Kavrama Problemi

amcamsin

Azimli Üye
Adı
Mehmet
Merhaba,
Bugünlerde başım debriyaj ile belada.

Öncelikle sorun kavrama mesafesinin düşmesi ile başladı. Örneğin pedal 10cm'de kavrıyorsa 2cm'de kavramaya başladı ve araç hemen öne atılıyordu. Dün hemen servise gittim ancak ustanın yanında yapmayacağı tuttu. Bugün ise pedal ara ara basılı kalmaya başladı. Hemen ayağımla pedalı geriye çektiğimde sanki hiçbir sorun yokmuş gibi normal çalışıyor. Ve bazen de debriyaj sonuna kadar basık olmasına rağmen kavramayı ayırmıyor ve ışıklarda araba stop ediyor. Vitesi boşa alıp arabayı çalıştırdığımda ise normal şekilde devam ediyor. Bugün servise gittim yine ama kapalıymış.

Yarın sabahtan yine gideceğim. Sorun ne olabilir ve ücret ne tutar yaklaşık olarak?

D2 2008 75ooo km

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Bu kilometreye kadar baskı balata degismediyseniz yuksek ihtimal budur.Baskı balata ise orjinal kullanın yan sanayi ucuz diye aldanmayin.. ben orjinal baskı balata ve işçilik için 700 civarı bir para ödedim. Parçayı kendim aldım. 350 TL baskı balata değişmesine rağmen halen ayırma sorunu varsa alt ve üst merkezleri aynı anda değiştirin. Niye aynı anda diyorum. Mesela üst merkez bozuktur. Siz üstü degistirirsiniz lakin basınç yükseleceği için alt merkezde bu basınca ilerki zamanda dayanamaz ve bozulur. Bu yüzden alt ve üst merkez aynı anda değiştirmek daha iyidir. Baskı balata değişirken volan kontrolü yaptırın. Baskı balata bilyasi ile takım satılır.. bazı uyanık parçacılar bilyayi ayrı satmaya çalışır inanmayın...birde şanzıman yağını da baskı balata değişirken değiştirin. 2 yıl yada 100 bin km ömrü varmış. Ben değiştirdim vites geçişleri yumuşadı. Şanzıman yağını da yetkili serviste 150 TL'ye değiştirdim. Sebebide uygun yağı piyasada bulamadım. Hep numara olarak büyük koyalım dediler.. uygun görmediğim için servise gittim.