kızdırma bujisi sorunu

kocer

Azimli Üye
Tepki
5
Adı
oğuzhan
Meslek
tekniker
Modeli
Renk
siyah
arkadaşlar herkese iyi günler bugün arabama mazot aldım marş yaptım ve kızdırma buji lambası yanıp yanıp söndü sonra, acaba sorun nedir. kızdırma bujisinden ise elimden gelir böyle işler degiştirsem bi sorun olurmu bide arabam 125.000 binde

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
aracınızn bozuk olan kızdırma bujisini değiştirin sorun düzelir değiştirdikten sonra bi kaç defa kontağı açıp kaparsanız uyarı mesajıda silinir

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar herkese iyi günler bugün arabama mazot aldım marş yaptım ve kızdırma buji lambası yanıp yanıp söndü sonra, acaba sorun nedir. kızdırma bujisinden ise elimden gelir böyle işler degiştirsem bi sorun olurmu bide arabam 125.000 binde

kardeş bujiyi kendin değiştirme,servise git.

neden?

kızdırma bujilerinin değişimi esnasında kızdırma bujisinin kırılıp içeride parça kalması çok sık karşılaşılan bir problemdir.içerde parça kalması durumunda tornacılarda uğraşacağınız bi yana,yapacağınız masraf buji maliyetini çok geçer.aracın geriğinden fazla sökülüp takılması da cabası.

bu sebepten dolayı kızdırma bujilerinin serviste veya tanıdığınız yetenekli bir ustada değiştirmenizi tavsiye ederiz.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Aynen ve harfiyen katılıyorum...Raptor ustama

kocer

Azimli Üye
Tepki
5
Adı
oğuzhan
Meslek
tekniker
Modeli
Renk
siyah
cevaplarınız için teşekkür ederim Raptor usta tavsiyelerine uyucam onun riskine giremem zaten cok sagol ama bişey sorucam 2 gündür arabayı kullanıyorum bidaha arıza vermedi ama yinede degiştirmelimiyim sizce

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
çalışmada sıkıntı yok mu?kışın hepten sıkıntı çıkarabilir.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
cevaplarınız için teşekkür ederim Raptor usta tavsiyelerine uyucam onun riskine giremem zaten cok sagol ama bişey sorucam 2 gündür arabayı kullanıyorum bidaha arıza vermedi ama yinede degiştirmelimiyim sizce

isterseniz aracın kilometre bakımına kadar bu şekilde kullanın.kızdırma bujisi arıza lambası yaksa bile havalar sıcak olduğu için size bi sıkıntı çıkartmayacaktır.eğer arıza tekrar ortaya çıkarsa kilometre bakımında müdahale edilir.eğer arıza lambası tekrar yanmazsa serviste hata kodunu sildirip yolunuza devam edersiniz.

ancak size tavsiyem yaz sonunda (eylülün son haftası-kasımın ilk haftası) aracınızın kilometresi dolmamış bile olsa bakıma girmenizdir.kış başlamadan kızdırma bujilerinizi kontrol ettirin.arızalı kızdırma bujilerini değiştirin ve kesinlikle radyatör suyunu boşaltıp radyatörünüzü temizlettikten sonra yeni antifirizli su kullanın.

kocer

Azimli Üye
Tepki
5
Adı
oğuzhan
Meslek
tekniker
Modeli
Renk
siyah
Tavsiyelerinize uyucam başım agrımadan Raptor usta teşekkür ederim bu arada ama Gecen bakımda degiştirmiştim radyatör suyunu yinede degiştirmelimiyim ?

Hlec26

Azimli Üye
Tepki
8
kardesm bence hemen yapmaya kalkma bir makinaya bağlattır sildir bendede gecen motor ısıgı yandı ama bir sıkıntısı yokmus arabanın araç 169,000binde bosuna masrafa girme önceden bir bağlatmanda yarar var....

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
Tavsiyelerinize uyucam başım agrımadan Raptor usta teşekkür ederim bu arada ama Gecen bakımda degiştirmiştim radyatör suyunu yinede degiştirmelimiyim ?

memlekette genel adet "radyatöre antifiriz koymuştuk,uçmamıştır ellaaam!" mantığına dayanır.ancak bu mantık çok yanlıştır.antifiriz soğutma suyunun donmasını engellediği gibi soğutma sistemini ve radyatörüde temizler ve korur.bu temizlik sonucu antifirizin kimyasal yapısıda bozulur.ayrıca radyatör dibinde pas,çamur ve kireç karışımı bir tortu birikir.her sene kış başlangıcında radyatördeki soğutma suyu boşaltılarak radyatörün içine hafif tazikte su verilerek radyatör içerisinde biriken pas ve çamur tortuları temizlenir.motor kanallarının da temizletilmesi ayrıca tavsiyemizdir.bu temizleme işleminin sonunda fabirkanın önerdiği özellikteki antifiriz uygun oranda su ile karıştırılarak radyatöre koyulur.böylece hem motorunuzun soğutma sisteminin bakımını yapmış hemde motoru donma sonucu oluşabilecek ağır hasarlardan korumuş olursunuz.

kocer

Azimli Üye
Tepki
5
Adı
oğuzhan
Meslek
tekniker
Modeli
Renk
siyah
Raptor usta bugün servise götürdüm yetkili kişiyle görüştük işte sorun hakkında bende ramazan bayramından sonra getirsem bişy olurmu dedim degişim için onlarda sagolsunlar getirin hallederiz dediler ama tabi riskinide söylediler içinde kalır feln diye korktum ama nyapalım götürecez artık inşallah bi sorunla karşılaşmam.. herkese tek tek teşekkür ederim cevaplarınız için arkadaşlar. ramazandan sonra artık serviste olanları yazarım

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
servis riski biliyorsa çözümünü de biliyordur.servisten şaşmayın.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.inşaallah sıkıntısız çıkar.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ısıtma bujisini genellikle servis kırıyor daha sonra kapak sökülüyor bir sürü iş ben ısıtma bujisini bildiğim ustamde değiştirdim 10dk da halletti sağolsun servise gitsem kırarlardı al başına bela sonra bence vermeden belirtin çok dikkkat etsinler