kalorifer ve fan gürültüsü

hardcrss

Onursal Üye
merhaba arkadaşlar. d1 2004 aracım var. bugünlerde kalorifer ve havalandırma konusunda sıkıntı çekiyorum.

fan 1. ve 2. kademe de ses yapmazken 3. kademe de sağ taraftan gürültü yapıyor. 4. kademede ise araç içinde durulmuyor neredeyse. aracı çok titretiyor. özellikle fren pedalı yerinden çıkacak neredeyse.

havalandırma yönlerini ayarlarlayan en sağdaki butonda çok zor dönüyor. sanki biryerlere takılıyor gibi. sadece cam havalandırmasına getirdiğimde hem cama hemde ayaklara üflüyor. sanırım kanatçıklar da problem oldu.

bunun tamiri kolay mıdır? ne kadar masraf çıkarabilir?:(

resme göre en soldaki fan kolunu 3 ve 4 e getirdiğimde çok gürültü ve tireşim yapıyor.

en sağdaki kolu düzgün çeviremiyorum.

i3010010s.jpg

schell5

Aktif Üye
Göbek Sökülecek bakılacak . Hem cama hemde ayaklara üfleme seçeneği ayrı bir seçenek haricen sadece cama üfleme seçeneği de var. Yinede bir baktır derim ben sonra motor aksamıına sıkıntı olmasın

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
geçmiş olsun. komple göğsü dağıtıp bakılması lazım.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
geçmiş olsun

doblodoblo

Azimli Üye
Muhtemelen fan pervanesinde balans var yani kanatcıkların agırlık dengesi bozulmuş pervaneye balans ayarı yapılması lazım kii onuda nerde bulacaksın balans makinesinide nerde yaptıracaksın semeriyle seksene gelir. ben daha duymadım.
mesela, tornacılarda araba şaftlarını balans yapan torna benzeri makineler var .
bence çözüm yeni bir fan motoru
kolay gelsin geçmiş olsun

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Muhtemelen fan pervanesinde balans var yani kanatcıkların agırlık dengesi bozulmuş pervaneye balans ayarı yapılması lazım kii onuda nerde bulacaksın balans makinesinide nerde yaptıracaksın semeriyle seksene gelir. ben daha duymadım.
mesela, tornacılarda araba şaftlarını balans yapan torna benzeri makineler var .
bence çözüm yeni bir fan motoru
kolay gelsin geçmiş olsun

Sevgili İsmail kardeşim Alper kardeşimin tespiti doğru tespittir...+ olarak fan kanatlarında kırıklar olabilir bu da fan motorunun balansını bozar birde zayıf bir ihtimalde olsa fan pervanesinin bilkyası dağılmış olabilir sarsıntı ve gürültüyü bu da yapar....

doblodoblo2

Yeni Üye
Adı
Alp
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
D2 doblo premio aynı şikayet bende de var fan çalışırken titreşim kaynaklı ses oda balanstan yapar tamir ve balans ayarındansa .yenisini al daha iyi