kalkışda titreme

ank_erdogan

Aktif Üye
arakdaşlar öncelikle s.a aracım 2006 Doblo Combi 1.9 Multijet Dynamic Lux yeni kasa aracım 8500 km de baskı balata yedi ama efora zarar vermemiş aracım titriyodu yaptırdım daha sonra suan 39 bin km de 40 bin bakımına daha gitmedi aracım 1. viteste kalkarken titrio ve bana süphe uyandırıo acaba baskı balatamı yedi o baskı balata yediğinde dik rampada yol trafik yogun sıkışık bayram günü dur kalk dur kalk yarım depriyajla kalktıgım için yedi ama bunda hiç bişi olmadı bide anlamış deelimki 3 gün olmuo 1 gün kullanırken oluo acaba sorunu ne anlayan varmı vaktimde yok ustaya götüremiorum anlayan varsa sevinirim

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ank_erdogan tarafından yazılan metin:
arakdaşlar öncelikle s.a aracım 2006 Doblo Combi 1.9 Multijet Dynamic Lux yeni kasa aracım 8500 km de baskı balata yedi ama efora zarar vermemiş aracım titriyodu yaptırdım daha sonra suan 39 bin km de 40 bin bakımına daha gitmedi aracım 1. viteste kalkarken titrio ve bana süphe uyandırıo acaba baskı balatamı yedi o baskı balata yediğinde dik rampada yol trafik yogun sıkışık bayram günü dur kalk dur kalk yarım depriyajla kalktıgım için yedi ama bunda hiç bişi olmadı bide anlamış deelimki 3 gün olmuo 1 gün kullanırken oluo acaba sorunu ne anlayan varmı vaktimde yok ustaya götüremiorum anlayan varsa sevinirim

motor kulaklarını baktır biri kesmiş olabilir!

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Eskisi gibi bir titreme ise yine debriyaj kaynaklıdır. Kulakta ise sıkıntı daha sert bi ses duyarsınız.
Bu sarsıntıdaki teklemeler ayağınızı debriyajdan çekerken düzenli aralıklı, tatlı tatlı vutuyorsa baskının şiemsiyelerinde sorun var birileri yerine basmıyor dolayısıyla titriyor araç

geremy

Onursal Kurucu
daha hızlı cevap alma açısından başlık değiştirildi.