Doblo Motor yağ eksiltiyor

Atalayhalim

Azimli Üye
Doblo
Adı
Halim
Kan Grubu
0 +
Meslek
Fiber Optik Kablo Ekçisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
siyah
Kolay gelsin herkese 1.3 multijet 2012 safeline doblo yag eksiltiyor araç 173binde ustaya goturdum motorda üfleme veyahut yag kaçağı olmadığını 5v30 yerine castrol 10 40 koymamizi ve boylece yag eksiltmeyecegini söyledi dogrumudur 530 konulan araca 1040 yag koyulur mu bilgi verieseniz sevinirim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Orjinali ne ise onu koymak doğrudur.ne kadar eksiltiyor yağ?

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Kolay gelsin herkese 1.3 multijet 2012 safeline doblo yag eksiltiyor araç 173binde ustaya goturdum motorda üfleme veyahut yag kaçağı olmadığını 5v30 yerine castrol 10 40 koymamizi ve boylece yag eksiltmeyecegini söyledi dogrumudur 530 konulan araca 1040 yag koyulur mu bilgi verieseniz sevinirim
Bana göre öncelikle Usta'nı değiştir.
Motorda sızıntı ve yağ yakma var ise yağ eksilir. Kalın yağ koyarak yağ eksilme azalabilir fakat soruna çözüm değildir. Ne kadar yağ yaktığı da önemli.
Öncelikle sızıntı kaçak var mı kontrol edilmesi gerekir. Sızıntı yok ise egzozdan mavi duman atıyorsa yağ yakıyor dur. Buda genellikle piston ve segman gibi parçaların aşınması sebebi ile yada contalar dan yanma odasına sızıntı oluyorsa yağ yakar araç.
Pendik'te oturuyorsun sanırım Pendik sanayide aklı başında dürüst bı ustaya göster aracını.

Son düzenleme:

Atalayhalim

Azimli Üye
Doblo
Adı
Halim
Kan Grubu
0 +
Meslek
Fiber Optik Kablo Ekçisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
siyah
Aracda mavi dumanda yok motoru yikkattik sızıntı da yok. Sabit bir ustam yok pendik bolgesinden iyi bir ustasi olan varsa onerirse sewinirim.

Atalayhalim

Azimli Üye
Doblo
Adı
Halim
Kan Grubu
0 +
Meslek
Fiber Optik Kablo Ekçisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
siyah
Orjinali ne ise onu koymak doğrudur.ne kadar eksiltiyor yağ?
uzunyolda Hiç Eksiltmiyor Şehir içi kullanımda 3bin kmde yarım litre Falan duman atma vs de yok

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Eksiltmenin yağla alakası yok,5W 40 kullanıyorum sık sık kontrol ederim.Yeğenim motor ustası durumunu anlattım sekmanlarda sorun olma ihtimali yüksek dedi .Motor duman atmaz ama yağı eksiltir

Atalayhalim

Azimli Üye
Doblo
Adı
Halim
Kan Grubu
0 +
Meslek
Fiber Optik Kablo Ekçisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
siyah
Eksiltmenin yağla alakası yok,5W 40 kullanıyorum sık sık kontrol ederim.Yeğenim motor ustası durumunu anlattım sekmanlarda sorun olma ihtimali yüksek dedi .Motor duman atmaz ama yağı eksiltir
anladım teşekür ederim yaptırmaya kalksak maliyeti ne olur acaba

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
anladım teşekür ederim yaptırmaya kalksak maliyeti ne olur acaba
Sekmanlarda sıkıntı varsa ki üst kapak komple değişir.Burada parçadan ziyade işçilik çok fazla parçalar okadar fiyatlı değil internetten ortalama fiyatlara bakabilirsin ama işçilik tanıdık bir usta olması şart,Bu segman olacak diye bir durum yok farklı bir ustayada gösterin.İstanbuldasınız galiba Zeytinburnu demirciler sitesi gitme imkanınız varsa İsmail usta var ona bir gösterin

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Aracın orjinal yağı olan 5w30 yerine 10w40 yağ koymayı öneren ustaya mümkünse bir daha uğramayın.
Önce aracınızda yağ kaçağı var mı güzelce bir kontrol ettirin.
Kaçak yoksa üstteki arkadaşın dediği motordaki parçalar aşındığı için yağ yakıyordur.