ön camların otomatik kapanması

bunyas288

Daimi Üye
diamond tarafından yazılan metin:
Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım öyle geziniyordum bu başlığı gördüm bi mesaj yazayım dedim :) benimde 2007 1.3 m.jet dynamic modeli var ben gerekli abartları taktırdım taktırdığım aparatlar

Otomatik Araç Çalışırtırma
Otomatik Cam Kaldırma
Alarm

Toplam 300 tl ye mal oldu hepsi evden inmeden aracı çalıştırıyorum motor ısınıyor sonra atlayıp gidiyorum :)

Elbette güzel ama *tup* Çok rahatlıkta iyi değil yaa yarın bir gün aracı da kullanacak birini aramayalım. :D

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Aracı sincanda görmek isteriz :)
Böyle birşey yaptırmak isteyen olursa adres verebilirim
Gerçekten güzel bir sistem

diamond

Saygın Üye
Olur ne zaman isterseniz istediğiniz yere gelirim telefon numaram 05437942054 :) hem tanışmış oluruz.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
otomatik çalıştırma gercekten cok güzel olmuş

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geremy tarafından yazılan metin:
ben ondan geçtim tek tuşla dokunuşla açılıp kapanma bile yok

ilk kasa dobloların tümünde sürücü camı tek dokunuşla inip kalkıyor

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Olur ne zaman isterseniz istediğiniz yere gelirim telefon numaram 05437942054 :) hem tanışmış oluruz.

Abdülkerim kardeşim Undabah yani Hakan kardeşim benim liseden arkadaşım. Candostum. Olmazsa beraber gideriz. Tanıdığına sevineceğin bir insan

kokplot

Onursal Üye
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
geremy tarafından yazılan metin:
ben ondan geçtim tek tuşla dokunuşla açılıp kapanma bile yok

ilk kasa dobloların tümünde sürücü camı tek dokunuşla inip kalkıyor

oda bişi mi 1985 model kasa doğanlardada klima var... 2000 modeline para zoruyla koydular klimayı.:)) fıat şaşırtır adamı...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
zaten her şeyin ilk çıkanı iyi oluyor daha sonra bişeyleri çalıyorlar özlliklede makyaj yapılan modellerde kasa değişence zaten her şey değişiyor

BIDIQ

Azimli Üye
Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım öyle geziniyordum bu başlığı gördüm bi mesaj yazayım dedim :) benimde 2007 1.3 m.jet dynamic modeli var ben gerekli abartları taktırdım taktırdığım aparatlar

Otomatik Cam Kaldırma
Alarm

Toplam 300 tl ye mal oldu hepsi evden inmeden aracı çalıştırıyorum motor ısınıyor sonra atlayıp gidiyorum :)

çok güzel işler bunlar ama uzaktan araç çalıştırmayı yaparken "immobilizer" ı iptal ediyorlar ve aracın çalınması filmlerdeki gibi çok kolay oluyor ayrıca aracı boş viteste bırakıp el freni çekmeniz gerekiyor bu da soğuk memleketlerde balataların diske veya kampanaya yapışmasına yol açabilir..Fiat grubuna orjinal alarm harici alarm taktırmanızı tavsiye etmiyorum. maliyeti yaklaşık 100-200 arası ve extradan kumanda da kullanmıyorsunuz orjinal anahtarın üzerindeki düğme alarmı devreye sokuyor çünkü fiat grubunda alarm ön hazırlığı var size sadece alıp fişlerini bağlamak kalıyor .

kokplot

Onursal Üye
BIDIQ tarafından yazılan metin:

Otomatik Cam Kaldırma
Alarm

çok güzel işler bunlar ama uzaktan araç çalıştırmayı yaparken "immobilizer" ı iptal ediyorlar ve aracın çalınması filmlerdeki gibi çok kolay oluyor ayrıca aracı boş viteste bırakıp el freni çekmeniz gerekiyor bu da soğuk memleketlerde balataların diske veya kampanaya yapışmasına yol açabilir..Fiat grubuna orjinal alarm harici alarm taktırmanızı tavsiye etmiyorum. maliyeti yaklaşık 100-200 arası ve extradan kumanda da kullanmıyorsunuz orjinal anahtarın üzerindeki düğme alarmı devreye sokuyor çünkü fiat grubunda alarm ön hazırlığı var size sadece alıp fişlerini bağlamak kalıyor .

bilgiler için teşekkürler. zevkler tartışılmaz değilmi. insan canı istediğinde neler yaptırıyor evine bile. adamın biri kafaya takmış ve evinin camlarını araba camı gibi açılır yapmış ve kapısınıda uzaktan kumanda ile CIK CIK diye açıyor. arabasınada köpek yada koyun kaplama bile yaptıranlar var. hatta bira fıçısı şekline sokanlarda. zevkler alır başını gider . bu güünn güldüğümüz yarın bizim zevkimiz olabilir.. :)) tüm doblo cu arkadaşların zevkine güvenüyorum doblo almışlar ilk başta derim nacizane. iyi geceler selamlar arkadaşlar...

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Abi zaten BIDIQ sadece önermiş. :D Çok yüklenmişsin valla :D

kokplot

Onursal Üye
DobloM tarafından yazılan metin:
Abi zaten BIDIQ sadece önermiş. :D Çok yüklenmişsin valla :D

yok bee. yüklenme değil.. zaten bıdıo yu devamlı göremiyorum kendisinide özledik tabii sohbet olsun diye.. eleştiri filan yapmadın yanlış anlaşılmasın..

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Hata onda Abi, katbolmasaymış :D

CLAPES

Azimli Üye
slm arkadaşlar benım bı problemim var inşallah yardımcı olabılırsınız.2 li ön cam modülü aldım yanlız bunu takabılen yok daha once hiç taktıran oldumu? asıl problem şu bu cam modulunu kumandaya baglanması gerekıyor bılıyorsunuz elektırıkcı arkadaslar bunu kapıya baglamak ıstıyor yanı kumandanın tetıkleme ucunu bulamıyorlar kapıya baglanırsada ben içten kılıtledıgımde camlarda kapanır.bundan anlayan bı arkadaş varmı bana yol gosterecek ?

aaltintas

Yeni Üye
Arkadaşlar,

Cam kaldırma modülleri sağlıklı sistemler değildir. Şöyle ki,

Doblodan önce kullandığım Rio'nun camının normal hızda 8 sn de kalkıyor olması, bu cama 8 sn sinyal gönderecek bir motor sistemi gerektiriyordu. Yaptıım araştırmada buna en yakın Desi'nin bir Cam Kaldırma sistemine ulaştım ki o sistem de cam motoruna 13 sn sinyal gönderiyordu.

Böyle olunca, 8 sn sonra duran bir motora 5 sn fazladan sinyal gönderirseniz motoru yakarsınız.

En doğrusu araçtan inmeden camları kapatmak. Bazen üşenmemek büyük zararların önüne geçebiliyor ;)

S@MeT38

Saygın Üye
CLAPES tarafından yazılan metin:
slm arkadaşlar benım bı problemim var inşallah yardımcı olabılırsınız.2 li ön cam modülü aldım yanlız bunu takabılen yok daha once hiç taktıran oldumu? asıl problem şu bu cam modulunu kumandaya baglanması gerekıyor bılıyorsunuz elektırıkcı arkadaslar bunu kapıya baglamak ıstıyor yanı kumandanın tetıkleme ucunu bulamıyorlar kapıya baglanırsada ben içten kılıtledıgımde camlarda kapanır.bundan anlayan bı arkadaş varmı bana yol gosterecek ?
kapılar 24 voltla çalışır ama 1saniye elektrik kullanır işini bitirir.senin modülde 24 volt olması ve zaman ayarı yada swiclerle durdurma yapması gerek nasıl bir alet hiç bilmiyorum ama kontagını tahminimce 24 voltun eksi ucundan alabilirsin.muhtemelen modül akım ile kontak kuruyor.yok eger kumanda alıcısından kuru kontakla çıkış yapıp çalıştırılacaksa modüle yine 24 ün eksi ucundan gönderilebilir.

tr_badboy

Daimi Üye
bnm araçda da wardı basınca 1 kez tam iniyor veya tam kalkıyordu en son bi sanayiye bıraktım aracı kaloriferden dolayı artık calısmıyor anlamadım gitti

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
sevgili kardeşim yapılan yorumları dikkatlice okudum........kimine güldüm kimine şaşırdım......Neyse gelelim asıl konuya .......cam kaldırma modülleri eğer modül iyi entegre edilmiş ise sıkıntı çıkartmaz..............Senin sorunun ise elektrikçinin acemiliğinden kaynaklanıyor ....Her cam modülünde bir kontak açım ucu vardır.......Eğer kontak açım ucu bağlanmamışsa sen içeriden kapıları kapattığında camlar kapanır..................Bu kontak açım ucu bağlanınca sen kontağı açtığın anda cam modülüne kapı kontağından giden tetikleme voltajı off olur ve sen içeriden kilitleme yapsan bile camlar kapanmaz......sadece düğmelerin camlara hükmeder..........Senelerce İstanbulda yüzlerce araca bırak hazırı kendi imalatım olan 2 li ve 4 lü cam modülü taktım asla bozulanını veya cam motorunu bozanı görmedim..........Zaten cam motorlarında sıkışmaya karşı termik vardır......sıkışıp ısınınca termik açar ve cam durur......En kötü ihtimalle sigorta atar ...........Kafana takma montajı dediğim şekilde yaptır..............

security

Azimli Üye
ben arabaya alarm alırken araştırıp aldım içerisinde
1 .cam kaldırma
2 .far sensörü
3 .alarm

cam kaldırmanın hiç zararı yok motoru yakma gibi bir derdide yok çam kapanırken yukardan aşşağı cama belli bir kuvvet uygularsan cam otomatikman duruyor.tavsiye ederim

far sensörü tünele girdiğim zaman farlar otomatik olarak yanıyor.gece arabadan inerken farın bulunduğu kola kontak anahtarını çıkardığım halde sellektör yaptığım zaman yaklaşık 1 dk. kadar farlar kendiliğinden yanıyor.veya kumandadan kapatma tuşuna 10sn kadar basılı tutuğun zamanda farlar kendiliğinden yanıyor.bu şekilde bir set alınırsa daha iyi olur en azından hepsi birbirine uyumlu olur.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
security tarafından yazılan metin:
ben arabaya alarm alırken araştırıp aldım içerisinde
1 .cam kaldırma
2 .far sensörü
3 .alarm

cam kaldırmanın hiç zararı yok motoru yakma gibi bir derdide yok çam kapanırken yukardan aşşağı cama belli bir kuvvet uygularsan cam otomatikman duruyor.tavsiye ederim

far sensörü tünele girdiğim zaman farlar otomatik olarak yanıyor.gece arabadan inerken farın bulunduğu kola kontak anahtarını çıkardığım halde sellektör yaptığım zaman yaklaşık 1 dk. kadar farlar kendiliğinden yanıyor.veya kumandadan kapatma tuşuna 10sn kadar basılı tutuğun zamanda farlar kendiliğinden yanıyor.bu şekilde bir set alınırsa daha iyi olur en azından hepsi birbirine uyumlu olur.

Sevgili kardesim....senin taktirmis oldugun cam kaldirma modulunun cami sikisinca durdurmasi gibi bir ozelligi yok...o tamamen aracinin motorunun sikisma termigi....cam kaldirma modulu sadecesen kumandaya basinca veya baglanmis ise ki biz buna comfort diyoruz yani anahtari kilitleme hareketi yaptiginda cam motoruna verilen tetikle verilen saniye kadar buda 9 ila 12 saniye dir cami kaldirir ve tetigi keser.....evet far sensoru fotosel ile calisir ve basarili bir ozelliktir.....sellektor kolunu direksiyona dogru cekerek ( stop ettikten sonra araci) farlarini acik birakma buda aracinin ozelligidir.....bunada follow me home diyoruz.....kolu her cekmen 30 saniye farlari aciktutar ve 210 saniye ile sinirlidir....ama kumandana basarak yakman alarmin exra + cikisini kullanarak yapilmis demekki montaj yapan usta iyi bir usta isibilen bir usta bunu yapabilir....hayirli olsun gule gule kullanin.......