Kapı Gıcırtıları.

Tahirbaba42

Yeni Üye
Adı
Tahir öztaşkın
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
S.aleyküm 2011 model 1.3 multijet combi dinamik versiyonu araç aldım kapı gıcırtı seslerinden duramıyorum ne yapmak gerekli..?

Gökhan Sancak

Yeni Üye
Adı
Gökhan Sancak
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2012
O sıkıntı benim arka kapılarda var hocam kapı ayarları iyi fitillerde sıkıntı var diye düşünüyorum değiştircem bakalım

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
En kesin çözüm fiat ve özellikle doblodan uzak durmak.Doblolar montaj ve malzeme(iç mekan plastik malzemeler vs.) yönünden çok kötü.

Gökhan Sancak

Yeni Üye
Adı
Gökhan Sancak
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2012
Valla hocam burası team doblo grubu yani doblo kullanıcıları ve doblo severler grubu diyelim. Her markanın her arafın ufak tefek kronik sıkıntıları oluyo. Uzak durcaksak arabaya binmeyelim o sorununda üstesinden gelinir elbet

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
Kullanmaya bagli degisiyor bu seslerin ortaya cikması.2011 model aracim insaat isinde kullaniyorum suan trim sesi yok. Doblo olsun mercedes olsun bmw olsun hepsinde zamanlada ortaya cikar. Kronik diye bise yok yani ustalara sorsan hepsi kronik. Çözüm ise ses gelen yerleri bulup aralarina bez bant yerlestirmek.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Gökhan Sancak
Yetkili servise giderseniz kapı ayarı için kaç tane doblo geldiğini sorarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@duhan13
250 binde kaçıncı sahibi olduğu belli olmayan 2008 model mercedes C serisi(mercedes E serisinden başlar diye kabul edilir genellikle) kapısı o kadar dolu ve kaliteli ki açıp itince kapanmıyor sert itmek gerekiyor kapanınca da tok bir ses geliyor benim sıfır doblonun kapıyı hafif bırakıyorum tan diye ses geliyor mercedes ile fiat karşılaştırılmaz fakat ''Doblo olsun mercedes olsun bmw olsun hepsinde zamanlada...'' yazınıza istinden yazdım.İyi mal ucuz aslında sağlam ve sorunsuzluk anlamında görevini tam olarak yerine getirir.

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
@Dobloo46
Tabiki kiyaslanamaz abi ama ben bu trim sesi cozumunu bi auidi sahibi yaparken gordum :) adam heryerinden ses geliyo diyodu. Dedigim gibi kullanimlada alakali ama her aracta cikabilecek sesler. Misal ford courier da kronik trim sesleri sifir aldiginda basliyor o sesler

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Açıp kapayınca gacırtı varsa kapı gergisindden yapar ama iç Aksam sesini diyorsan onu kesmek biraz zor

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Kapı triminden rahatsız olanlar için söylüyorum ilk önce döşemeleri sökün btm bitüself diye bi yapışkanlı bant var kapı içindeki beyaz yeri sökün kapı dış sacına içten yapıştırın kaplayabildiğiniz kadar kapı döşemesinede oturma sıkıntısı yaratmayacak şekilde parça parça yapıştırın döşeme tırnaklarını yenileyin kapı içine bulabilirseniz piramit ses süngeri atabilirsiniz. Her kapıya ve bagaj kapağına bunu uygulayın. Bagajı komple sacın üstünü bununla kaplayabilirsiniz. Trim sesini komple keser ve yalıtım artar tok ses ortaya çıkar.

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Az evvel mercedes A serisinin forumyna baktım, bu trim sesinden şikayetler vardı. Dobloya binmiycen diyen arkadaş 6 yaşındaki aracın sıkıntısından bahsetmiş :) Günümüz şartlarında (yol çukurları, kasisler, yamalar, mecburen kaldırıma parketmeler hatta arnavut kaldırımı taşları hala mevcut iken) 150 binlik araçlarda bile 2_3 sene sonra bazı sesler olacaktır. Ama az ama çok, kullanıma bağlı olarak. Bu konuda şikayet etme hakkı her sene veya 2 yılda bir aracını yenileyebilen kişilerindir diye düşünüyorum şahsen. Bu yıllardan sonra yapılması gereken yukarıda Sezgin kardeşimizin tavsiyesine uymaktır. Vesselam...

ErhanÇelik

İSTANBUL YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Erhan ÇELİK
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Cam ve ayna dekorasyon
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Bnde yeni kasa jetta vardı onunda kapılarında ses oluyorduve özellikle surucu koltugunda kronık gıcırtı sesı vardı dogus bıle ona yapıcak bısey yoq dedı ufak tefek aksaklıklar ıcın arac alınmıycak demek haksızlık olur

Tahirbaba42

Yeni Üye
Adı
Tahir öztaşkın
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Bence bu kasalarda şase biraz zayıf sanırım araba esneme yapıncada ses geliyor sade çukurla alakalı değil bu sıkıntı daha önce 2006 eski kasa premiom vardı tık ses duymadım 2 sene bindim sattım ayrıca benimki 1.3 combi dinamik model 2011 ortada set ve ESC tuşu var bu arabada ESC varmı acaba bilgisi olan...?

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@ErhanÇelik
Meksika montaj olduğu için Jettalarda ses bir miktar oluyor ama Fiat gurubunda bu ses haddinden fazladır.Aracını kullanırken eleştirmek her kişinin yapacağı bir şey değildir.Bizim insanımız aracını satınca şurası böyle burası böyle vs.diye söyler.98 polo clasicc 102 HP aldım 138 bin km de araçta doblodan daha az ses vardı.Motor ömrü expertizde %86 çıktı 2012 model clio 60 binde benzinli bir yakınımıza aldık orjinal bakımlı aracın motor ömrü%85 çıktı.Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı.Uzun lafın kısası dobloda montaj kalitesi rezalet.Ayrıca ön konsolu kapısı vs.sökülmüş işlem görmüş araçlarda üst kalitede bile ses olması normaldir ülkemizde işin ehli usta yok denecek kadar azdır.Söktüklerini takarken civata artıran hatta fabrika bunu gereksiz koymuş vs.muhabbeti yapan ustalarımızda yok değil.Yetkili servislerde bile ön konsolu sökünce tekrar taktıklarında seslerin gelmesinden şikayetci olanlar çoktur.Burada amacımız aracımızı kötülemek asla değil.Daha iyiye ulaşmak için eleştirmeliyiz hatta Fiat'ın satışlarının düşmesi gerekiyor ki kendine çeki düzen versin.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Benim aracım 2014 eylül çıkışlı İstanbulun en kötü yolları olan semtinde oturuyorum orijinal yüksekliğinde dahi yan basamak altlarının sürttüğüne yumuşak lip koparttığımı sert lip kırdığımı bilirim ama trim sesi yok benim aracımda inşallah da olmaz kapılarını 2 şer defada söktüğüm halde

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Benim aracında sürgülü kapıların iç kolları çıtırtı yapıyor kötü yolda

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Sezgin Tok
Kilit taşlı ve bozuk stabze yollarda bir kullanın bakalım var mı yok mu görürsünüz.Kapı yüzlerinin kapıyla birleşiminde klipslerin arasında ses yapmayı önleyici klips olması gerektiğini ve olmadığından dolayı ses yaptığını servis çalışanı söyledi bunun için 400 TL gibi bir işlem ücretine mukabil yapacaklarını söyledi.Sürgü kapılar ayar tutmuyor yaptırıyorsunuz 1-2 ay sürmüyor.Araç eğimli yerlerden yan geçerken aracınızın ön ve arka tekerlerinde yükselti farkı olan yerlerde arka sürgü kapıyı açıp kapayın bakalım fark var mı?Uzun lafın kısası fiat dobloyu her türlü sattığı için önemsemiyor.Fabrikadaki kalite kontrolünü bile kaldırdıklarını duydum ne kadar doğrudur bilemiyorum.Daha kısa sürede daha çok araç üretmeyi planlıyorlar.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@doblo3535
Ben de iç kapı kolları sanıyordum kapılar ayar tutmuyor arka kapıları ayarlatırsanız bir müddet ses kesiliyor daha sonra tekrar başlıyor.