kafam karıstı

SuSKuN_78

Aktif Üye
Adı
erkan
Modeli
Renk
metalik sıyah
selamun aleykum cumleten hayırlı kandıller oncelıkle, arkadaslar sagda solda veya forumlarda goruyorum yok doblom gıtmıyo hız yapmıyo falan fılan dıye hatta 170 veya 180 yapınca cok onemlı bırseymıs gıbı vıdeo falan yapıyolar anlamadım ben bu ısı.aslında hız yapmayı hıc sevmem en ıyı halım 100km/s fakat bazen aklıma oyle esıyo gaza basıyorum arac okadar kısa bır sure ıcınde 200 u cok rahat buluyo hıc sıkıntı olmadan rampada bıle gaza bassam cok rahat 160 170 cıkabılıyorum sızın araclardada bu boyle degılmı hıc farklı doblo kullanmak nasıp olmadı bıraz tauhaf gelıyor sız ne dıyorsunuz sevgıler saygılar *clap*

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
1.9 multijette sıkıntı olmaz.gitmezse zaten başka sıkıntı vardır.

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
gitmezse sıkıntı vardır sizin ki maşşallah roket roket :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
onlar araba kullanmayı bilmiyor

1.9 cok güçlü ve çok güzel gidiyor

ben 1.3 d1 ile 170 1.3 d3 ilede 180km gordum zaten 1.9 gerçekten ucuyor

Samed38

Saygın Üye
Bende 1.9 Mjet kullanıcısıyım düz yol, yokuş fark etmiyo gaza basınca kendini belli ediyor :) Sellektör yapan pişman oluyor :)

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
selam bende 1.9 jtd kullanıyorum ustelık d-1 ayrıca 205000 oldu aynen dedıgın gıbı 1.9 da d-1,2,3 fark etmıyor dokunman yetıyor.. hemenhemen herturlu aracla rahat rahat oynuyorum doblo gorduklerı ıcın kucumsuyorlar ama kaputun altında 110 tane beygır ve 1.9 lt motor var kullanan ıyı kullanırsa arac resmen cosuyor :)

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
ozaman ben sorayım size benim d3 1.3 mjet. gidişinden memnun değilim doblodur gideri budur diyorum arabayı böyle kabullenecem ama burdaki yorumları okuyunca acaba benim arabada problemmi var diyorum.
birde ortalama tüketim 9.0 lt. altına düşmüyor. bassamda aynı kassamda aynı.en az 9.0 en fazla 11 lerde dolanıyor. bakımlarını yeni yaptırdım 200 km olmadı arabam 80binde.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
ozaman ben sorayım size benim d3 1.3 mjet. gidişinden memnun değilim doblodur gideri budur diyorum arabayı böyle kabullenecem ama burdaki yorumları okuyunca acaba benim arabada problemmi var diyorum.
birde ortalama tüketim 9.0 lt. altına düşmüyor. bassamda aynı kassamda aynı.en az 9.0 en fazla 11 lerde dolanıyor. bakımlarını yeni yaptırdım 200 km olmadı arabam 80binde.
benim aracım şehir içinde 5.7-5.8 fazla devirli kullanmayın düz yollarda vitesi 2000-2100 devirde değiştirmeye gayret edin bide böyle deneyin değişiklik olucakmı?

SuSKuN_78

Aktif Üye
Adı
erkan
Modeli
Renk
metalik sıyah
Oncelikle Selamlar suleyman abi bak aylardir takip ediyorum benim aracim 1,9 mjet eğer 80 hizla gidersem 18 kuruş 90 hizla gidersen 20 kuruş 100 hizla gidersen 22 kuruş yakiyor arabanin değil toplam deponun hesabi araçta gösterge ortalama 4,8 duruma gore değişiyor 3 assagi 5 yukari ama senin dediğin gibi bir rakam hic görmedim sadece anlik tüketimi acip rampa cikarken gösterebilir var gerisini sen hesapla *clap2*

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
yeni kasalar daha ağır.d1 ve d2 den fazla yakıyor.özellikle şehir içinde.şehir dışında normal.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ya kullanımda sorun vardır yada arabada ben gıdısınden memnunm 1.3 olmasına rahmen hacmıne gore yeterlı performansı var yakıt kullanım kosulları ıle alakalı

Istanbul trafıgınde 4 5 saat dur kalk yapan arabadan az yakmasını beklemeyın normalde 6.5 7 lıtreyı gecmez

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
bizimki gıcını yırtsa 18 kuruş yakamaz 8lt aşagı yaktıgını görmedim 1 ci viteste kalkarken ztn 25 lt gözüküyor yavaş sakin kullansam aynı agrasif kullansamda aynıı

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ismaıl suan hıcbır araba 18 kurus yakmaz mazot 4.50 ye yakın 35 kurus cıvarı normal palıo bıle 20 kr kusur yakıyor

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
benim aracım şehir içinde 5.7-5.8 fazla devirli kullanmayın düz yollarda vitesi 2000-2100 devirde değiştirmeye gayret edin bide böyle deneyin değişiklik olucakmı?

farketmiyor özellikle bakıyorum 2200-2500 devirde vites değiştiriyorum. bazende umursamıyorum 4000-4500lerde değişiyorum ama sonuç aynı :D
anlamadım gitti.
bugün mazot aldım değerleri sıfırladım şehir içi normal kullanımda 3.5 km yol yaptım ortalama tüketim 12.8 diyo şuan deli olacam :D
ben transporteri boşunamı sattım diye düşünmüyor değilim :(

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
bizim araç 29 kuruş yakıyomuş o zaman normal diyebiliriz ztn hep full şehir işi motor bile ısınmıyor gidilen yere 2 dk lık yol yani

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

farketmiyor özellikle bakıyorum 2200-2500 devirde vites değiştiriyorum. bazende umursamıyorum 4000-4500lerde değişiyorum ama sonuç aynı :D
anlamadım gitti.
bugün mazot aldım değerleri sıfırladım şehir içi normal kullanımda 3.5 km yol yaptım ortalama tüketim 12.8 diyo şuan deli olacam :D

ama o 3 kmdekı ortalamaya bakarak yorum yapmak yanlıs olu 100 km sonunda hergun 3 km kullanıp ve sureklı sokak arası 1 ve 2. Vıteste gıdersenız 12 lıtre yakması cok dogal aynı kullanımda transportet 16 17 lıtre yakabılır zaten bu tıp kullanımda yakıt hesabı yapmak yanlıs olur 1.3 un sehır ıcı fab verısı 6.6 bence ıstanbulda hıc bır kmse 6.6 lıtrenın asagısına dusmeez ancak uzun mesafede duser trafıkte sureklı dur kalk yapan bı araba hemde 4 5 saat asla az yakmasını beklemeyın fabrıkaların sehır ıcı dedıklerı olay ıstanbul trafıgı degıl

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz

anlamadım gitti.

ama o 3 kmdekı ortalamaya bakarak yorum yapmak yanlıs olu 100 km sonunda hergun 3 km kullanıp ve sureklı sokak arası 1 ve 2. Vıteste gıdersenız 12 lıtre yakması cok dogal aynı kullanımda transportet 16 17 lıtre yakabılır zaten bu tıp kullanımda yakıt hesabı yapmak yanlıs olur 1.3 un sehır ıcı fab verısı 6.6 bence ıstanbulda hıc bır kmse 6.6 lıtrenın asagısına dusmeez ancak uzun mesafede duser trafıkte sureklı dur kalk yapan bı araba hemde 4 5 saat asla az yakmasını beklemeyın fabrıkaların sehır ıcı dedıklerı olay ıstanbul trafıgı degıl
tamam o kısa vadeli veri emsal teşkil etmez ama 200-300 km dede bunun çok altında olmuyor bu değer benim merak ettiğim şehir içi (istanbul trafiğinde ) ortalama günde 20-30 km yol yapan varsa ortalama yakıtları nedir ben 9 un altına düşmedim şimdiye kadar.
bu arada aynı kullanımda transporter 9-9.5 lt yakıyordu
şimdi aynı güzergah aynı şoför biri 2.0 ortalama 9lt diğeri 1.3 ortalama yine 9 lt.
ben bunu çözemedim :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ben ortalama 2500 bazı durumlarda 3500 devır bandında vıtes degıstırıyorum tabı duruma gore degısıyor trafık ısıkları trafık dur kalk 15dk kadar ve sokak araları 2. Vıtes ve dıger yuzde 70 lıkte hızımız 80 km ortalama ıle godılebılıyor koy yollarında ortalama 6.5 lıtre 23 lıtre ıle 350 km yol gıdıyor herseferınde denendı aslında sehır ıcı kullanım normalde bu sekılde olur

aynı kullanımda palıo 100 kmde 4.5 lıtre yakıyor bedava gezıyoruz gercekten cok ekonomık araba palıo

eger ıstanbul trafıgının tam ıcınde dur kalk ısıklar yokuslar sokak araları nda 7 ıile 7.5 arası yakıyor tabı trafıgın durumu en onemlı faktor

bı komsuda 1.3 d3 var sureklı 500 600 kg yuk ile sokaklarda bakkallları dolasıyor yokuslar ve sureklı 2. Vıteste ortalama 9 ıile 10 lıtre yakıyor kı bence o kullanıma gore super

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
benimki 7,8 gösteriyor komple şehir içi ve kısa mesafe.1,6 olmasına rağmen kışlık lastiklerde bile 8,0 i geçmedi şehir içi.aracınızı hangi devir aralığında kullanıyorsunuz.