Kapıdan gelen tıkırtı

Sergio Burak ÇALIŞIR

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sergio Burak ÇALIŞIR
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
2021 fiat doblo premio plus 1 ay olmadı aldığım sıfır arabanın sağ arka sürgülü kapı tıkırdıyor giderken kronik bi durum mu ne yapmak lazım çözüm öneri olanları dinlemek isterim

FurkanRizaAytac

Azimli Üye
Doblo
Adı
Furkan Rıza Aytaç
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektronik Mühendisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Beyaz
Servise göstermek en temizi olacaktr, garantisi devam ettiği için, montaj hatası olablr belki. Bende benzeri bir durm olmadı

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Garantiden ayar yaparlar.

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Kesinlikle garantiye verin sanayide kolay kolay halledebilecek uğraşacak usta bulunmaz büyük ihtimalle sürgülü rulmanlaru vs. Değişir
Yağlamakla bitmiyor geçmiyor bilginize

Krmn

Yeni Üye
Doblo
Adı
Krm
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Merhaba aynı durum bendede var. Arka sürgü kapılarda çukur veya ufak bir şeyin üstünden geçerken kapılardan tık tık diye ses geliyor. Servise gösterdim bazı yerleri yağlamış geri verdi ama durım hala devam ediyor. Tektar gittiğimde kapı fitillerine yapışkan sürmüşler bir müddet ses gitti ama fitildeki madde çıkınca tekrar ses yapmaya başladı. Sonuç olarak bir çözüm alamadım sorun halen devam ediyor. Bu ses ise her kasiste veya çukurda değil sadece küçükde olsa tekerin ani çarptıpı kasis veya çukurlarda oluyor. Varmı başka bu sorunla karşılaşan?

Salacık taksi

TRABZON YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Eyüp Malkoç
Kan Grubu
0 +
Meslek
Taksi
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Araç Yılı
2016
Renk
Sarı
arkadaşlar kapı içindeki kapı kolu telleri ses yapıyor birde arka minder yaslanma kısmı bağlantı olan kilit den yapıyor sesi dinleyince kapıdan mış gibi geliyor. arka koltuk yaslanma bölümünün kilit takılan yere bez bant sarılması lazım minderin yaslanma kısmını öne yatırın bakın ses devam ediyor mu

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
arkadaşlar aynı sıkıntı benim 2018 doblo araçta vardı kendim hallettim serviste bir çözüm yok zaten özellikle doblo 4 te kronik hastalık. araçtaki bütün kilit karşılıklarına yani direklerde olan karşılık arka koltuk kilitleri dahil ayrıca arka pandizot bacakları dahil ve özellikle sürgülü kapıyı açınca yuvaya oturan siyah bacak gıcırtıyı yapan kısım hepsine bez bant ile uygulama yaptım fazla kalın sarmamak şartıyla uygulayın ve çakmak ile ısıtın iyice yalıtım olsun ondan sonra bakın tıkırtı gıcırtı kalıyormu kapıların kapanmasında bile fark ediyor.ben ortalama olarak sadece dört kapının bantlarını 2 ayda bir degiştiriyorum bant aşındıkca zamanınız varsa yapın pişman olmazsınız dua bile edersiniz

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
arkadaşlar kapı içindeki kapı kolu telleri ses yapıyor birde arka minder yaslanma kısmı bağlantı olan kilit den yapıyor sesi dinleyince kapıdan mış gibi geliyor. arka koltuk yaslanma bölümünün kilit takılan yere bez bant sarılması lazım minderin yaslanma kısmını öne yatırın bakın ses devam ediyor mu
Bende de oluyordu arka tekli koltuğun oturduğu demir aksam gıcırdıyordu yağlıyorum sıkıntı kalmıyor birde koltukların direklerde oturduğu tırnaklardaki lastikler açınıyor onları da gözden geçirmek gerek.

GÖKHANÇOBAN10.5

Yeni Üye
Fiorino
Adı
GÖKHAN ÇOBAN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ELEKTRİK
Aracınız
Fiorino
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Renk
beyaz
arkadaşlar aynı sıkıntı benim 2018 doblo araçta vardı kendim hallettim serviste bir çözüm yok zaten özellikle doblo 4 te kronik hastalık. araçtaki bütün kilit karşılıklarına yani direklerde olan karşılık arka koltuk kilitleri dahil ayrıca arka pandizot bacakları dahil ve özellikle sürgülü kapıyı açınca yuvaya oturan siyah bacak gıcırtıyı yapan kısım hepsine bez bant ile uygulama yaptım fazla kalın sarmamak şartıyla uygulayın ve çakmak ile ısıtın iyice yalıtım olsun ondan sonra bakın tıkırtı gıcırtı kalıyormu kapıların kapanmasında bile fark ediyor.ben ortalama olarak sadece dört kapının bantlarını 2 ayda bir degiştiriyorum bant aşındıkca zamanınız varsa yapın pişman olmazsınız dua bile edersiniz
ustam doğru diyor bende de aynı sorun var dı servise gidiyorum yağlıyorlar iki gğn sonra aynı bende kapılara bant yaptım koy yolunda bile ses yok

mertsoy

Azimli Üye
Doblo
Adı
mert
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
beyaz
2016 Doblo bende de aynı tıkırtı geliyor sağ arka kapıda şuan çözüm için birşey yapmadım ama sorun sürgü kapının kızak üstünde kayan rulmanları yağsız kalıyor ve buraya kalın gres yağı uygulamak lazım kapı kapanınca boşta kalıyor bozuk yolda sıkıştı yapiyor

Krmn

Yeni Üye
Doblo
Adı
Krm
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Cevaplar için teşekkürler. Arka iki koltuğuda öne yatırdım. Arkadaki pandizotuda çıkarttım. Deneme yaptım ama malesef ses devam ediyor. Birde öyle birşeyki tekerin her sert darbesinde çıkmıyor bu ses bazen düz yolda bile giderken hiçbişey yokken çukur vs tık diye ses geliyor. Sesi biraz izah etmem gerekirse emniyet kemerinin tokasını asılı olduğu plastik kısma kener tokasını elinizle hafifçe vurun çıkan sese benzer bir tık sesi geliyor kapıdan. Gıcırtı şeklinde değilde sadece bir tane tık diye bir ses. Sürgüdeki rulmanlar kilit karşılıkları vs serviste gres ile yağlanmış. Biraz araçı başkasına verdim arka tarafa oturup dinlemeye çalıştım ses beni yanıltmış olabilir ama sanki kapının ön üst tarafından geliyor gibi duydum. Kilit karşılıklarını bez bantla izole edenler nasıl yapıldığını biraz daha detay verebilirmi acaba? Bez bant çakmakla ısıtınca yanmıyormu? Mesala gibi. Diğer konularda da bazı arkadaşlar serviste ayar yapıldığını ve sesin kesildiğini yazmışlar ama bende kesilmedi malesef. Sadece fitillere sürdükleri yapışkan malzeme varken kapıyı kapatınca fitile yapıyışıyor ses kesiliyordu ama zamanla temizleyince arabayı fitildeki yapışkanda zamanla gitti ve kapıdan yine aynı ses gelmeye başladı. Cevaplar için teşekkürler.

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
youtube araçlarda trim sesi diye arattır başka bir arkadaşın videosu var

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
yarın çekebilirsem benim araçta yaptıgım yerlerin fotolarını atarım

Krmn

Yeni Üye
Doblo
Adı
Krm
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
youtube araçlarda trim sesi diye arattır başka bir arkadaşın videosu var
Aslında trim sesi değilde bu biraz farklı zira çoğu yerdeki terim seslerini kesdim. Ama bu seferki ses beni aşıyor. Youtubede birçok içerik var link koyabilirseniz bizim işimize yarayacak olanı daha makbule geçer. Yada kendi uygulamanızı.