Merhaba Temiz Doblo araştırıyorum

berkant34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Berkant
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Merhaba Doblo team ailesi forumda yeniyim ilk kez Doblo alicam tavsiye ve önerileriniz benim için çok değerli öncelikle.benim için ruhsat kaydı otomobil olması ve km 140-250bin arası olması önemli ayrıca 1.3motor çok tutulduğunu araştırdığım kadarıyla gördüm duydum diyebilirim ama ne kadar yanlış ne kada doğru bilmiyorum doğrusu d1 d2 d3 hangisini tavsiye edersiniz aracın artı ve eksileri nedir nelere dikkat etmem gerekir sizler tecrübeli olduğunuz için tecrübeleriniz benim için değerli şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Kardeş benim fikrim, alacağın araba mutlaka ama mutlaka premio veya premio plus olsun diğer modelleri tavsiye etmem çünkü zaten fiat grubuna biniyorken birde boş olanları hiç çekilmez diye düşünüyorum. Yol bilgisayarı, yokuş kalkış desteği, Hız sabitleme, dijital klima, sis farları, direksiyonda teyp kontrol düğmeleri, otomatik park sensörü, elektrikli aynalar, anahtardan açılıp kapanan 4 cam vs bu tip bi araba için gerçekten çok fayda sağlıyor. Bende 2012 d3 kasa premio var memnunum bütçen yetiyorsa d4 ler daha güzel tabiki ama bütçeye göre işte, motor seçeneği olarakta 1.3 leri bana almadan önce çok hantal kalıyor iyi çekmez iyi gitmez vs demişlerdi o yüzden uzak durmuştum 1.3 kullanmadım bilmiyorum ama ben 1.6 dan gayet memnunum öyle iyi ki araç hiç bir zaman kamyonet hissi vermiyor yokuşta bayırda otobanda kalkışlarda serilikte turboya koydu mu çok rahat sedan arabalara kafa tutuyorsunuz sürüş zevki açısından araba dolu olsun boş olsun hiç zorlamadı şimdiye kadar.

Son düzenleme:

berkant34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Berkant
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Kardeş benim fikrim, alacağın araba mutlaka ama mutlaka premio veya premio plus olsun diğer modelleri tavsiye etmem çünkü zaten fiat grubuna biniyorken birde boş olanları hiç çekilmez diye düşünüyorum. Yol bilgisayarı, yokuş kalkış desteği, Hız sabitleme, dijital klima, otomatik park sensörü, elektrikli aynalar, anahtardan açılıp kapanan 4 cam vs bu tip bi araba için gerçekten çok fayda sağlıyor. Bende 2012 d3 kasa premio var memnunum bütçen yetiyorsa d4 ler daha güzel tabiki ama bütçeye göre işte, motor seçeneği olarakta 1.3 leri bana almadan önce çok hantal kalıyor iyi çekmez iyi gitmez vs demişlerdi o yüzden uzak durmuştum 1.3 kullanmadım bilmiyorum ama ben 1.6 dan gayet memnunum öyle iyi ki araç hiç bir zaman kamyonet hissi vermiyor yokuşta bayırda otobanda kalkışlarda serilikte turboya koydu mu çok rahat sedan arabalara kafa tutuyorsunuz sürüş zevki açısından araba dolu olsun boş olsun hiç zorlamadı şimdiye kadar.
Anladım çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için peugeot 206aracimi satıp almak istiyorum dolayısıyla bütçem kısıtlı olduğu için şuana kadar baktığım araçlar 2006,2007,2008,2009,2011,2012olanlara baktım kmleri araca göre değişiyor genel ortalama olarak 190 bin 240bin 280bin aralarında fiyatlarida en az 163 an fazla 205bin aralarında benim bütçem maksimum 180-200bine kadar ulaşabilir tabi öncesinde aracımı satmam gerekiyor satmadan önce diğer araçlarda baktım ama Doblo da karar kıldım sizinde fikir ve önerilerinizi almak istedim öncesinde

Son düzenleme:

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Dostum bende senin gibi Doblolari araştırırken bana Euro 4 ten şaşma dediler bende d3 90 HP elegance kasa var arkadaşın dediği gibi alicaksan ya Premio yada elegance bak derim benim araçta dijital klima hariç hepsi var 2012 d3 lerde hız sabitleme de var otomobil ruhsatlı doblolarda standart on iki cam otom. Start stop var ön sis farları yok arka camlar açılmıyor tavan çıtası yok direksiyon kumandası yok

berkant34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Berkant
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Dostum bende senin gibi Doblolari araştırırken bana Euro 4 ten şaşma dediler bende d3 90 HP elegance kasa var arkadaşın dediği gibi alicaksan ya Premio yada elegance bak derim benim araçta dijital klima hariç hepsi var 2012 d3 lerde hız sabitleme de var otomobil ruhsatlı doblolarda standart on iki cam otom. Start stop var ön sis farları yok arka camlar açılmıyor tavan çıtası yok direksiyon kumandası yok
Anladım çok teşekkür ederim ilginiz ve geri dönüşünüz için d1 d2 d3 d4 ayrımı nasıl yapılıyor mesela örneğin 2012modeller d2 mi oluyor 2014 sonrası d3 mu oluyor ayrıca örnek olara sahibndende bulduğum bir kaç ilanın linkini eklememde forum için bir sakinca olurmu

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
D1 ilk kasa.
D2 kasa D1'in makyajlısı 2012 yılına kadar üretildi.

D3 2010-2014 arası üretildi. 2012 yılına kadar Euro 4 1.3 Multijet kullanıldı. 2012'den sonra Euro 5 motora geçildi.
(2012 olup Euro 5 olanlar var sanırım emin değilim.)

2015'den günümüze ise D4 kasa geldi. O da D3'ün makyajlısı.

Euro 5 1.3 multijetlerin önerilmeme sebebi dpf ve egrnin çok çabuk tıkanması/dolması. Şehiriçi düşük devir kullanımı bu soruna yol açıyor.

berkant34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Berkant
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
D1 ilk kasa.
D2 kasa D1'in makyajlısı 2012 yılına kadar üretildi.

D3 2010-2014 arası üretildi. 2012 yılına kadar Euro 4 1.3 Multijet kullanıldı. 2012'den sonra Euro 5 motora geçildi.
(2012 olup Euro 5 olanlar var sanırım emin değilim.)

2015'den günümüze ise D4 kasa geldi. O da D3'ün makyajlısı.

Euro 5 1.3 multijetlerin önerilmeme sebebi dpf ve egrnin çok çabuk tıkanması/dolması. Şehiriçi düşük devir kullanımı bu soruna yol açıyor.
Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim
o zaman mümkün olduğunca d3 2010-2014 arası 1.3multijet Euro 4 olmasına dikkat edicem dogrumudur

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim
o zaman mümkün olduğunca d3 2010-2014 arası 1.3multijet Euro 4 olmasına dikkat edicem dogrumudur
Bende şuan 2009 (D2) var 1.3mjet ama 75hp benim aracım d2 lerde 90hp olanı varmı bilmiyorum ama sanırım yok 75hp olduğu için yük vs atıldığı zaman hatta araca insan bindiği zaman bile yolda gidişi değişiyor hantallaşıyor fazla yakmaya başlıyor bende araca yazılım attırarak bunun önüne geçtim rampaya kaç km/h ile giriyorsam o şekilde rampanın tepesine varıyorum orjinalinde 75hp/190nm torka sahip yazılım sonrası 100hp/240nm torka ulaştı kafam şuanlık rahat ama motor küçük olduğu için alacağın aracı düzgün bir ustaya/ekspertize götür sağlığını iyice öğren derim çünkü 1.3mjet hor kullanıldığı zaman 250.000/350.000 km arasında motor istemeye başlıyor ama onun dışında gerçekten konforlu

berkant34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Berkant
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Bende şuan 2009 (D2) var 1.3mjet ama 75hp benim aracım d2 lerde 90hp olanı varmı bilmiyorum ama sanırım yok 75hp olduğu için yük vs atıldığı zaman hatta araca insan bindiği zaman bile yolda gidişi değişiyor hantallaşıyor fazla yakmaya başlıyor bende araca yazılım attırarak bunun önüne geçtim rampaya kaç km/h ile giriyorsam o şekilde rampanın tepesine varıyorum orjinalinde 75hp/190nm torka sahip yazılım sonrası 100hp/240nm torka ulaştı kafam şuanlık rahat ama motor küçük olduğu için alacağın aracı düzgün bir ustaya/ekspertize götür sağlığını iyice öğren derim çünkü 1.3mjet hor kullanıldığı zaman 250.000/350.000 km arasında motor istemeye başlıyor ama onun dışında gerçekten konforlu
Anladım teşekkür ederim geri dönüşünüz için alırsam 1.3multijet 75hp üzerinde bakayım değilmi

Egzt_

Azimli Üye
Doblo
Adı
Emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Anladım teşekkür ederim geri dönüşünüz için alırsam 1.3multijet 75hp üzerinde bakayım değilmi
Yani 1.3mjet 90hp olanlar yola daha iyi gidiyor yazılım vs. düşünürsen ilerki zamanlarda daha yüksek performanslar alırsın bütçe önemli olan tabiki de

berkant34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Berkant
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Yani 1.3mjet 90hp olanlar yola daha iyi gidiyor yazılım vs. düşünürsen ilerki zamanlarda daha yüksek performanslar alırsın bütçe önemli olan tabiki de
Anladım tamamdır bunu mutlaka göz önünde bulundurucam çok teşekkür ederim hayırlı akşamlar