ilk çalışmada çalışıp stop etme 1.3 mjet

türkölmez

Yeni Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar,

işlerimin yoğunluğundan oturu sıteyı arada bır takıp edıyorum fakat gırıp uye olamamıstım
:) aracım sorun cıkarınca cebren uye olduk :)

sorunum şu, 2010 eski kasa 1.3 doblo aracım var
son bir haftadır sabahları veya gun ıcınde stop ettıkten 3-4 saat sonra aracım ılk marşta alıyor fakat 2 sanıyede stop edıyor bu boyle 3-9 kez arası suruyor ve daha sonra çalışıp hıc sorunsuz devam edıyor.
kızdırma bujısını basınc oluşmasını beklıyorum kontagı acınca ama yınede aynı seyı yapmaya devam edıyor
bu arada yakın zamanda yag fıltre vs degısımı yapmadım

fıkrı olan varsa paylasabılırse sevınırım.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Earacinizin yakit geri donus sistemini kontrol ettirin geri donuste problem olabilir bu tip problemlerde genelde yakit sistemi ile alakali olbiliyor ama bence ilk once mazot filitresini degistirin zaten degistirmedim demissiniz

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
mazot filitresi tıkanmış yada şişmiş olabilir.hava filtresi problemli olabilir.enjektörler olabilir.pompadan yapabilir.

türkölmez

Yeni Üye
Tepki
0
Yaklaşık bir ay önce yani 3-4000 km olmuştur yağ degisimi ve tüm filtrelerin degisimi ve bu degisim yaptıgım yer tanıdık ve ayrıca bu o kişiden 2. Yağ bakımı yaptirisim
Dolayısıyla ilk olarak aklıma gelmiş olsada pek ihtimal vermedim filtreye ama ben kendim bir kontrol edeyim

3. Yada 4. Marsa basişimda, marsa basmadan önce gaz pedalını dipleyerek Marsa basınca genelde 2. Saniyede rolanti düşer gibi oluyor fakat verdigim gazın etkisiyle devir 1500 un üstüne çıkınca sonra saat gibi çalışmaya devam ediyor

minibuscu59

Onursal Üye
Tepki
497
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı