Doblo jtd cekiş problemi

Janberk40

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ceyhun
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Bunu yalnız motor sıcakken yapıyor

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Sizdeki sıkıntı debriyaj balatası bence. Ben balatayı hiç değiştirmemiştim söylediğiniz durumu ara ara yaşadım, aşırı yüklenme anında bile kendine kıymıyordu. Tekerlere motor gücü aktarılmıyordu. Şimdi değiştikten sonra 1 ve 2 de patiye hazır halde bekliyor .

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sente de sorun olduğu zaman araç gürültülü çalışır rolanti de düzensilik yaşanır zamanlama da sorun olacağı için.Özellikle dizel araç kullanıcılarına tavsiyem mazot,yağ ve hava filitresini muhakkak servisten alın dışarıda bakım yaptırıyorsanız.Motor yağını sanayide parça satan dükkanlardan değil yetkili distribütörlerden almanızı tavsiye ederim.Aracınızdaa bu tip sorunlar olduğunda yıllarca yetkili serviste çalışıp sonra yer açan fiat ustalarından yardım isteyin.Her araca bakan usta birşey anlamaz.Her aracın kronik sorunu farklı olabiliyor bunu da ancak sürekli o araçlarla ilgilenen usta bulur ve ucuz maliyetle çözebilir.Diğerleri sanayide yedek parça dükkanlarını zengin sizi de fakirleştirir.

Janberk40

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ceyhun
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Sizdeki sıkıntı debriyaj balatası bence. Ben balatayı hiç değiştirmemiştim söylediğiniz durumu ara ara yaşadım, aşırı yüklenme anında bile kendine kıymıyordu. Tekerlere motor gücü aktarılmıyordu. Şimdi değiştikten sonra 1 ve 2 de patiye hazır halde bekliyor .
Ben bunuda yaptım ama yine aynı