda bazen doblo istop ediyo :)

ERCAN

Daimi Üye
2. viteste rampa çıkarkan virajlarda motor devrinin düştüğünü farkettinizmi...direksiyon pompasının motordan ....%10 gibi güç alması...motor devrini oldukça etkiliyor....

filizcima

Daimi Üye
diamond tarafından yazılan metin:
Öneri : :) Başınıza gelebilir belki benim başıma geldi connect aracımla direksiyonu sola tam çevirip ani bir hareketle kaldırıma çarptım aracın direksiyon kilitlendi dönmez oldu meğerse pompa yı patlatmışız 600 tl masraf açmıştı direksiyon tam dönükken bankete kaldırıma çarpmamaya dikkat ediniz
gecmıs olsun dedım gecmıste kaldı zatende nasıl becerdın o ısı yaw :D

ilbey59

Yeni Üye
Benim doblonun üst direksiyon keçesi patladı. Yağı hafif içeri salıyor. Acaba bu nedenlerden olabilirmi?

gecekondu_3rdi

Daimi Üye
ERCAN tarafından yazılan metin:
2. viteste rampa çıkarkan virajlarda motor devrinin düştüğünü farkettinizmi...direksiyon pompasının motordan ....%10 gibi güç alması...motor devrini oldukça etkiliyor....

Bende öyle bşy olmuyor yardıra yardıra çıkıyor :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE