Kapı açık uyarı yazısı

halis

Aktif Üye
Tepki
14
s. a. Arkadaşlar benim 2010 d2 premium doblo bazen arka tavan lambası sürekli yanık konuma getirilince yol bilgisayarında sağ sol arka kapılar açık uyarısı veriyor ama kapılar kapalı ve hareket halindeyiz bunu neden yapar böyle bir sorunla karşılaşan varmı bu sorunu nasıl çözebilirim şimdiden tşk.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Arka tavan lambasında kısa devre vardır Hanefi gelince bilgi ver
ri onunda başına gelmişti

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Tavan lambanızda kısa devre var. Benimde başıma 1 ay kadar önce geldi seyir halinde arkadakiler tavan lambasını açınca yol bilgisayarı arka sağ-sol kapılar açık uyarısı verdi ve ötmeye başladı. İçinde bakır bir çubuk var yay gibi, o kısa devre yapıyordu düzelttim sorun çözüldü.

halis

Aktif Üye
Tepki
14
Orası nasıl sökülüyor detaylı bilgi alabilirmiyim

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Komple tavan lambasını sökmek lazım çerçeveyle beraber. Sadece camı çıkmıyor. 2 tane çerçeve görünüyor biri döşemeye sabittir digeri cama. yani 2 çerçevenin arasına sağ yada soldan ince bir tornavida sukup çıkarabilirsiniz, sonra elektrik soketini çıkarıp gerekli işlem yapılabilir.

halis

Aktif Üye
Tepki
14
Hanefi kardeş doğru anladıysam sen iç deki camlı çerçeve tornavida ile zorlayınca çıkıyor diyorsun diğer dış çerçeve tavanda kalıyor doğru anlamış miyim tşk

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
aynen abi doğru. Cam tek başına çıkmıyor çerçeve ile beraber geliyor.
dış çerçeve tavanda kalıyor, sen 2 çerçeve arasına tornavidayı sokup camı küçük çerçeveyle alıyorsun.
FO,31973,12,doblo-tavan-lambasi-on-tekli-2001-2005.jpg

halis

Aktif Üye
Tepki
14
Çok tşk herkese kazasız belasız ve sorunsuz kullanmayı nasip etsin

halis

Aktif Üye
Tepki
14
İçinde bakır bir çubuk var yay gibi, o kısa devre yapıyor demişsin lambayı söktüm fakat yay gibi olan çubuk göremedim daha açık bir anlatım yapabilirseniz sevinirim şimdiden tşk