Motor

murattas

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Beyaz
İyi günler. 2007 1,3 doblo maxi aracım var. 1 yıl önce aldım Muğla / Dalaman da ustaya götürdüm ısıtma bujileri arıza veriyordu kapağa yapışmış çıkmadı kırıldı. Üst kapak açıldı çatlak çıktı değişti, motorun altı idare eder dendi rektefiye yapılmadı, mazot pompası arızalı çıktı orjinal parçalarla değişti, enjektörler tamir edildi, turbo değişti. 1 sene geçti turbo yine yağ yakıyor ve yağ kaçağı var. Tekrar değişmesi gerektiği söyleniyor. Motorda zayıf dendi. Komple motor rektefiye ne kadara patlar? Muğla Dalaman civarı bu işi hakkıyla yapabilecek usta tavsiyesibe ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Sandık motor ya da temiz çıkma daha iyi olur diye düşünüyorum.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
İyi araştırın.Sandık motor fabrikada araçların üzerine konulan motordur hangi usta tamir ederse etsin sandık motor gibi olamaz.Bütçeniz el veriyorsa sandık motor alın.Rektefiyede çok ucuz tutmuyor arada birkaç bin TL fark varsa bence sandık motor alıp taktırın.Forumda bir arkadaş yazmıştı 12 bin TL harcamış hala sorunu çözememişler bence risk almayın rektefiye yaptırarak.Bizim araçların turbosu fabrikasyon borgwarner var üzerinde yan sanayi turbolardan ve turbo tamirlerinden uzak durun.Turbo değişimin muhakkak ama muhakkak hortumunu da değiştirin.Turbo hortumu da orijinal olsun yetkili servisten alabilirsiniz.

murattas

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Beyaz
Sandık motor ya da temiz çıkma daha iyi olur diye düşünüyorum.
Çıkma için bundan bir farkı olmaz temiz bulman zor dediler sandık ise çok pahalı 30000 civarı fiyatı var diyorlar. Bu durumda aracı satmak daha mantıklı gibi.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Çıkma için bundan bir farkı olmaz temiz bulman zor dediler sandık ise çok pahalı 30000 civarı fiyatı var diyorlar. Bu durumda aracı satmak daha mantıklı gibi.
15 civarında olması lazım sandık motorun. E.parça ünlü oto yardımcı olacaktır. Ya da huzur oto yardımcı olacaktır ikiside sponsorumuz görüşmenizi öneririm.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
30 çok 15 ise mantıklı zaten 10 dan aşağı rektefiye çıkarmazlar.Aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız iyi düşünüp karar verin.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
15 e bulursanız sandık en ıyisi.

htakil

Yunusemre Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Başka Araç
Adı
Hüseyin Takıl
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.2
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Farklı araçlarda rektefiye de yaptırdım, sandık motor da koydurttum. Başından geçmiş biri olarak sandık motor almanı tavsiye ederim. Hemen hemen rektefiye ile aynı paraya gelir. En azından daha az uğraşmış, daha az yorulmuş ve üzülmüş olursun. Aradaki 2-3 binlik farkı da buna say bence. 30 000 ciddi rakam. İyi araştırın. Eminim ki bu fiyatın yarılarına bulabilirsiniz sandık motoru.Sponsorlarımız ile bir görüşün internet üzerinde çok ilanlarını buldum .
Huzur Oto
Şükrü Yılmaz ( 0 538 219 10 00)
Sinan Yılmaz ( 0 553 506 43 21)

Teamdoblo adını verirseniz mutlaka yardımcı olacaklardır.