Konforsuz sürüş ve ses

sadrock

Yeni Üye
Doblo
Adı
selhan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Herkes merhaba, doblo 3 diye geçen kasaya sahibim. 10bin kilometreden beri bende su an 102bin kmde 2011model. Arabayı 2013den beri kullanıyoruz. Düzenli bakım ve muayene giriyor. Arabayı ilk aldığımızda hatırlıyorum çukura gireyim ses gelmezdi hissettirmezdi. Tümsekten geçeyim tıs diye ses gelirdi. Seneler önce amortisörler patladı malum zonguldak full çukur. Değişim yapıldı vs. O günden beri arabada konfor 0 takırtı tukurtu sesi bitmiyor. Kullanırken arabadan nefret etmeye başladık. Mevcut ustasına götürdük sözde yaptı her şeyi durum düzelmedi. Başka ustaya gitti tavsiyeler üzerine vs. Takozlar vs her şey değişti ama amortisörlere sağlam dendi. Şimdi çok anlamıyorum arabalardan size sormak istediğim bu en ufak yol bozukluğunda araba çukura düşmüş gibi gelen seslerden nasıl kurtulurum? Daha iyi bir süspansiyon amortisör sistemi gibi vs. Önerileriniz nelerdir?

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Salıncakları kontrol ettirin ön düzencilere gidin liste versinler

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
takozlar kronik bizim araçlarda lok lok ses çıkarır

sadrock

Yeni Üye
Doblo
Adı
selhan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Salıncakları kontrol ettirin ön düzencilere gidin liste versinler
Salıncaklara da bakılmıştı sanırım.
takozlar kronik bizim araçlarda lok lok ses çıkarır
Loklok sesler son işlemden sonra düzeldi fakat inanılmaz bir takırtı sesi geliyor. Lastik değiştirdik goodyear 205 55 r6 effiencegrip perfomance ama o da etki etmedi. yoldaki tüm bozuklukları ses olarak alıyorum.
Daha konforlu bir sürüş için dobloya uygun kaliteli ve konforlu süspansiyon amortisör sistemi var mıdır?
Dobloyu seviyoruz vazgeçemeyeceğim bir araba ama bu durumlar çok keyif kaçırıyor.

sofu_big

Yeni Üye
Doblo
Adı
serkan sofu
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Kardeş daha önce benzer bir durum 2000 model vecktra da yaşamıştım. Bir türlü düzelmeyince ön düzenin tamamını yüklü bir para verip değiştirmiştim(salıncak,rot,takoz,amartisör bilyası vs...). Hatta aks ı bile.
1)Her zaman ehil bir usta.Her tamirciye girme güvenme 1-2 fazla ver için rahat olsun sonuçta aracına canını ve sevdiklerini emanet ediyorsun
2)Her zaman orjinal parça yada kaliteli yan sanayi
Sana tavsiyem maddi imkanın var ise tamamını sıfırla

sadrock

Yeni Üye
Doblo
Adı
selhan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Hocam takozlar gitmiş. Kışlık lastikler takılırken gördük daha 3 aylık takoz. Bir de sol arka kapıdan çok ses geliyor. Onu sorduk ettik daha önce kilit işi olmuştu açan usta kapının segmanları kırmış galiba. Segmanları nerden temin ederiz?

Dosyalar

• 20221226_135614.jpg
    20221226_135614.jpg
    1,5 MB · Okunma: 16
  • 20221226_135625.jpg
    20221226_135625.jpg
    1,3 MB · Okunma: 16