Obd2 cihaz ayar

maximan2008

Azimli Üye
Doblo
Adı
fatih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Jtd
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
beyaz
İnternetten, Bluetooth olan bir obd2 cihazı almıştım. Bu cihazı, tüm uygulamalar ile denedim ama doğru veri alamıyorum. Aracım, 2004 1.9 JTD. Obd cihazı ise mavi renkli bir aparat. Bu cihazda hangi ayar veya uygulama ile doğru veri alabilirim veya hangi cihazı önerirsiniz. Teşekkürler.

my93

Aktif Üye
Fiorino
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Multiscanecu ile verileri kontrol edebilirsin özel giat servisleri genelde bunu kullanır.dogru veri alamıyorum kismini biraz açmanı istiyorum mesela ben kablolu obd kullanıyorum multiecuscan ile çoğu veriyi goruntuleyebiliyorum.Dogrumudur gösterdiği bilgiler net bisey diyemem ama yol gösteriyor iyi kötü:)

maximan2008

Azimli Üye
Doblo
Adı
fatih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Jtd
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
beyaz
Multiscanecu ile verileri kontrol edebilirsin özel giat servisleri genelde bunu kullanır.dogru veri alamıyorum kismini biraz açmanı istiyorum mesela ben kablolu obd kullanıyorum multiecuscan ile çoğu veriyi goruntuleyebiliyorum.Dogrumudur gösterdiği bilgiler net bisey diyemem ama yol gösteriyor iyi kötü:)
Örneğin, RPM 200 gösterirken su sıcaklığını 255 gösteriyor veya durduğum yerde 140km hız gösteriyor.

my93

Aktif Üye
Fiorino
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Örneğin, RPM 200 gösterirken su sıcaklığını 255 gösteriyor veya durduğum yerde 140km hız gösteriyor.
Multiecuscan ile denediniz mi
Ya da hangi programları denediniz ben bluetoothlu modeli kullanirken car scanner kullanıyordum işimi görüyordu

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Torque programını kullanabilirsiniz ama öncelikle aracınızın protokollerini tanımlaması lazım tanımlayacağına pek ihtimal vermiyorum o cihazdan 2 tane var bende aracım 2006 doblo çalışmadı arkadaşımın 2015 model linesında çalıştılar bazıları tanımayabiliyor denk gelirse bu aletler biraz öyle.

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Böyle bir cihaz almayı ben de düşünüyorum. Verileri tablet ekranına aktarıp bir car launcher ile kullanma planım var.
Obd cihazı aktif olarak kullanların tavsiyeleri olsa güzel olur. Piyasada çok cihaz var ama hangisi bizim doblolarla uyumlu çalışır?