Yardım kızdırma bujileri

doblod1izmit

Azimli Üye
Adı
bilal
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2002
Renk
Gece mavisi
arkadaşlar iyi akşamlar 2002 1.9 dizel D1 kasa doblom var .benim sorunum havalar soğuk olduğu zaman geç alıyor sebenin kızdırma bujileri olduğunu düşünüyorum ...1 tanesi şalışıyor sonra marşa basa basa çalışıyor ..kontağı açınca sipral işareti yanıyor sönünce marşa basıyorum motor çalıştıktan sonra 30 saniye yanım sönüyor .internette araştırdım ısıtma bujisi arızası olduğunu gösteriyormuş..şimdi benim öğrenmek istediğim buji değişimi işçilik tutarı ne kadardır ve bujilerin tanesi ne kadardır ..yardımcı olursanız sevinirim .ben izmitteyi tavsiye edebilecek ustanız varsa irtibat numarasını yazarsanız sevinirim ..saygılar

Dosyalar

• doblo d1  (29).jpg
    doblo d1 (29).jpg
    142 KB · Okunma: 19

Mrt-4

Daimi Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
SİYAH
takımı 80 - 100 tl arası işçilik 20-30 arası fakat çok önemli bir sorun var kırılma ihtimali yüzde 50 şansın varsa kırılmaz onuda düşün işi bilen biyere git benim teki kırıldı sökerken 100 tl tornacıya söktürdüm kapak falan sökülmeye kadar gidiyor kırılırsa DİKKAT ETT..

blackbrook

Yeni Üye
Adı
Nadir Karadere
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Gıranit fume
Arkadaşlar ısıtma buji değişimi iki aşamada olur bilginize ilk önce ısıtma bujisinini dönebildiği kadar döndürüp zorlandığı yerde bırakıyorsunuz yarım şekilde sonra bi hafta aracı bu şekilde kullanıyorsunuzz bir hafta sonra tekrar kaldığınız yerden devam ederseniz sökmeye rahat rahat çıkıyor üst kapak döküm olduğu ve ısıtma bujisi çok uzun olduğundan kaynama yapıyor bu yüzden dediğim şekilde işlem yaparsanız hiç bir sorun yaşanmıyor. Aslında normalde 20 bin km de bir değiştirmek gerekiyormuş

doblod1izmit

Azimli Üye
Adı
bilal
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2002
Renk
Gece mavisi
teşekkür ederim .ilgi alakanız için

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@doblod1izmit
mazot dönüş hortumlarına dikkat ettirin tekrar takarlarken.benimkinde çatlamış ve tekrar uğraştırmıştı biraz.

Muhammet77

Yeni Üye
Doblo
Adı
Muhammet
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
En başta fiyat paylaşılmış, bu site bence 10 numara olur. Ben takımı 80 almıştım başka bi araçtı ama şu an doblo un buji fiyatıyla aynı 80 ₺ var 120 ₺ var bujiue ve model yüksekliğine bakmıyorlar Fiat ailesinde. Yani 80 ila 120 arası pek fazla degil bence. Allah'a emanet.