Kızdırma Bujileri hakkında soru-1

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
bu bujinin biri yada birkaçının arızalı olması yakıtı etkilermi ?

yok yakıtı etkilemez.

acg

Yeni Üye
bilgileriniz için teşekkürler benim için çok faydalı oldu.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ısıtma bujilerinin biri yada bir kaçı arızalı olursa bu ykıt tüketimini etkilermi ?
Bu ısıtma bujileri dedigimiz şey motorun üstünde olan , Hani tamirci diyor ya , abi bujileri degiştirelim. bu bujiler o bujilermi acaba. yoksa ısıtma bujisi farklı birşeymi ?

dizellerde ısıtma bujisi vardır değişmesi uzun sürmez eğer arızalı ise değiştirin tanesi 25 lira diye hatırlıyorum

ısıtma bujisi bozuk olduğunda geç marş alma gibi problem yaşarsınız buda marşa daha çok basma gibi sorunlar çıkarır bu yüzdende bence yakıtıtda etkiler çalıştırana kadar gıy gıy zorluyacaksınız marş içinde zararlı bence bir an önce değiştirin eğer araba da tam düzgün yanma olmaz ise performan düşüklüğüde olabilir

samet55

Azimli Üye
arabayı ilk calıştırınca (1.9jtd) kızdırma lambası yanıp snüyor ancak bi zamn sonra 2 daka gibi sönüyor. arbanın calışmasında herhangibir sorun yok neden olabilir acaba

hardcrss

Onursal Üye
arabayı ilk calıştırınca (1.9jtd) kızdırma lambası yanıp snüyor ancak bi zamn sonra 2 daka gibi sönüyor. arbanın calışmasında herhangibir sorun yok neden olabilir acaba

Kızdırma bujilerinde arıza var demektir.

fakat kızdırma bujileri sağlam olabilir. kızdırma bujileri sağlam fakat kızdırma rölesinde sorun varsa da arıza ışığını yakıyor.

açılıp bakılması gerekir.

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
en güzeli kızdırma bujilerini bir usta söküp tek tek kontrol edecek... aküden elektrik alıp denemesini yapıyorlor... bozuk olan varsa tespit edilip değiştiriyor..

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
bir an önce bir ustaya gösterilmesi lazım. malum önümüz kış. şimdilik bir sıkıntı çıkarmıyor olabilir. fakat koyu kışta, olmadık bir zamanda sorun yaratabilirler.

hardcrss

Onursal Üye
en güzeli kızdırma bujilerini bir usta söküp tek tek kontrol edecek... aküden elektrik alıp denemesini yapıyorlor... bozuk olan varsa tespit edilip değiştiriyor..

bizimkiler kontrol edildi ve hiçbir sorun görülmedi. fakat araç yinede ara sıra arıza ışığını yakıyor. kızdırma rölesinde sorun olabilir dediler. 200 lira olduğundan değiştirmedim öyle kullanıyorum. :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
1 tanesi patlamıştır.o yüzden çalışmada sıkıntı çıkmaz.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri

bizimkiler kontrol edildi ve hiçbir sorun görülmedi. fakat araç yinede ara sıra arıza ışığını yakıyor. kızdırma rölesinde sorun olabilir dediler. 200 lira olduğundan değiştirmedim öyle kullanıyorum. :)

Gittiği yere kadar diyorsun yani...

hardcrss

Onursal Üye

Gittiği yere kadar diyorsun yani...

şartlar elverdiğinde değiştiririm. yalnız araç sabah soğukta ilk defa çalışacakken marşa basar basmaz çalışıyor. o konuda hiç sıkıntısı yok. fakat, motor sıcakken geç marş alıyor. tam tersi bir durum söz konusu *muz**clap2*

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

gulay5796

Azimli Üye
sa arkaaşlar bende 2010 model yeni kasa doblo 1.3 90 hp premio var. araba şuan 49500 de . 47500 de ön ısıtma bujilerini konrtol ettirin diye bir uyarı verdi. bende 800 tl masrafla değiştirdim. Oldukça masraflı . silindir kapağına kaynamış çıkarırken kırıldı , kapak söküldü tornacıya gitti vs vs . neyse .ama 2000 km sonra dün yine aynı uyarıyı verdi .moralim çok bozuldu . bu arızayı neden yapar.acaba motorda mı bir sorun var.çekişi ve çalışmasında bir sorun yok. böyle olduğunu bilseydim almazdım daha da yeni aldım arabayı

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bujileri nerede değiştirdiniz.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ben 1 yıl diye biliyorum.o yüzden sormuştum nerede değiştirdiniz diye.

hardcrss

Onursal Üye
ben 1 yıl diye biliyorum.o yüzden sormuştum nerede değiştirdiniz diye.

''Fiat yetkili servislerinde yaptırdığınız ve bedelini ödediğiniz işçilikler, kilometre sınırlaması olmaksızın 24 ay boyunca onarımı yapan yetkili servisin garantisi altındadır. Aracınızın onarımında kullanılan Fiat yedek parçalar kilometre sınırı olmaksızın 24 ay boyunca garanti altındadır.''

gulay5796

Azimli Üye
teşekkürler arkadaşlar yetkili serviste garantiden değiştirdiler buji hatalıymış sanırım kaynama yapmamış çıktı hemen 1 i arızalıymış