immobilizer iptali

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Değerli arkadaşlar immobilizer iptali mümkün mü ? Geçen bir defa anahtar mı tozlandı yoksa immobilizer mi okumadı bilmiyorum anahtar işareti kaybolmadı. Kontak anahtarını silip denedim düzeldi. mümkünse iptal ettireceğim.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Pek olacağını sanmıyorum ama bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Değerli arkadaşlar immobilizer iptali mümkün mü ? Geçen bir defa anahtar mı tozlandı yoksa immobilizer mi okumadı bilmiyorum anahtar işareti kaybolmadı. Kontak anahtarını silip denedim düzeldi. mümkünse iptal ettireceğim.

Topragime 3 senedir biniyorum bende de 3 defa bu ışık yandı. Kontak anahtarı cikar tak baş marsa olarak çözdüm. Söyle ki bende genelde hızlı cevirdigimde beyin algilayamadigindan yakmisti. Daha sonra düzgün takip bekleyip bastığımda hiç yakmadı.

Çok sikıntı olacak bisey degil
Takma
Anahtar pislenmiş veya kontak girişi pislenmıştır
Sonuncta kaç senelik araclar

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Benim Araç akü bitmesi ve marş motoru kömürü bitmesi haricinde hiç çalışmamazlık yapmadı. Bu immobilizer sıkıntı yaratabilir. Çünkü kontağı düşürebiliyorum yada araç çok tozlu ortamda kullanıyorum. Gece gündüz acil bir işte kıllık yaparsa yakarım çırasını 😊 yapabilen olursa iptal ettireceğim toprağım .

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Bende dediğim gibi bir defa düğüne gittim vale aldı bas allah başbas çalışmiyor.. gittim yanına az bekle dedim. Bastırdım sorunsuz çalıştı. Bende de 1 defa ya hizli bastim aciliyetten yada trafikten o ışık yandı ve calismamazlik yaptı. Bir defa da amcama verdim marsa bastı yanında oturuyom eski tip araba gibi gaz filan verdi çalıştırırken o ara kontağa garip bastı. Yine ışık yandı.

Hatırladığım bu 3 durum. Ama sonrası kontağı çıkar tak bas bidaha. Sorun yok.

Sen bilirsin topragim kolay gelsin

zekizz36

Azimli Üye
Doblo
Adı
Zeki çağlayan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Eski Doblo 1 aracımın direksiyon altındaki plastiği söktükten sonra kontağın etrafında bulunan yuvarlak plastiği çıkartıp (bunun içinde bakır sargı ve bu bakır sargının her iki ucuna bağlı olan bir kablo var, gizli kontak da bu kablodan yapılıyor), anahtarın içindeki çipi çıkartarak, bu yuvarlak plastiğin ortasına bantlayarak, yaptırdığım çipsiz yedek anahtarı da kullanma fırsatım olmuştu. Bunun için aracın beynini söktürüp, yada farklı metodlara bir sürü para vermeye gerek yok. Az biraz becerisi olan herkes bunu 10-15 dakika da yapabilir. Hepsinde mantık aynı.