Lastikten Ses Geliyor? Yardım

hsn3414

Daimi Üye
daha 3500 km deki 2010 doblo aracımın sağ ön lastiğinden acayp bir ses gelmeye başladı camdan sesi dinliyorum yavaş gidersin ses yapma aralığı atrıyor hızlanınca ses daha sık aralarla çıkıyor birşey sürtüyormuş gibi bir ses sanki plastik sürtmesi gibi acaba bu sesi neden yapıyo olabilir.şimdiden teşekkürler..

geremy

Onursal Kurucu
- fren balatası disk sürtebilir yada araya toz dolmuştur.
-eğer jant kapaklıysa buda ses yapar.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
doblonuz yeni kasa mı?

birde başlığı düzelttim ileride işine yarayan olur başlık. Teşekürler

hsn3414

Daimi Üye
yok abi doblo classic fren balatası diske sürtse böyle bir ses yapmaz gibime geliyor plastik sürtmesi gibi bende jant kapağından şüpheleniyorum babam çok takıldı bu sese sökücem komple lastiği diye tutturdu tozdan olabilirse yarın bi komple temizliyim balata tozu yapabilirmi acaba bunu

geremy

Onursal Kurucu
senin km lerde iken benide çok rahatsız ediyordu ilk servis girişimde söyledim kapakları söküp yağladılar şimdi rahatım.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Benim evin önü çakıl taşı dolu, çok taş girince sinir ediyor ses, inip temizliyorum bende anahtarla. :)

Bendeki sesin sebebi budur.

kokplot

Onursal Üye
- disk arasına bir şey kaçmış olabilir, mesela ufak bir cisim vs.
önce cant kapağını çıkarın birde öyle dinleyin sesi. bu arada o tekerin balataları dahil iyice bir tazzikli su ile yıkayın. sonra kontrol edin.. ses hala geliyorsa o zaman servise baktırın. garanti kapsamında olduğu belli mutlaka bakarlar.

geremy

Onursal Kurucu
DobloM tarafından yazılan metin:
Benim evin önü çakıl taşı dolu, çok taş girince sinir ediyor ses, inip temizliyorum bende anahtarla. :)

lastik kanallarına giren çakıllarımı diyorsun.
bendeki goodyear dada çok oluyor.

hsn3414

Daimi Üye
ayne kardeş bizim evin önüde öle bende tornavidayla görüyorum o işi ilk ondan şüphelendim komple temizledim taşları ama ses devam etti demekki jant kapağı plastik sesi ztn ama babam kabullenmiyo bunu arabayı kötülüyo:)

kokplot

Onursal Üye
hsn3414 tarafından yazılan metin:
ayne kardeş bizim evin önüde öle bende tornavidayla görüyorum o işi ilk ondan şüphelendim komple temizledim taşları ama ses devam etti demekki jant kapağı plastik sesi ztn ama babam kabullenmiyo bunu arabayı kötülüyo:)

aracınız yenimi. hangi kasa d1-d2-d3 mü??

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
geremy tarafından yazılan metin:

Buna katlanacağız dimi Abi? Bu çakıllar bende şehirlerarası yola bile gidip geliyor, düşmüyor hiç kendi kendine...

Ama öğrendim ki, askeri havalimanında ızgaralarla döktürüyorlarmış piste girmek için.
Tabi 20 metre kadarmış. Nerde bulcaz o kadar uzun ızgarayı. :)

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
hsn3414 tarafından yazılan metin:
daha 3500 km deki 2010 doblo aracımın sağ ön lastiğinden acayp bir ses gelmeye başladı camdan sesi dinliyorum yavaş gidersin ses yapma aralığı atrıyor hızlanınca ses daha sık aralarla çıkıyor birşey sürtüyormuş gibi bir ses sanki plastik sürtmesi gibi acaba bu sesi neden yapıyo olabilir.şimdiden teşekkürler..

kardeş aynı sıkıntı bendede var benimkindende sol önden geliyor aynen dediğin gibi bişeye sürtüyor gibi çıtır çıtır ses geliyor. lastikçiye götürdüm çivi girmiş çıkarttı oraya adı ne bilmiyorum ama sakız gibi bişe yapıştırdı bi kaç gün kesildi sonra tekrar başladı geçen hafta sonuda götürecektim arabayı sanayiye götüremedim. çok can sıkıcı bi ses. sırf sesi duymamak için camı açmıyorum :D

kokplot

Onursal Üye
geremy tarafından yazılan metin:

Buna katlanacağız dimi Abi? Bu çakıllar bende şehirlerarası yola bile gidip geliyor, düşmüyor hiç kendi kendine...

Ama öğrendim ki, askeri havalimanında ızgaralarla döktürüyorlarmış piste girmek için.
Tabi 20 metre kadarmış. Nerde bulcaz o kadar uzun ızgarayı. :)

boşver aralıklı ızgarayı tekerin durumunu bzabilir. şimdi arkadaşımızın derdine bir kesin çözüm getirelim. ben diyeceğimi dedim.

yani önce tekerin kapağını sök ve tazzikli su ile o tekerin içini dışını bir yıka ve sesi yeniden dinle. arabayı kötülemeden önce tabii birde altına tekerin iç bölümüne içerden bakın lütfen. dışarıdan anlayamadığın sesin nedenini göz ile aramak sureti ile bulabilirsin belki. eğer sorun dışarıda ise görünür .

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme

hsn3414

Daimi Üye
onada baktım abi merak etme yattım altına aracın poşet fln bişeymi dolandı diye oda hiçbişey yok çivi fln bişey girse azda olsa lastiğin havası azalır öle bişeyde görünmüyo lastiği komple kapak fln söküp bakmak en iyisi yine gelirse istikamet servis olucak;)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Hazır araçta yeni iken, doğrudan servise götür bence, sonra dırdır etmesinler :)

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
bugün bu sıkıntı için önce sanayiye gittim ordaki adam bu ses doblolarda hastalık dedi servise gitmen daha iii dediler servise gittim servis elemanı sürdü arabayı ses geldi adam janta baktı buna yapacak birşe yok dedi dah önce oraya tampon koymuşuz ama devam edyor buna çare yok dedi ya buna alışacaksınız yada jantlarıdeğişeceksiniz dio adamlar.... yapacak bişe yok

ya bu süryü güdecen yada bu diyrdan gidecen :/

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur