lastik şeçimi

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
ben hep üretimi maksimum 6 ay olmuş lastik alıyorum. şu ana kadar dobloya 5 albeaya 3 kamyonete 2 traktöre de 2 takım lastik aldım ve hepsi dediğim gibi maksimum 6 aylık lastik. o kadar da sazan değiliz yani eski lastiğe para verelim :):)

tr_badboy

Daimi Üye
Tepki
1
ya hazır konusu geçmişken bi soru sormak ıstıyorum daha önce başınıza geldimi bnm lastıkler 215 " 40 " 17 road stone performans v desenli . seyir halınde ıken sürekli çip çip çip diye bi ses geliyo lastıklerden sanki bi yere sürtünüyolarmıs gibi acaba bu lastıklerden kaynaklanıyor olabilir mi ?

gecen hafta arkadasımla sanayiye gittim gitmisken benim bu problemi sorayım dedim biri lastigin tabanı bozuk dedi biri akis de problem var dedi kimi rot ayarında problem vardı derken 1 düzine usta gezdıkden sonra problemi bulduk :) foryo bilyasında problem varmıs orjinalı 100 tl idi arkadasımdan 50 tl ye orjinalını alıp araca taktırdım problem kalmadı artık doblo yolda süzülüyor :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ya hazır konusu geçmişken bi soru sormak ıstıyorum daha önce başınıza geldimi bnm lastıkler 215 " 40 " 17 road stone performans v desenli . seyir halınde ıken sürekli çip çip çip diye bi ses geliyo lastıklerden sanki bi yere sürtünüyolarmıs gibi acaba bu lastıklerden kaynaklanıyor olabilir mi ?

gecen hafta arkadasımla sanayiye gittim gitmisken benim bu problemi sorayım dedim biri lastigin tabanı bozuk dedi biri akis de problem var dedi kimi rot ayarında problem vardı derken 1 düzine usta gezdıkden sonra problemi bulduk :) foryo bilyasında problem varmıs orjinalı 100 tl idi arkadasımdan 50 tl ye orjinalını alıp araca taktırdım problem kalmadı artık doblo yolda süzülüyor :)

geçmiş olsun.foryo bilyesi değil poryo bilyesiymiş ismi.

mirenli

Azimli Üye
Tepki
0
bugun ıtıbarı ıle bende lastık alacam ama ıyıce kafam karsıtı formda o kadar farklı yorum varkı :)

1.3 2006 doblom var koltuklu tıcarı amaclı kesınlıkle kullanmıyorum aıle arabası olarak kullanıyorum buna ben sımdı lastık 185-65-14mu yoksa 15 mı alacagım veya ne alıcam tam emın degılım bılgısı olan arkadasım bana yardımcı olabılırmı acaba su ısı bugun cozmem lazım

mirenli

Azimli Üye
Tepki
0
bugun baktım lastıklerın olcucu 185-65-14 olrak pekı bu olculere gore hangı lastıgı onerırsınız bana kıs lastıgı olarak

bırde bu lastık harıcı ebat olarak ne kullana bılırım 195 65 14 gıbı ne fark vardır benım acımdan artıları eksılerı nelerdır aracı aıle aracı olarak kullanıyorum

madak

Daimi Üye
Tepki
1
forumdan öğrendiğim kadarıyla kış lastiğinin zorunlu olması gündemde.nasıl bir kış lastiğini asak acaba?

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
lassa snoways II plus kullanıyorum. 6 yıldır. çok da memnunum. bu ikinci takımım.bu sene bendeki 2 yıllık kar tipileri albeaya takıp kendime yenilerini almayı düşünüyorum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
petlasta kışlıklarda çok güzel.

mirenli

Azimli Üye
Tepki
0
ben bugun lassa da sordum 185 65 14 olarak 125 tl olarak fıyat verdı axess kartta 12 taksıt ımkanı saglıyor bu fıyat uzerınden 4 lastık alınırsa balant hava sıbap kapakları herseyı kendısı yapıp sıze o sekılde verıyor

bırde benım sormak ıstedıgım benım aracın lastıklerı 185 65 14 cıktı adam dedıkı normalde bu lastıklerın ebatları 185 65 15 olması gerekıyor dedı aldıgım adam acaba neden 14 jant kullanmıs ben 15 cıkartsam ne olur veya 14 kalsam arasındakı fark neye cıkıyor

slhle_d

Daimi Üye
Tepki
1
2 aydır patlas yahut diğer ismi ile starmaxx kışlık lastik için araştırma yapıyordum.Almaya niyetliydim ama lastikçilerin taklasına geldik ve goodyear ultragrip8 sipariş ettik.2 takım istedik diğer araç da benim araç gibi 2.0 doblo.
Yanlız ebat olarak 195-60-16 yerine 205-55-16 istedik.
D3 dobloda bu ebat kullanan var mı?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
good year da 195/60/16 var dı keşke onu alsaydınız.ben 205/55/16 petlas kullanıyorum kışlık.fakat yanak inceldiği için çukurlarda ve bozuk yollarda konfor düşüyor.petlasların 4 ünü 700 e almıştım.goodyearcı 1000 tl demişti.195/60/16 lara.keşke onları alsaydım diyorum çünki bir kere alınıyor ve en az 4-5 sene kullanılıyor.yol tutuş 205 te süper ama konfor zayıflıyor işte.değiştirtebilirseniz bence değiştirin derim.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
ben bugun lassa da sordum 185 65 14 olarak 125 tl olarak fıyat verdı axess kartta 12 taksıt ımkanı saglıyor bu fıyat uzerınden 4 lastık alınırsa balant hava sıbap kapakları herseyı kendısı yapıp sıze o sekılde verıyor

bırde benım sormak ıstedıgım benım aracın lastıklerı 185 65 14 cıktı adam dedıkı normalde bu lastıklerın ebatları 185 65 15 olması gerekıyor dedı aldıgım adam acaba neden 14 jant kullanmıs ben 15 cıkartsam ne olur veya 14 kalsam arasındakı fark neye cıkıyor

abi profilinde araç bilgin yok. sana yardımcı olmak isterdim. aracın d2 mi? d2 ise 2006 mı? bu modellerde bazıları 14 jant olarak çıktı. sonradan 15e çıkardılar.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
salih abi-mehmet abi. benim bildiğim kış lastikleri normal ebattan küçük alınır. alın yüzeyi genişledikçe karda suda kayma ihtimali artar. kayak gibi olur. o yüzden normalde 205 ise kar tipi lastikler 195 alınır. ayrıca mehmet abinin söylediği sorun da var. yanakları inceltmek kışın iyi değil.
ben mi yanlış biliyorum. yoksa sizin bildiğiniz başka bişey mi var?:D
bilgi istiyorum :eek:

mirenli

Azimli Üye
Tepki
0

abi profilinde araç bilgin yok. sana yardımcı olmak isterdim. aracın d2 mi? d2 ise 2006 mı? bu modellerde bazıları 14 jant olarak çıktı. sonradan 15e çıkardılar.

bılgılerımı duzelttım kardesım tekrardan :)

doblolarda sanırım 14 ve 15 jant olarak 2 cesıt cıkartmıslar bendekı 14 jant sorusturdum bıraz 14 jant olması hem savurganlık sallama gıbı olayı bıraz daha kesıyormus 15 e gore dedıler tabı ne kadar dogrudur tam bılmıyorum bu olay zaten kafamı karıstırmıstı benım denılenlere gore suan ıcın 14 jant en mantıklısı gıbı gelıyor zaten ocak ayında allahın ıznıyle kızım dunyaya gelecek bu yuzden denılenler bıraz mantıklı ve bana gore uygun geldı ılerısını dusunerekden yınede bılgısı olan var ıse paylasırsa sevınırım

bugun ıtıbarı ıle lassa sordum 185*65*14 125 tl ye 4 adet alıcam axess karta 12 ay taksıt ımkanıda saglıyor kafama bu yattı balans ayarı subap kapakları ve nıtrojen gaz dolumu ıscılık hersey ıcınde bu fıyatı verdı

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
abi öncelikle allah bağışlasın. allah uzun ömür versin kızına.:)
lastiğe gelince ebat doğrudur. çünkü 2006lar ilk çıktığı zaman lastik ebatları 14 inç idi. senin sormuş olduğun lastik snoways II plus mı? çünkü lassa da iki çeşit kış lastiği var. diğeri işe yaramaz. snoways II plus on numara lastikdir. tavsiye ederim. 6 yıldır kullanıyorum. kaldığım bir yer olmadı. yağmur çamur kış kıyamet her türlü yürüyo araç. fiyatta gayet normal. al derim.

mirenli

Azimli Üye
Tepki
0
allah razı olsun sagolasın kardesım benım

sımdı sordum adama bu dedıgın model yokmus daha dogrusu cıkmamıs 14 ler ıcın snoways era modelı bulunmaktadır bunda dıyor

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
abi benimde jant ölçüm 14.
175/70 R14 kullanıyorum ben. o adamın elinde yoktur. internetten bak. olmadığını kontrol et. snoways era lastiği başını ağrıtır.

mirenli

Azimli Üye
Tepki
0
bugun bırısıyle konustum petlas tercıh edebılırsın dedı arastırdım 110 tl kıs lastıgı fıyatı verdı acaba bu nasıl .)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ben d1 imde kullandım şimdide kullanıyorum.hem performansı kış için çok iyi.hemde fiyatı uygun.ve 100 de 100 Türkiye malı.