lpg li doblo geç çalışma sorunu

pasa57

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba 2006 model lpg li bir doblom vsr ancak sabahları ilk çalıştırmada geç çalışıyor marşa baya bi süre basıyorum sonra çalışma normal ama aradan 3 saat filan geçtikten sonra yine aynı şekilde geç çalışıyor
bujileri ve kabloları daha yeni değiştirdim akü normal ustada sabah bir bakalım dedi çalışmasına
sorun ne olabilir

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
lpg nin beyninde sorun olabilir bence ilk önce lpgyi kontrol ettirin bujileri falan değiştirmişsiniz bence lpgyi kontrol ettrirn ayarı falanda bozuk olabilir

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar merhaba 2006 model lpg li bir doblom vsr ancak sabahları ilk çalıştırmada geç çalışıyor marşa baya bi süre basıyorum sonra çalışma normal ama aradan 3 saat filan geçtikten sonra yine aynı şekilde geç çalışıyor
bujileri ve kabloları daha yeni değiştirdim akü normal ustada sabah bir bakalım dedi çalışmasına
sorun ne olabilir

dinamoyu ve aküyü ölçtürün.eğer dinamo düzgün şarj ediyorsa ve akü sağlamsa aracın tesisatında kaçak-kısadevre-şase arayın.yine sorun bulamazsanız marş motorunun değerlerini inceleyin.marş motorunun kömürleri bitmeye yakınsa yine araç sabah zor çalışır.

yukarda bahsi geçen arızaların en pahalısı akünün zayıf olmasıdır ki o da çatlamayacak taş çatlasa 180 lira.

geçmiş olsun.sonuçtan bizi bilgilendirin.

pasa57

Yeni Üye
Arkadaşlar pazartesi günüden beri benzini fulledim sürekli benzinde kullanıyorum ve o günden beri tek basmada alıyor herhangi bir sorun ve geç çalışma yok anlamadığım nokta şu zaten arabayı stop ettiğimde zaten otomatik olarak benzine geçiyor ama niye bu şekilde geç çalışıyor lpg'nin garantisi devam ediyormuş ama oda başka bir ilde ( kastamonu 110 km mesafede bulunduğum yere ) oraya gitmem lazım
Ayrıca usta şöyle birşey dedi arabayı stop ettiğn zaman gaz pompalamayı kesmeyip devam ediyor olabilir ve enjektöre gaz birikebilir bu nedenle sabah araba gaza boğulduğu için geç alabilir dedi
böyle bir sorun olabilir mi

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
[small][/small]
Arkadaşlar pazartesi günüden beri benzini fulledim sürekli benzinde kullanıyorum ve o günden beri tek basmada alıyor herhangi bir sorun ve geç çalışma yok anlamadığım nokta şu zaten arabayı stop ettiğimde zaten otomatik olarak benzine geçiyor ama niye bu şekilde geç çalışıyor lpg'nin garantisi devam ediyormuş ama oda başka bir ilde ( kastamonu 110 km mesafede bulunduğum yere ) oraya gitmem lazım
Ayrıca usta şöyle birşey dedi arabayı stop ettiğn zaman gaz pompalamayı kesmeyip devam ediyor olabilir ve enjektöre gaz birikebilir bu nedenle sabah araba gaza boğulduğu için geç alabilir dedi

usta haklı olabilir.böyle bir ihtimal var.gaz ve benzin karışırsa araç gazı atana kadar çalışmakta zorlanabilir.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

sizin bulunduğunuz ilde aynı marka gaz bayisi varsa orada da yaptırabilirsiniz.Kastamonuya kadar gitmenize gerek yok.