İlk kalkışta aşırı titreme sorunu d2 kasa doblo

azizmertkk1

Yeni Üye
Doblo
Adı
aziz mert karakaya
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
aracımız doblo 1.3 motorlu 75hp gücünde euro4 motorlu 1 sene oluyo yaklaşık alalı 198.000 km de şuanda ilk aldığımızdan beri kalkışta vs bi vurma gibi bişeyi vardı ama devri yüksek tutunca sıkıntı olmuyodu kaldırırken 1500 1700 devir civarında kaldırıyoduk aracı ama şimdi motor sıcak soğuk farketmeksizin araba ilk kalkışta sanki bozuk yolda hızla gidiyo gibi aşırı titriyo devir nekadar yüksek olursa olsun sorun ne olabilir ankarada hangi ustayı tavsiye edersiniz

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Araci stop ederken de ara sıra sarsintili stop etme durumu varsa Motor kulaklari kontrol edilmeli , sanzuman volant dislisine bakilmali. Bende de ve bir arkadaşım da da böyle durum vardi onun ki motor kulagi cikti. 15 senelik orj. Motor kaucuk kulagi duruyormus. Ben ise benim volant dan supheleniyorum... ayrica baski balata debryaj sisteminde bir sey olabilir...

Selçuk55

Aktif Üye
Doblo
Adı
Selçuk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
Çöl grisi
Baski balata bitik volan kontrol edilmeli aracinizin yada yan sanayii baskı takılmıştır kalkarkan yapiyor yan sanayi baskilar

sigortacihasim

Azimli Üye
Başka Araç
Adı
AHMET HAŞİM ARIKAN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Axa Sigorta Antalya acentesi
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2005
Renk
LACİVERT
Maalesef aynı şey benim şu an kullandığım 98 mod Tipo da vardı.Baskı balata değişti volan taşlandı sorun bitti

İhtiyar

Azimli Üye
Adı
yaver
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
Şaşmaz da emci oto ya götürün. Fiyat bakım konusunda iyidir.

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
aynı sorun bende de vardı aks çıkardı araba . şanzıman kulagı boşluk yapmış zamanla titreye titreye saplamayı kırıp düştü sonuç aks yerınden çıktı. tamirini yaptırdıktan sonra titreme sorunu kesildi. vites geçişlerindeki yığılma düzeldi.
yani bir çok sebebi olabiliyor. bende ilk zamanlar baskı balata volan grubundan şüphe etmiştim.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
aynı sorun bende de vardı aks çıkardı araba . şanzıman kulagı boşluk yapmış zamanla titreye titreye saplamayı kırıp düştü sonuç aks yerınden çıktı. tamirini yaptırdıktan sonra titreme sorunu kesildi. vites geçişlerindeki yığılma düzeldi.
yani bir çok sebebi olabiliyor. bende ilk zamanlar baskı balata volan grubundan şüphe etmiştim.

Benimde akslardan rot başı salıncak rot kolu o taraflardan bir yerden çıtır çıtır bir ses geliyor. Bazen çatur çutur bazen çıtır çıtır dar sokaklarda 1.ve 2 viteste duyuyorum. Baktırmam lazım

azizmertkk1

Yeni Üye
Doblo
Adı
aziz mert karakaya
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
Baskı balata değişti motor kulağı bitmiş artık kauçuk yer çürümüş sanki yapmışken şanzıman kulağıda değiştirdik şanzıman yağıda değişti toplam işçilik dahil 900 lira ödedik tüm parçalar orjinal kullandık baskı balata değiştircek varsa takviyelisi daha iyiyniş ondan aldık bizde

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Baskı balata değişti motor kulağı bitmiş artık kauçuk yer çürümüş sanki yapmışken şanzıman kulağıda değiştirdik şanzıman yağıda değişti toplam işçilik dahil 900 lira ödedik tüm parçalar orjinal kullandık baskı balata değiştircek varsa takviyelisi daha iyiyniş ondan aldık bizde

Motor kulaklarıni kimse ellemiyor bize patlıyor. Benim arkadaşımın 15 yıllık motor kulağı çıktı :) Hiç ellememişler. Üzerinde model yılı tarihi var :D Ben de baktırsam kim bilir ne çıkacak .... Geçen hava filtre hortumu değiştirdim parçalanmıştı. Bays eskiydi o da. 2013 yazıyordu.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Motor kulaklarıni kimse ellemiyor bize patlıyor. Benim arkadaşımın 15 yıllık motor kulağı çıktı :) Hiç ellememişler. Üzerinde model yılı tarihi var :D Ben de baktırsam kim bilir ne çıkacak .... Geçen hava filtre hortumu değiştirdim parçalanmıştı. Bays eskiydi o da. 2013 yazıyordu.
Bizde o tip parçalar sıkıntı çıkmayınca değişmez.servisin bile aklına geldiğini sanmam.normalde fren hidroliği 2 yılda değişmeli ama bizde gerek yok diye onu bile değiştirmiyor ustalar.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Bizde o tip parçalar sıkıntı çıkmayınca değişmez.servisin bile aklına geldiğini sanmam.normalde fren hidroliği 2 yılda değişmeli ama bizde gerek yok diye onu bile değiştirmiyor ustalar.

Evet haklısın. Bizde anca fren merkezi bozulur yada hortumlardan fren hidroliği sızar vb durumda değişim yapılır. Çoğu parçayı ellemez kimse.