İlk kez doblo alacak birine tavsiye

utkuyldrm82

Yeni Üye
Aracım Yok
Tepki
2
Adı
utku
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Aracım Yok
Arkadaşlar merhaba ben ilk kez doblo almayı planlıyorum sahibinden baktığımda aklımı kurcalayan bir çok soru var bunları sizlere sormak istiyorum. öncelikle bütcem biraz düşük maalesef eğer bu paraya doblo alma derseniz onu da anlarım 40.000 ile 50.000 tl aralığında bir şeyler düşünüyorum. sorularım şu şekilde:

1-Öncelikle şu ruhsata kamyonet işli otomobil işli olayını tam ayrıntılı öğrenmek istiyorum ayrıca kesin camlı olan modelden almak istiyorum sahibinden de baktığımda cargo, combi, panorama gibi seçenekler var hangileri otomobil hangileri kamyonet emin olamadım bir de biraz ucuz olsun kamyonet olsun diyebilecek durumdayım ama beni bu konuda bilgilendirir misiniz ikisinin arasında ne kadar bir fiyat farkı vardır vergi bakımından?
2-Kesin olarak 1.3 almalıymışım gibi onu anlayabildim ama hangisi tutulur filan bu konuda da bilgilendirebilir misiniz?
Son olarak da örnek olarak arabanın ilanını atıp bu araçla aynı özelliklerdeki arabaları almanı tavsiye ederiz derseniz ben de kendim daha iyi anlamış olurum TEŞEKKÜRLER.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Otomobil hız ve vergi açısından avantajlı.o paralara d1 anca bulunur gibi bu piyasada.

DENİZ..

Azimli Üye
Doblo
Tepki
29
Adı
ERDEM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
GRİ
Hocam öncelikle yakıttan tasarruf etmek istersen 1.3 tavsiye ederim ama hem yesin hemde sağlam çeksin dersen 1.9 JTD tavsiyemdir. Bende 1.3 Multijet combi active var ruhsatta kapalı kamyonet yazıyor ama araba camlıVan aslında( orjinal sonradan açılma değil) araştırdım servisi aradım Tofaş yetkili servislere görmüştüm fabrikanın vergisi düşük olsun diye o dönem yaptığı bi yönetemmiş. Araç 2005 D1

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Tepki
117.005
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Arkadaşlar merhaba ben ilk kez doblo almayı planlıyorum sahibinden baktığımda aklımı kurcalayan bir çok soru var bunları sizlere sormak istiyorum. öncelikle bütcem biraz düşük maalesef eğer bu paraya doblo alma derseniz onu da anlarım 40.000 ile 50.000 tl aralığında bir şeyler düşünüyorum. sorularım şu şekilde:

1-Öncelikle şu ruhsata kamyonet işli otomobil işli olayını tam ayrıntılı öğrenmek istiyorum ayrıca kesin camlı olan modelden almak istiyorum sahibinden de baktığımda cargo, combi, panorama gibi seçenekler var hangileri otomobil hangileri kamyonet emin olamadım bir de biraz ucuz olsun kamyonet olsun diyebilecek durumdayım ama beni bu konuda bilgilendirir misiniz ikisinin arasında ne kadar bir fiyat farkı vardır vergi bakımından?
2-Kesin olarak 1.3 almalıymışım gibi onu anlayabildim ama hangisi tutulur filan bu konuda da bilgilendirebilir misiniz?
Son olarak da örnek olarak arabanın ilanını atıp bu araçla aynı özelliklerdeki arabaları almanı tavsiye ederiz derseniz ben de kendim daha iyi anlamış olurum TEŞEKKÜRLER.
Bu para limitine göre çok yorgun Doblo bulabilirsiniz bütçeyi zorlayın
1.6 alın.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Tepki
911
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Yener cevik baba yorgun sarkisini size armağan ediyorum. D1 2005 06 , 1.3 multi yâda 1.9 jtd alın bakın keyfinize. Içimize sinsin yeter.

Gönül ister yenisi ama eldekine gore en iyisi bunlar

Engizelektronik

Azimli Üye
Doblo
Tepki
21
Adı
Ahmet UZUN
Kan Grubu
0 +
Meslek
ELEKTRONİK
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
METALİK SİYAH
öncelikle otomobil ile kamyonet arasındaki farklar otomobilin 2 senede bir muaynesi var kamyonetin her sene otomobile kar lastiği takma zorunluluğu yok kamyonete var otomobile göre kamyonetin vergisi fazla tabi modeline ve motor hacmine göre değişiklik gösterir otomobilin hız limitinin 70 km olduğu yerde kamyonetin 50 km dir son olarak otomobile göre kamyonetin sigorta fiyatları da pahalı
gelelim 1.3 mü 1.6 mı öncelikle sizin dediğiniz bütçeye göre şu anda temiz 1.3 yada 1.6 doblo biraz zor yunus abinin dediği gibi yorgun ve sıkıntılı d1 anca bulursunuz
hususi olarak şehir içi kısa mesafelerde kullanacaksanız ve iş için kullanmıyacaksanız yani arkasına yük atıp arabayı çok zorlamayacaksanız 1.3 tavsiye ederim az yakar
ama iş için ve araba full yüklüyken bastımmı gaza klimayıda açtımmı arabada herhangi bir zorlanma olmasın istiyorsan 1.6 tavsiye ederim ama şehir içi kısa mesafelerde yakıt 1.3 e göre fazladır bunuda bil öncelikle sen ne istiyorsun perfomansmı? yakıt tasarrufumu ? karar senin inşallah istediğin aracı alıp senelerce sıkıntısız binersin hayırlı günler

öncelikle otomobil ile kamyonet arasındaki farklar otomobilin 2 senede bir muaynesi var kamyonetin her sene otomobile kar lastiği takma zorunluluğu yok kamyonete var otomobile göre kamyonetin vergisi fazla tabi modeline ve motor hacmine göre değişiklik gösterir otomobilin hız limitinin 70 km olduğu yerde kamyonetin 50 km dir son olarak otomobile göre kamyonetin sigorta fiyatları da pahalı
gelelim 1.3 mü 1.6 mı öncelikle sizin dediğiniz bütçeye göre şu anda temiz 1.3 yada 1.6 doblo biraz zor yunus abinin dediği gibi yorgun ve sıkıntılı d1 anca bulursunuz
hususi olarak şehir içi kısa mesafelerde kullanacaksanız ve iş için kullanmıyacaksanız yani arkasına yük atıp arabayı çok zorlamayacaksanız 1.3 tavsiye ederim az yakar
ama iş için ve araba full yüklüyken bastımmı gaza klimayıda açtımmı arabada herhangi bir zorlanma olmasın istiyorsan 1.6 tavsiye ederim ama şehir içi kısa mesafelerde yakıt 1.3 e göre fazladır bunuda bil öncelikle sen ne istiyorsun perfomansmı? yakıt tasarrufumu ? karar senin inşallah istediğin aracı alıp senelerce sıkıntısız binersin hayırlı günler

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Tepki
453
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
1.9JTD almalısın ama cebini yorar biraz yakıt açısından. 112 beygirlik bi canavar kasa zaten boş; bildiğin dağcı gibi. Biraz daha bütceni zorlasan D2 lere bakabilirsin 1.6 1.3 gibi. Ha dersen yesin aslanım dizeli yarsın gitsin yolları JTD candır. @fthpl abi sen söyle şimdi yani 😂👑

JetTurboDizel

Saygın Üye
Tepki
579
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Yanılıyorsunuz JTD yakıt açısından cebi asla yormaz. Sizin aracınız yoruyorsa bi baktırın problem vardır.
Kullandığım araçların yakıt tüketim sıralaması ;
1. En az yakan D3 2.0 135 Hp Doblo
2. Olarak D1 Jtd
3. Ve en fazla yakan aracım 1.3 Multijet fiorino.

Fiorino 1.3 motoru ile kasanın altında ezilirken , Jtd'ye göre full dolu kasa bile boş gibi gidiyor.

Yakıt ne zaman cep yakar ? Kalkışta drag yaparsak , araba tokatlamaya doyamıyorsak , dağ tepe tırmanırken tapa gaz yapıp 160-170 ile dağ tırmanırsak , düz yolda da Allah ne verdiyse yükleniyorsak cebi yakar haklı olarak. Normal kullanımda kesinlikle 1.3 ten az yakıyor ve yakar.

1.3 performanslı kullanımda yakmıyor çünkü yakamıyor. Mazot pompası ve enjektör kapasitesi belli dip gaz yapsan dahi Jtd ye göre performans ölü olduğu için performansına göre yakıyor.

Jtd ve 1.3 ile 150 ile gidin yine Jtd az yakar. Ama Jtd de 200 km hızla giderseniz o zaman yakar haliyle.

Bunlar benim yarım milyon km üstünü yapmış birisi olarak araçlarım hakkındaki düşüncelerim.

DENİZ..

Azimli Üye
Doblo
Tepki
29
Adı
ERDEM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
GRİ
@JetTurboDizel abi Doblo teame üye olup sizleri tanıdıktan sonra 1.3 Multijet aldığıma çok pişman oldum ya keşke en baştan Doblo ailesini tanısaymışım☺️🙂

JetTurboDizel

Saygın Üye
Tepki
579
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@JetTurboDizel abi Doblo teame üye olup sizleri tanıdıktan sonra 1.3 Multijet aldığıma çok pişman oldum ya keşke en baştan Doblo ailesini tanısaymışım☺️🙂
Deniz kardeşim sayfadaki amacımız birbirimize yardımcı olmak , destek olmak , yanlış bilinen bilgileri düzeltmek 😊 Birbirimize yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize 😊
1.3 Multijet motor çok kötü değil ben onu da yerine göre seviyorum. Ama beni heyecanlandıran her zaman Jtd oldu.
Sakinliği sevenler , hızla işi olmayan ve sabırlı sürücüler için 1.3 te çok güzel bir tercih.

Ancak altımda at olsun , kırbacı vurunca şaha kalksın yeri geldiğinde de Tasarruf yapsın diyorsan Jtd derim.

Biz eskiden Toros kullandık. Sonra Doblo aldık 2006 da. Araba mi uçak mi anlamadık Torostan sonra 😊 sonra yakıt teknik verilerine göre ikinci aracımızı 1.3 fiorino aldık ama hiç de teknik veriler gibi olmadı. Bizim kullanım tarzımız ve işimizde Doblo daha optimal bir karardı. Fiorinoyu alırken de Doblo 5.5 - 6 litre ise , Fiorino küçük Araç 5 altında yakar diye düşündük ama olmadı 😁

Velhasıl kelam Jtd tavsiye ederim herzaman. Tabi temiz ve bakımlı olması şartıyla...

DENİZ..

Azimli Üye
Doblo
Tepki
29
Adı
ERDEM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
GRİ
Deniz kardeşim sayfadaki amacımız birbirimize yardımcı olmak , destek olmak , yanlış bilinen bilgileri düzeltmek 😊 Birbirimize yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize 😊
1.3 Multijet motor çok kötü değil ben onu da yerine göre seviyorum. Ama beni heyecanlandıran her zaman Jtd oldu.
Sakinliği sevenler , hızla işi olmayan ve sabırlı sürücüler için 1.3 te çok güzel bir tercih.

Ancak altımda at olsun , kırbacı vurunca şaha kalksın yeri geldiğinde de Tasarruf yapsın diyorsan Jtd derim.

Biz eskiden Toros kullandık. Sonra Doblo aldık 2006 da. Araba mi uçak mi anlamadık Torostan sonra 😊 sonra yakıt teknik verilerine göre ikinci aracımızı 1.3 fiorino aldık ama hiç de teknik veriler gibi olmadı. Bizim kullanım tarzımız ve işimizde Doblo daha optimal bir karardı. Fiorinoyu alırken de Doblo 5.5 - 6 litre ise , Fiorino küçük Araç 5 altında yakar diye düşündük ama olmadı 😁

Velhasıl kelam Jtd tavsiye ederim herzaman. Tabi temiz ve bakımlı olması şartıyla...
Değerli bilgilerin için çok teşekkür ediyorum abim, bu ailede gerçekten herkesin birbirine yardımı oluyor. Arabamı seviyorum 1.3 Multijet olmasına rağmen ama bi 1.9 JTD zevkini ve hissiyatını da merak ediyorum😁. Nasip olursa baharda bunu satıp 1.9 JTD VIP düşünüyorum inşallah ☺️☺️😊

JetTurboDizel

Saygın Üye
Tepki
579
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Değerli bilgilerin için çok teşekkür ediyorum abim, bu ailede gerçekten herkesin birbirine yardımı oluyor. Arabamı seviyorum 1.3 Multijet olmasına rağmen ama bi 1.9 JTD zevkini ve hissiyatını da merak ediyorum😁. Nasip olursa baharda bunu satıp 1.9 JTD VIP düşünüyorum inşallah ☺️☺️😊
Şimdiden hayırlı olsun diyorum , güzel günlerde kullanın 😊

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Tepki
453
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Yanılıyorsunuz JTD yakıt açısından cebi asla yormaz. Sizin aracınız yoruyorsa bi baktırın problem vardır.
Kullandığım araçların yakıt tüketim sıralaması ;
1. En az yakan D3 2.0 135 Hp Doblo
2. Olarak D1 Jtd
3. Ve en fazla yakan aracım 1.3 Multijet fiorino.

Fiorino 1.3 motoru ile kasanın altında ezilirken , Jtd'ye göre full dolu kasa bile boş gibi gidiyor.

Yakıt ne zaman cep yakar ? Kalkışta drag yaparsak , araba tokatlamaya doyamıyorsak , dağ tepe tırmanırken tapa gaz yapıp 160-170 ile dağ tırmanırsak , düz yolda da Allah ne verdiyse yükleniyorsak cebi yakar haklı olarak. Normal kullanımda kesinlikle 1.3 ten az yakıyor ve yakar.

1.3 performanslı kullanımda yakmıyor çünkü yakamıyor. Mazot pompası ve enjektör kapasitesi belli dip gaz yapsan dahi Jtd ye göre performans ölü olduğu için performansına göre yakıyor.

Jtd ve 1.3 ile 150 ile gidin yine Jtd az yakar. Ama Jtd de 200 km hızla giderseniz o zaman yakar haliyle.

Bunlar benim yarım milyon km üstünü yapmış birisi olarak araçlarım hakkındaki düşüncelerim.
Ozaman benden kaynaklı abi valla doğru söylüyosun. Dip gazsız ışıkta sanki tır’ım da ağır arabaymışım gibi hava oluşuyomuşcasına burnout yapmadan kalkamıyorum abi 😆 Evvelsi gün bi taksici yanaştı camı açtım “kardeşim o nasıl bi şerit değiştirmedir aklımız gitti takla atcan zannettik” dedi. Ama abi JTD 😆 şimdi yani dragsız makassız olurmu 👑 (not: yaş 21 dikkate alalım abiler) 😂
4992181A-E279-44B0-B6B4-7AA7E1B9E743.jpeg

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Tepki
911
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Aman nazım dikkat et :) bizde bazen kaptiriyoruz da ihmale gelmez arkası atar. Benim bagak hep yüklü 100 150 kg sabit. Ona rağmen arka kalkıyor. Limitleri zorlama.

Iyi geceler

JetTurboDizel

Saygın Üye
Tepki
579
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Nazım kardeş dikkatli ol , evvelden 40 km civarında arazide tam sağa direksiyonu bi kırdım fren yapmadan , beni sol şoför camına kapısına kaldırıp bi vurdu araba; o anda anladım bu işin şakası yok. Ne frene basabildim , ne direksiyonu düzeltebildim. Ayrıca devrilecek korkusuyla yusuf yusuf ettim o anda .
Bizim araçlar güzel hızlanır ancak çok kötü yavaşlıyor. Dikkat etmek lazım. 😊

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Tepki
453
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Aynen abi onu bende fark ettim çok dengesiz. Allah hepimizi kazadan beladan korusun abi. Yeni yılımız kovidsiz mutlu sağlıklı geçmesini dilerim. Saygılarımla.
@JetTurboDizel @fthpl 👑

Samsunspor

Yeni Üye
Doblo
Tepki
4
Adı
Melih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Nazım kardeş dikkatli ol , evvelden 40 km civarında arazide tam sağa direksiyonu bi kırdım fren yapmadan , beni sol şoför camına kapısına kaldırıp bi vurdu araba; o anda anladım bu işin şakası yok. Ne frene basabildim , ne direksiyonu düzeltebildim. Ayrıca devrilecek korkusuyla yusuf yusuf ettim o anda .
Bizim araçlar güzel hızlanır ancak çok kötü yavaşlıyor. Dikkat etmek lazım. 😊
Evet yavaşlama konusunda sıkıntıları var. Bende 1.9 SX var D1 Çakallı yı bilenler bilir ordan aşağı inerken ben farkında değildim galiba bi rot-balans a ihtiyaç olduğundan direksiyon titreyince noluyo diye göstergelere baktım ibre 160 a doğru gidiyordu. Kendi kendime dedim sen napıyon yaaa sanki frene bassan duracak bide arabada 7 kişi vardı 😐🤷‍♂️