Lütfen Trafikte Motosiklet Kullanicilarini Fark Edin....

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Arkadaşlar;
Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesine Siz Dostlarımızın Desteğiyle Başlamak İstiyoruz...
LÜTFEN TRAFİKTE MOTOSİKLET KULLANICILARINI FARK EDİN....
TeamDoblo Üyelerimizin Herzaman Trafik Kurallarına Uymaları ve Trafikte Duyarlı ve Centilmen Olmaları Konusunda Gurur Duymaktayız..
Sizleri Bu Konuda Tebrik Ediyoruz..
Ayrıca Duyarlı olmamız gereken dostlarımızda Motosiklet Kullanıcıları...
Zaten Zor Şartlara Sahip Olan Motosiklet Kullanıcılarının Trafikte Yaşadığı Sorunları hepimiz görüyor,kınıyoruz..
SİZLERİDE BU KONUDA ÇEVRENİZİ BİLİNÇLENDİRMEYE VE MOTOSİKLET KULLANICISI DOSTLARIMIZA BİR NEBZE DAHA FAYDALI OLMAYA DAVET EDİYORUZ..
LÜTFEN PROFİLLERİNİZDE PAYLAŞALIM,BİNLERCE KİŞİYE ULAŞALIM....lutfen-trafikte-motosiklet-kullanicilarini-fark-edin.jpg motosikletlerifarkedin.png

ceyhungulen

Fenomen Üye
Adı
Ceyhun GÜLEN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sigortacı
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
Bu konuya mümkün olduğunca dikkat ediyorum.
Onların kaportaları vücutlarıdır.
Sağ şeritten geçerken sola yanaşıp mutlaka yol veririm.
Tabi tşk edip selam vermeleri de ayrı bir keyif

Son düzenleme:

zazacan

Daimi Üye
Adı
Özcan
Kan Grubu
A RH +
İşletme
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Sedefli Siyah
Onları fark etmek çok önemli. Bizim gibi araç içinde dört bir yanı kaporta ile korunaklı değil.
Lakin İstanbula'a geldiğimden bu yana motorculardan artık gına geldi, midem bulanmaya başladı.
Sağımdan geçene yol vermek için azıcık sola kayacakken arkadan başka bir motor solumdan ansızın geçiyor.
Ayrıca uyarı amaçlı kullanılan fasılalı yanıp sönen led lambalar var. Aşırı derecede göz alıyor.

Uzun lafın kısası bisikletliler de dahil olmak üzere aynı trafiği kullanıyorsak herkes birbirine saygılı olmak zorunda. Ne motorsikletliler diğer araçları ne de diğer araçlar motorsiklet ve bisiklet kullanıcılarını zora sokmadan trafiği paylaşmalıyız.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kimsenin kimseyi fark etmesi gerektiğine gerek kalmayan şey herkesin kurallara uymasıdır. bugün 2 motorcu deli etti beni. kurallara uymayanlar (%99 rahat vardır) maalesef motorcular.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Dört tarafı demir olan doblomda sağ sol geçişi yaparken en çok korktugum şey motorsiklet kullanicilari :) Onlari fazlasıyla dikkate aliyorum onemsiyorum değer veriyorum Çünkü kendimi çok seviyorum....

uzmanmotorcu06

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
**Yağmurlu havalarda motorcuların görüş mesafesi çook düşük bunun unutmamak gerek.

**Motorcu nasıl olsa durur ben yola atlayım mantığı motorcuların ölümüne sebep oluyor motorun frenleri zannedildiği kadar iyi tutmuyor veya kullanıcıya göre hızlı tepki verilmiyor

** 3-5 motorcu serserilik yaptı diye kin tutmaya önlerine kırmaya gerek yok motorcular kötü insan değil hatta yolda kalmışa yardım eden yayaları araçları ve hayvanları korumaya çalışan bir çok motor delisi var

** duran yolda motorcular arkada, önde veya ortada duramaz bu daha büyük kazalara sebebiyet verir aralardan geçmesi gerekir güvenlik açısından yürüme hızında (belki az daha hızlı) aralardan geçmesi normaldir(hız yapanlara ne deseniz haklısınız). Yazın sıcakta ekipman bizi terletiyor hareket ettiğimiz zaman gözenekli motorcu elbiselerimiz serin kalmamızı sağlıyor kışın ise üşüdüğümüzden dolayı bir an önce varmak için aralardan geçmek zorunda kalıyoruz makul hızda ve haber verip geçen motorculara kızmayın.

**Motorcular şeridi ortaladığı zaman gıcıklık yapmıyor kendini güvende tutmaya çalışıyor sağından solundan geçip yol dışına atmayalım ve gazı kessek üstümüze çıkılacak kadar arkadan yaklaşmayalım. Takip mesafesine uymamak motorcunun korkup hata yapmasına sebep olur veya motorun arızasından dolayı gaz yememe halinde arabayla üstünden geçmemek için mesafeyi koruyalım.

Plakasız ekipmansız trafiğe serserilik için çıkan motorcular yüzünden gerçek motorcuları suçlamayın

****** Lütfen ayna ve sinyal kullanmanın bir motorcunun hayatını kurtarmak olduğunu unutmayalım******

Motorcudan saygılarla

onurrr41

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ÖĞRENCİ
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
KURŞUN GRİ
Konuya ek olarak buradan fiata da bir serzenişte bulunayım. Güzel doblolarımıza dikey aynaya oval geniş açılı ufak ayna yerleştirmemeniz aracımızın maalesef çok büyük bir eksiği. Arkadaşlarım, abilerim. Tavsiyem alışveriş sitelerinde ve aksesuarcılarda satılan oval geniş açılı aynadan almanız. Yoksa şerit değiştirmek bile tehlikeli olabiliyor. (bu arada doblolarla aynaları kullanmadan beş şerit birden değiştiren kahpelere dikkat edin motorcu dostlar. Onlar yüzünden sizde bizlere KATİL DOBLOCULAR diyerek lütfen genelleme yapmayın :) Saygılar.

uzmanmotorcu06

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
Rahmetli Barkın Bayoğlu nun dediği gibi Ölüm doblosu... evet yeni doblolar çık hızlı fazla kıvrak sınırları zorlamaya gerek yok. Oval Ayna fikri çok güzel:harika: