Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
Öncelikle herkese merhaba
Aracım d3 2010 model 1.6mjet 182 bin km de doblo bakımlarını yeni yaptırdım.
Sorunlarım şunlar ;
- Araç sabahları ilk çalıştırmada beyaz duman atıyor 5 10 saniye sonrasında kesiyor.
- Aracı bir dükkanın önüne çekmiştim çalıştırma sırasında ışıkların sönmesini beklemeden direk marşa bastım o ara arıza lambası yaktı "motoru kontrol ettirin" diye yol bilgisayarında yazı çıktı..

-Aracı yeni aldığımdan dolayı 1 2 kez stop ettirdim ve yol bilgisayarında motor yağ basıncı az diye yazı çıktı ama araç calıştırınca hemen kayboluyor yağ seviyesi normal standartlar çerçevesinde ve bakım yapılan bir araç bu expertizde %95 çıktı aldığım kişiyde tanıyorum sadece uzun yolda kullanıyordu yani mekanik anlamda sıkıntı olucağına ihtimal vermiyorum. Sizce bu arızayı neden hangi parçadan vermiş olabilir bu beyaz dumanı nasıl kesebilirim ?

Ek olarak şu bilgiyi veriyim aracı 180.420 binde aldım istanbul şehir içinde kullanıyorum toplamda 400 tl lik yakıt aldım parça parça şekilde ve şuan 182.139 km de yakıtı bana göre az yakıyor şehir içinde olmama rağmen çekişinde vs de sorun yok basınca çok güzel gidiyor.

Birde önemli bir sorun olarak şunu söylüyim 1.vitese geçerken bazen geçmeme yapıyor debriyaja tam basmama rağmen trafikteyken 1.vitese alıyorum ıığg diye bi ses geliyor sonra tekrar basıp boşa atıp tekrar geçiriyorum o zaman sıkıntı olmuyor bu sorun neden olabilir hicbir vitesin gecisinde sorun yokken 1. Vitese geçerken zor geçiyor bunun nedeni nedir acaba ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Sabahları duman sıkıntı olmaz normal.Stopta yağ basıncı demesi sıkıntı yok hepsi yazıyor. Çekişi 1.6 ların çok güzel. İçinde yakıt varmıştır fulleyerek ölçüm yapmak en garantisi. 1. Vites senkromecinde sıkıntı olabilir ustaya göstermekte fayda var. Hayırlı olsun güle güle kullanın inşaallah

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
400 tl ye 1700 kusur km imkansız :) bir hata var.

Hayırlı olsun aracınız. Ben 400 tl mazot ile taş catlasın 950 1000 yaparım... 45 50 krş arası s.ici.

Sisin aslan 23krs yakmış hesaba göre. 150lik mondial 25 krş yakıyordur. :))

Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
Son bir fiş daha buldum 430 TL lik mazot almışım toplamda, gerçekten 430 tl ye bu kadar km yaptım motor arıza lambasına bugun baktirdim egzoz gazi geri donusumle ilgili hata vermis arac arizayi sildirdim tekrardan hata vericekmi ona gore egr temizleme islemi yaptiricam yakit dusuk olsun diye dusuk devirde kullandim. Belki de bu yuzden yapti gosterdigim sabit bir ustam var belki 20 yıllık motorcudur cok guzel hicbirseyi yok felan diyor ama insan yeni alinca kıyamıyor ?

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Araç tam durmadan 1.vitese takmayın.Araç hafif hareket ediyorsa da gaz vererek 1.vitese alabilirisniz.Fakat benim tavsiyem tam durmadan 1.vitese almayın araca zarar verirsiniz ilerleyen süreçte.

Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
Araç tam durmadan 1.vitese takmayın.Araç hafif hareket ediyorsa da gaz vererek 1.vitese alabilirisniz.Fakat benim tavsiyem tam durmadan 1.vitese almayın araca zarar verirsiniz ilerleyen süreçte.
Biliyorum fakat durduğum halde bazen öyle yapıyor

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo