motor stop arızası

Nail05

Azimli Üye
Tepki
16
Adı
Sinan
öncellikle herkese selamlar benim aracım 2007 model 1.3 multijet aracımı 173 binde aldım şuan 176 binde bursadan amasyaya kadar gittim geldi bi sıkıntı yaşamadım lakin mazotu adı sanı duyulmayan yerlerden aldım bi kaç kere depoyu fullemedim idare edecek kadar yarım depo bursaya döndüm 2 gün sonra motor arıza lambası yandı stop etti pompacıya götürdüm pc ye bağladı yüksek basın regülötür arızası verdi regülötör değişti ama sonuç aynı yakıt müşürünü değiştik sonuçda yine düzelme olmadı yakıt şamandırasını değiştirdim shellden yarım depo mazot aldım ve 40 dk kadar çalıştı yine stop etti kafayı yicemm arkadaşlar bilginiz varsa bu arızadan yada başınıza geldiyse ne olur yardımcı olun yoksa aracımı parçalıcam en sonunda çok canım sıkkın :mad: yorumlarınız için teşekkürler

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Tepki
25.026
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah

Nail05

Azimli Üye
Tepki
16
Adı
Sinan
bi el atın kardeşim bilgilenize ihtiyacım var ilk doblo hevesindeyim hevesim kırıldı açıkca ayrıca fazla bir bilgim yok bu tür arızalardan saygılarımla

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Tepki
26.018
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Pompa ve enjektörden de yapabilir. Yakıt sistemi komple sökülüp temizlenir. Depo sökülüp temizlenir. Enjektörler sökülüp memeleri değişir gerekirse yenisi ile değiştirilir. Ustaya kalmış.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Tepki
26.018
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@Nail05
Dediğim gibi ustanın işçiliğine ve tecrübesine kalmış sorunlu bölgeyi tespit edip onarırsa en az maliyetle kurtarırsın ama deneme yanılma yaparsa hem işçilik hemde parça ücretleri katlanır. enjektör sökülüp kontrol edilecek memeleri en az 800tl dir. İşçilik 100 lirayı geçer. Depo sökülüp temizlenmesi pompanın kontrolü 100 150 den aşağı değildir. Mazot filtresini direk değiştirin.
Burdan ne yazarsam yazayım iş ustada bitiyor. Biz burdan sadece öneri sunabiliyoruz.