Doblo Markete girdim çıktım ve 2 haftadır süren sıkıntılı sorun bulma çalışmaları.

Serhat Kaptan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serhat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba ,SayınTeam Doblo üyeleri..
2012 Model 1.3 Multijet Bir araca sahibim.Çok fazla bilgim yok araç detayları,teknik özellikleri ile ilgili. Fakat, fotoğraflar ile anlayıpta yardımcı olabilecek,fikirlerini paylaşabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
15 gün önce markete girdim çıktım aracımı bayır yukarı park etmiştim. Geldim marşa bastım fakat ekrandaki tüm elektrik kesildi tekrar marş basma girişiminde bulundum aynı şekilde bastığım anda sanki Akü sorunu varmış gibi bir sorunla karşılaştım. 2 kez 3. Viteste vurdurmayı denedim sonuç alamadım. Tamirci bağladığı cihaz dan çıkan sonuca göre elektriksel beyinden motor startlaması ile ilgili bir sorun olduğunu söyledi. Elektrikçi ustasına götürdüğümde cihazın gösterdiği tüm sorunları halletti. Fakat olmadı. Depodan yakıt filtresine gelen hortumun birtanesinin klipsi kırıldı yerine taktığımızda filtrenin üstünden kontağı açtığımızda mazot fışkırtmaya başladı. Onu değiştirmedim. Sizce ne yapabilirim. Teşekkürler.
Araç resimdeki kasadır.

Dosyalar

• IMG_7794.PNG
    IMG_7794.PNG
    178,1 KB · Okunma: 7