Motor numarası

egeli0565

Azimli Üye
iyi günler dün tüv türk tesislerinde vizeye girdim ve haff kusur olarak motor numarası okunmuyor yazdılar . aracım 2010 model motor numarasının okunamaması çok tuhafıma gitti. artı araç garajda duruyor 30.000 kmde araç silinmiş olabilir mi ?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
bunu çoğu araçta görebilirsiniz. tüvtürk ün işgüzarlığı diyebiliriz uğraşmak istemiyolar yoksa silinme söz konusu değil.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
her 10 aracın 7 sinde yazar bu önemseme...eğilip okumaya çalışmak zor geliyor hafif kusur diye geçiyor ya...

geremy

Onursal Kurucu
avrupda araç motor numarası türkiyedeki kadar önem arz etmemekde bu yüzden motor üreticileri numaraları gelişi güzel yerlere koyuyor bunun için ekstradan parça sökülüp okunması lazım.tüv türk hafif kusurlu diye yazıp geçiyor eğer ek1 belgesi ile giderseniz sizden elinize bir belge vererek okutturup gelmenizi istiyor.geçen yıllarda başıma gelmişti.(ruhsatta vize yeri kalmadığı için)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben gittiğimde okutacaktım onlara o numarayıda iş kötüye gidecek işlerine zor geliyor onu okumak

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
onlarda buldular işin kolayını ondan oluyor.

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Motor numarası okunmuyor olayı artık far ayarı bozuk olayına döndü.

Her gittiğimizde aynı muhabbet.

1. far ayarı bozuk
2. motor numarası okunmuyor

bunların müptelası olduk istediğiniz kadar yaptırın bunlar hep yazar takmayın. Bende de yazıyordu.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
avrupda araç motor numarası türkiyedeki kadar önem arz etmemekde bu yüzden motor üreticileri numaraları gelişi güzel yerlere koyuyor bunun için ekstradan parça sökülüp okunması lazım.tüv türk hafif kusurlu diye yazıp geçiyor eğer ek1 belgesi ile giderseniz sizden elinize bir belge vererek okutturup gelmenizi istiyor.geçen yıllarda başıma gelmişti.(ruhsatta vize yeri kalmadığı için)

Aynen benim araçta mesela ön sağ paspasın altında bir kapağın altında daha kapağı açıpta bakanını görmedim sürekli hafif kusur olarak geçiyor.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
ben inat ettim son 2 senedir o kapağı açıyorum paspası kaldırıyorum görevliye arabayı teslim ederken motor numarası orada yazıyor unutma diyorum :) geçen sene hatta baya bi tartışmıştım adam diklendi ben öyle söyleyince.

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
ben inat ettim son 2 senedir o kapağı açıyorum paspası kaldırıyorum görevliye arabayı teslim ederken motor numarası orada yazıyor unutma diyorum :) geçen sene hatta baya bi tartışmıştım adam diklendi ben öyle söyleyince.

o numarayı ben şase numarası diye biliyorum. hatta aynı numara dışarıdan bakıldığında şoför tarafında camın en alt kısmında yazıyor.

Motor numarası nerede yazıyor arkadaşlar?

geremy

Onursal Kurucu

o numara şase numarası

egeli0565

Azimli Üye
aynen far ayarı
motor numarası
bide yardım çantası içeriği eksik yazmışlar. öyle yazıyolar diye vizeye gitmeden yeni yardım çantası aldım yangın tüplü falan ikisini beraber koydum ön tarafa gene yazdılar bu üç hafif kusuru geçiremedim ne yaptıysam .